reksio202

Czy ktoś ma może taki rozrzutnik ?? potrzebuje opinii

Polecane posty

darek3    420

Ja mam może nie identyczny ale podobny. Na wygląd różni się tylko szczegółami. Moim zdaniem jest to dobry rozrzutnik, rozrzuca równo taśma podaje równo nie ślizga, ma cztery łańcuchy w taśmie dzięki czemu łańcuchy się tak nie naciągają i dlatego lepiej podaje, ogólnie udana maszyna. Jeśli byś brał taki to weź sobie w nim obydwa wałki w ślimak, szerokie opony bo na tych wąskich to jest strasznie wywrotny a na szerokich to go nic nie ruszy, noi oczywiście hamulce muszą być bo na górze to potrafi nieźle ciągnik przestawić. Ja go mogę polecić bo swój mam już 3 lata i żadnych problemów tylko smarowanie i do roboty. Dodam że ja mam 8 tonowy, jeśli byś brał jakiś mniejszy to nad hamulcami możesz się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reksio202    0

darek 3 >>>>>>dzieki ci bardzo chciał bym jeszcze wiedziec o jakiej mocy ciagnik z nim pracuje ??Bo ja własnie sie zastanawiam czy 6 t czy tez moze 8t ,a o tych wałkach to tez tak myslalem aby wziac dwa ślimaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Ja go ciągam zetorem 16145 ale to dla tego że przy 80 konnym ciągniku mam tura i nim ładuje obornik a nie mam nic pośredniego. Jak go kupiłem to zapiołem do ursusa 912 i mocy mu nie brakowało ale przedniego napędu już tak. Ja mam sporo gór więc zetor 16145 naprawdę ma co w nim robić ale jak byś miał jakiś ciągnik z przednim napędem to jakby było te 80-100KM to by też sobie w nim radził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reksio202    0

dzieki kolego juz wszystko wiem Ja mam NH T5 105 z ładowaczem wiec mój wybor to 6Ton i ursus 4512 napewno sobie z nim poradzi jeszcze raz wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Ja mam podobny rozrzutnik tylko że firmy igamet o ładowności 6t ciągam go mf 255 jeśli jest sucho jeśli mokro koła się za bardzo ślizgają i muszę zaczepiać do niego pronara 82a. Jest to tani i w miarę solidny sprzęt jedyne co mi się psuło to łożyska adaptera roztrząsającego oraz głowy wał napędowy się ukręcił kilka razy ale to dlatego, że zamiast 6t ładowaliśmy na niego po 8-9t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, mam takie pytanie, czy rozrzutniki Ursusa i Warfamy są identyczne aby się różnią kolorem, czy są jakieś różnice między nimi, chodzi mi o 8 i 10 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jak na moje to tylko inna kolorystyka i nazwa, w końcu Warfama kupiła nazwę Ursus i nazywa nią wszystko co się da.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darmot    0

witam może ktoś posiada rozrzunik BERGMANN M 840 z hydraulicznym posuwem potrzebuje zębatke na hydromotor :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

Witam, mam takie pytanie, czy rozrzutniki Ursusa i Warfamy są identyczne aby się różnią kolorem, czy są jakieś różnice między nimi, chodzi mi o 8 i 10 ton.

jak dla mnie to różnią sie kolorem i detalami

 

Jak na moje to tylko inna kolorystyka i nazwa, w końcu Warfama kupiła nazwę Ursus i nazywa nią wszystko co się da.

zgodzę się z tobą że nazywają wszystko ursus od cyklopa po rozrzutnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sorry ze odswiezam ale ostatnio slyszalem o tych nowych rozrzutnikach poslkich a szczegolnie o 8t bo facet mial 6t wyremontowanego, sprzedal i kupil nową 8t i mowi ze spowrotem by sie zamienil na tego 6t bo w tym nowym strasznie lancuchy sie rozciagają i material z plasteliny. mowi ze nie poleca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez kaczmi
      Witam, Kupuję nowy rozrzutnik jakieś 16t około, do pola mam 3km ale i 25 km obornik bydlęcy, kurzy, torf itd.... Pytanie jaki wybrać zastanawiam się nad unia Apollo 16 lub Herculesem pronar jaki polecacie?? Czy może żaden z tych :(? Jakaś inna firma?
    • Przez blake17
      Jakis czas temu zlamal mi sie rozrzutnik na zaczepie. Padl pomysl zeby zdjac aparat i zostawic sam posuw. Bedzie sluzyl jako przyczepa do wywozu obornika. Pozostala kwestia przeniesienia napedu, przy zlamaniu skrzywil sie i rozlecial wal. Nie moge znalezc zadnego katalogu i nie mam pojecia jak to zlozyc. Pomoze ktos? 




    • Przez KrychxU
      Witam, chciałbym zasięgnąć porady, czy z 7 tonowym rozrzutnikiem firmy leboulch który posiada 3 wałki rozrzucające poradzi sobie Zetor 7211?
      Czy takum rozrzutnikiem dam radę rozsiewać wapno? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj