raf73

Kubota 135GX GXS- Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
T7-200    1

Ten ciągnik ma 140 KM w papierach w a rzeczywistości tylko 110 kM?

Pompa hydrauliczna słaba, Kubota wg mnie to ewentualnie marka tylko od słabych małych ciągników.

Edytowano przez T7-200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4444    0

przy pracy z ladowaczem swietnie daje rade przy wolnych obrotach silnika. Duzo osob ogladających ten ciagnik bylo zaskoczonych z jaka szybkoscia pracuje ladowacz! skad masz takie informacje ze pompa jest slaba. Uzytkowalem kiedys fronnterre 125 i mam porownanie z moca wiec nie mow ze ten ciagnik ma 110km. druga sprawa jak wytlumaczysz to ze przy orce silnik daje rade przy 1300-1400 obr ? uzytkuje ten ciagnik juz jakis czas i na razie jestem zadowolony. z awari to jak narazie uciekalo powietrze ze zbiornika pneumatyki i nic pozatym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Oczywiście możesz być zadowolony jak najbardziej. A że na wom jest 110 KM z deklarowanych 120 stwierdzono w teście na hamowni przeprowadzonym przez firmę 44 tuning. Test był wykonany dla rolniczego przeglądu technicznego. Link do tego artykułu można znaleźć na stronie 44tuning. Szwajcarski agroscope również zbadał ten ciągnik na hamowni. Tam zmierzano moc silnika 120 KM z deklarowanych 140. Co ciekawe kubota jako jedyna z przebadanych w 2013 roku ciągników miała tak wysoki spadek mocy. Do tego spalanie było jedno z najwyższych.

 

http://www.services.art.admin.ch/traktor/d/tt2013d.html

 

Co do prac jakie podałeś a raczej narzędzi to w sumie nie jest jakiś wielki wyczyn jak na 120 czy tam 140 KM. Nie wiem jakiej klasy masz ziemie. Ale ciągnik o takiej mocy powinien sobie radzić. Te 8.5 km/h osiągałeś przy tych 1300 obr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4444    0

glebe mam mozaikowata glina piach troche lepszych kawalkow. powiem tak przy orce z tym plugiem poszedl by ten ciagnik nawet szybciej tylko ze wg komputera nie mialo by to sensu gdyz strasznie wzrastalo zuzycie paliwa optymalne obroty przy ktorych ma najmniejszy apetyt na paliwo 1300-1500. pług jest akpila wiec rewelacji nie ma z oporami orki. wazy 1450kg.

z tym gruberem na maxa poszedl by i 20km/h przymierzam sie do zakupu 3m grubera bo ten jest za maly .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo151923    0

Witam! Posiadam Ciagnik Kubota 135GXS i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Niskie spalanie i swietna widocznosc w kabinie. Kupilem ciagnik popokazowy. Mial 130mh i kupilem go w najbogatszym wyposazeniu za 210tys netto. Facet dołozyl mi jeszcze regulator posuwu ktory potrzebowalem do rozrzutnika( ok 4 tys zl koszt jakbym kupil w sklepie). Za taka kase nie kupilbym innego tak dobrego ciagnika. Wedlug mnie jest na rowni z John Deere. Powiem wiecej. Niskim spalaniem nawet wyprzedza jelonka. Przed zakupem rozmyslalem o jelonku no ale cena i opinie sprawily ze wybralem Kubote. Zaciesnianie skretu w tym ciagniku sprawia ze ciagnik zakreca praktycznie w miejscu. Jedno tylnie kolo praktycznie stoi w miejscu. Sprawdzalem go w orce i wyszlo mi 11l na ha. Ziemia nie jest zbyt ciezka no ale nie piasek i ja tez nie wyczulem ciagnika. Oralem 9km/h czyli szybko. Gdybym oral wolniej to byloby troche mniej no ale chcialem sie pobawic. W transporcie obornika rozrzutnikiem Fortschritt 10t wyszo mi 6l na mh. Wedlug mnie to malo. Amortyzowana przednia os znacznie umila jazde tym ciagnikiem. W tej cenie jest rowniez klima i TUZ. Ogladalo go kilka osob i nawet 2 wlascicieli JD i byli zaskoczeni wyposazeniem. Moze wykonczenie nie jest jak w JD albo MF no ale to jest japonczyk. Samochody japonskie maja tak samo czyli silnik nie do zabicia za to w srodku odbiegaja od niemieckiej precyzji. Tak samo jest w ciagnikach. Ale sa 2 minusy. Jeden to taki ze galka od kierunkowskazow jest po prawej stronie kieronicy i ciezko sie przyzwyczaic i drugi to oczywiscie ten na akumulatorze:) Jak najbardziej polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Ujmę to tak traktor kubota według testów ma podobne parametry mocy i momentu (zmierzone w testach) do maxxuma 125. I jak czytam co wy tam piszecie jak to ona idzie i jak mało pali to tak się zastanawiam czy to nie ściema, a może użytkujecie kuboty na lekich ziemiach bez górek. Tu zacytuję siebie z innego tematu o cenach ciągników chn (mam nadzieję że nikt nie bedzie miał za to pretensji)

 

Z pługiem AB100 nas zawiódł, myślałem że będzie trochę lepiej(6 km/h). Pług rozstawiony na 2m głęboka orka myśle ze na jakieś 25 cm ziemia glina kawałek około 1 hektara jakieś 80-90m pod górkę i z 25-30 płasko. Jazda na automatycznej zmianie 4 biegów pod górkę idzie na piątym prędkość ponad 4,5km/h a mniej jak 5km/h. Więc jeśli macie ciężkie warunki lepszy wybór to maxxum 140

Potem była orka po kukurydzy, pola zatrzęsione gnojem proporcje górka płasko odwrotne. 90m płasko 30m pod górkę pług rozstawiony na 180 cm orka ponad 25cm prędkość pod górkę ponad 5km/h na płasko od 6km/h do 7km/h, spalanie nie mierzone. I tak się zastanawiam to kuboty są takie dobre czy wy stroniczy,( bo może popełniłem błąd przy zakupie) a co do szybkosci podnoszenia w turze dla mnie tez szokiem było działane hydrauliki w maxxumie w ładowaczu jak się z małych 4 cyl przesiadłem.

Edytowano przez yacenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Orzę mój brat na ogół, a ja mu często pomagam.Ora na automatycznej zmianie biegów w zakresie od 5 do 8 a co do obrotów to testowane były 1700,1800,1900,2000 i 2100. Ostatnio na 1700 czy 1800 było. Teraz żałuje 2 rzeczy że to nie maxxum 140 i nie w mutikontrolerze bo wiedziałbym jak ciężko jest i czy przypadkiem nie opłaca się trzymać na 2100 bo w ekstermalnych warunkach różnicy dużej to nie robi. Podczas ostaniej orki traktor przez wiekszość czasu używał biegów 6 i 7  a 5 i 8 sporadycznie. Fakt ciężko było bo od ponad miesiąca deszczu nie widziała ziemia.

Edytowano przez inwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf73    0

witam szukam uzytkowników 135 gx-gxs problemy  z ciagnikiem wystepuja czy nie jak sie sprawuje jaki przebieg  spalanie poruwnanie rzetelne  prosze opowarzne opisy

:)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

mam 108 też wszyscy pisali i mówili  że mało pali ( ale to sa we większości osoby mający w tym interes) - owszem w turze na niskich obrotach (4 l\ h), jak podczepisz grubera i pług to trzeba obroty powyżej 2000 bo jak poniżej to umiera a spalanie większe niż w starym mtz -ie w transporcie jest identycznie gaz w deche to paliwo ubywa migiem. ukł paliwowy lipa i ho...ie drogi, bez zamienników i regeneracji, serwis dusi koszty ale tyko swoje a twoje ma gdzieś. ja kupiłem też ze względu na opinie ale użytkowników starych gdzie kubota robiła to co umie naj lepiej - ciągniki i silniki do 100 km i jeszcze z ukł paliwowymi rzędowymi a nie wynalazkami od denso.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1079    0

Kolego nie wiem jak u Ciebie ale w mojej 130 podczepiam UNIA IBIS 4 obracany to orzę 8-9km/h przy obrotach 1300-1400, więc sam wiesz jakie jest spalanie. A jeżeli zachodzi konieczność to da radę orać z prędkością nawet 13km/h przy ciężkiej ziemi. Bynajmniej moja ma bardzo mocny dół i faktem jest że jeżeli zaciągnę ponad 2tys. obrotów to wskaźnik paliwa pokazuje spalanie 20l nawet w transporcie z pusta przyczepą, ale jak tylko zejdę z obrotów i będę jechać  30km/h a nie 40km/h spalanie osiąga 10l. Więc sam wiesz trzeba nauczyć się pracować troszeczkę wolniej co wpływa na jej oszczędność.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Mam brać za jakiś miesiąc M135GX z miękką osią i TUZ-em, w tamtym roku brałem na testy to spisała się dobrze spalanie w orce przy pługu Overum 4-obrotowej wyniosło 13-14 l/ha, więc jak na 140 KM to nie było dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter40    0

Witam..sam zastanawiam sie nad m135gsx ale jak czytam niektóre fora to mam mętlik w głowie ,jednym mało palą a drugim bardzo dużo ,,i nie wiadomo co robić ,czy te wtryskiwacze nie bedą padać bo w Tojotach denso to podobno lipa...miałem kiedyś 108kę na testach bo chciałem kupić to rewelacji nie było ,skakała podczas jazdy i te biegi cieżko wchodziły ,półbieg szarpał ,pompa olejowa wyła ,spalanie powyżej 2tyś obrotów duże a w transporcie jak gaz w deche to dosłownie wskaznik w oczach opadał    i kupiłem case jxu jazda nieporuwnywalnie lepsza nisz w 108mce  ,,ale m135gsx to zupełnie inna maszyna podoba mi się i chcą przywieść na próbę ,nie wiem czy zawracać sobie głowę tym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37
Napisano (edytowany)

Bierz kolego na testy ja miałem i sprawdziłem, zobaczyłem tylko nie miałem na amortyzowanej osi, tej m110gx to nie ma co porównywać do m135gx w tamtej pojemność coś ok. 3.8l a w tej 6.1l no i wagowo duża różnica tej przy pługu mi nic nie bujało. Więc bierz na testy jak możesz i zobaczysz co i jak :)

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter40    0

Rozmawiałem niedawno z zupełnie nieznajomym z gościem co ma 110tkę i powiedział  że ogulnie mu mało pali, choć jak było ciężko orać a orał w lutym i na ciężkiej ziemi to i ponad 20l na ha mu pobrała ,ale wiadomo mówił cięzko było, z ciągnika jest zadowolony ,ale jak by teraz miał kupywać to napewno brał by 135tkę ,,,wszystko by było ok żeby mleko nie taniało nawet bym się nie zastanawiał tylko brał  ,a podobno znowu ma być do dołu o 10 gr i nie wiadomo na czym się skończy ,chyba sobie daruje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Jak u mnie ostatnio  byli mechanicy z danexu na ostatniej interwencji serwisowej w moim case to zgadaliśmy się na temat kubot kiedyś je prowadzili. Mówili że to fajne traktory ale tylko do lekkiej i średniej roboty, nie nadające się do ciężkiej i że jak to sprzedawali to każdy użytkownik narzekał na ich masę.Ja osobiście bałby sie filtra cząstek stałych, wiadomo adblue też może się zepsuć ale kłopoty z tym układem nie  zaszkodzą silnikowi tak jak dft. kubota https://tractortestlab.unl.edu/c/document_library/get_file?uuid=7449da8e-1360-468c-acdf-a2a88c2718bb&groupId=4805395&.pdf case max140 https://tractortestlab.unl.edu/c/document_library/get_file?uuid=612733a4-d161-4077-b935-be784d88b827&groupId=4805395&.pdf case max130 https://tractortestlab.unl.edu/c/document_library/get_file?uuid=a741eccc-faa5-4915-b332-14426fca9eac&groupId=4805395&.pdf. Nie wiem do czego ci ten traktor i jaka masz dla niego robotę bo to ma duże znaczenie. Sam użytkuję max 125 nie mierzyłem go jeszcze w tym sezonie to zrobię jak się nie zlenię, moje odczucia są takie że trochę za dużo pali w lekkiej robocie. Kuboty podobno mało palą jak nie mają za ciężko. Osobiście na 4 użykowników kubot z którymi rozmawiałem tylko jeden narzekał na moc i spalanie(był to facet co nią orał,spinał z zachodnią prasa i ciągał nią lawety z belami czyli raczej ciężka robota).Według mnie nie po to kupuje się 140 konny ciągnik żeby nim perkać. Trochę śmieszą mnie oczekiwania niektórych użytkowników że duży silnik ma palić tyle co mały(około 4l i 100km Kontra około 6 i ponad 120km) Bo ten duży silnik na starcie ma większy moment obrotowy niż ten mały w maksymalnym punkcie i przynajmniej 60proc realnej mocy małego 100km silnika.Najlepiej będzie jak przetestujesz w sezonie zielonek sobie ciągniczek a to już tuż tuż, dobrze by było jakby zobaczył jeszcze pług.Możliwe że mimo  wszystko kubota u ciebie że będzie fajnym wyborem choć do ciężkiej pracy bym jej nie polecał. Ps. u nas w mlekpolu mleko za ostatni miesiąc spadło 18gr a podobno czeka już kolejna obniżka przynajmniej o 10gr na przyszły miesiąc.Wydaje mi się że to ciężki rok dla dilerów może być więc pociesz się tym że trochę m135 zostało. Powino dać się je nieźle stargować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Ciekawe, że case dużo pali. W testach, które wrzuciłeś wychodzi, że model maxum 130 dosłownie nokautuje kubotę 135 gx jeśli chodzi o spalanie. Zarówno te jednostkowe w g/kwh jak i ogólne w l/h. Kubota pali więcej niż mocniejszy case maxum 140 jeśli chodzi o spalanie jednostkowe w g/kwh. Jeśli będzie liczone w litrach na godzinę to case 140 maxum czasami ma więcej bo generuje większą moc. Dodatkowo kubota ma najniższy moment obrotowy. Śmiech jak na taką pojemność. I najwyższy poziom hałasu.

Podsumowując kolejny test, który potwierdził słabość silnika modelu 135 gx. Jeśli taki maxum 130 dużo pali. To jak dużo na jego tle musi palić kubota 135 gx.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

według tych testów max130 pali podobnie do max 125 którego mam ale ma więcej realnej mocy czyli w ogólnym rozrachunku jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter40    0
Napisano (edytowany)

byłem kilka dn temu na pokazach kuboty w okolicy Ryk ,i powiem wam że d*py nie urywały te cale pokazy,,,przedstawiciele to takie głupoty opowiadali że żal sie nieświadomych ludzi robi co tego słuchali a gatkę to mieli opracowaną na pamięć ,,,nawet maszyny kvernerlanda pod nazwą Kubota zciemniali że sa pierwszy raz w polsce ,paranoja normalnie ,oszukańce jakich mało,,było tak jak gdzieś to już Hubertuss opisywał,,dosłownie wady przekształcali w zalety ...opowiadaja że do oszczędności w paliwie trzeba pracować na obrotach w granicach 1300 bo jakie to te ciagniki sa już silne w tym przedzale obrotów ,momęt obrotowy najlepszy itd,a jak zaczeli prasować żyto nową Kubotą m128gx i prasą pasowa nibykubota  to gaz  w dechę i wychodzi że albo prasa ciężka w robocie albo ciągnik słaby ,a może jedno i drugie

Edytowano przez Piter40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Byłem dzisiaj na pokazach kuboty i moje wrażenie jest takie, że do wszechstronnej roboty kupno tego traktora jest głupotą... Jak w ciagniku który jest produkowany w 2015 roku nie ma eko biegu co inne marki oferują już 20 lat... Tak samo jak brak 3 prędkości wałka WOM... To jest dramat w ciagniku tak chwalonym za rozwiązania techniczne i za takie pieniądze! Gdzie ta nowoczenośći uniwersalność Pokaz zacieśniania skrętu to była jakaś pomyłka, bo co to za sens jak operator nawet pedałów nie rozłączył i pokaz robił hamujac obydwa tylnie koła :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    149

Witam.

Ja jako właściciel i użytkownik polecam. U mnie się sprawdza. Jeśli nie polecasz to napisz chociaż dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemowitpl    2

w odp do wyzej

strasznie słaba

okropnie paliwozerna

po 100 h pracy walek od napedu przedniego tak wybil sie ze frezy cienkie jak zyletka diler wymienil flansze czy piasty i po 2 h pracy od nowa luz i tłucze sie a ciagnik ma 140 h pracy. wiec moze nie udany egzemplaz albo po prostu za ciezkia w co szczeze wadpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukielMGX    1

Nie gadajcie głupot, ze w kubocie jest ciasno, bo nie jest. Paliwożerne też nie są. Są krótkie, bardzo skrętne. U nas przy orce średnie spalanie wyniosło 14l/h. Dla jednych Kubota-głupota, a dla innych jest kubota- jest robota :D

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hary6400
      witam, planuje kupno ciagnika z turem . ciagnik bedzie wykorzystywany w moim gospodarstwie jako pomocniczy , potrzebuje ciagnik ktory mało pali jest zwinny i mało awaryjny do tura lepiej zeby mial rewers elektrohydrauliczny
      szukam czegos mlodego , moge wydac max 130 tys
       
      prosze was o pomoc ( z gory mowie odpada belarus czy mtz czy claas) ;-)
       
      jak dotąd znalazlem 
      Deutz-Fahr Agrofarm 85co mi o nim powiecie wady zalety?/ spalanie??
       
      z gory dziekuje za pomoc ;-)
    • Przez AGROberry
      Witam. Mamy zamiar razem z tatą kupić ciągnik do plantacji truskawek i malin. Co myślicie na temat tych dwóch traktorów? Najbardziej interesuje mnie awaryjność i spalanie.
    • Przez SZKOPSSON
      Witam użytkowników, od niedawna stałem się właścicielem ciągnika wyposażonego w filtr dpf, w związku z tym mam do was kilka pytań:
      1. jak problematyczne jest wypalanie filtra dpf w waszych traktorach?
      2. czy już ktoś się tego pozbywał ?
      3. Co sądzicie o tego typu uszlachetniaczach do paliwa wspomagających wypalania filtra http://k2.com.pl/mycie-wstepne/product/2693-k2-dpf-50-ml lub http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/dodatki-do-paliw/dpf-cleaner-regenerator/
      Jeśli chodzi o mnie to uważam takie dodatki za bardziej bezpieczne niż np. http://k2.com.pl/component/ssproducts/product/2711-k2-dpf-cleaner-500-ml którego to używa się bezpośrednio w filtrze.
      No i ostatnie pytanie czy w związku z faktem posiadania ciągnika z dpf, aby ułatwić wypalanie/lub minimalizować ryzyko zapchania używacie paliw premium, a jeśli tak to czy później nie macie problemów ze zwrotem akcyzy, bo dajmy na to na fakturze będzie pisać ON premium/power a nie samo ON, a ustawodawca nie przewidział takiego zapisu w ustawie o zwrocie podatku akcyzowego.
       
    • Przez bartosz0013
      Witam,
       
      Kupiliśmy Kubotę M6060 66koni i chcemy do niej dokupić jakiś agregat ścierniskowy bądź talerzówkę.
      Co będzie lepsze? 
      Ziemie 3-4 klasa, uprawiamy zboża i rzepak. 
       
      Jeśli "gruber", to znaleźliśmy taki na 4 łapy z zabezpieczeniem ślimakowym firmy EURO MASZ. Jak takie zabezpieczenie się sprawdza? Różnica w cenie jest około 2000zł między ślimakowym a sprężynowym. Kołkowe zabezpieczenie raczej nie wchodzi w grę, bo pola są dość kamieniste.
      A może lepsza będzie talerzówka ? 
       
      Której firmy maszyna będzie najlepsza (znaczy najlepszy stosunek jakość/cena) ? 
       
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
       
        zastanawiam się nad zakupem kubota m9960. Ten ciągnik będzie pracował głównie przy pracach zielonkarskich - zgrabiarka, kosiarka, owijarka samozałodowawcza oraz w przyszłości zostałby dołożony tur do zwożenia balotów. Interesują mnie plusy i minusy tego ciągnika chodzi mi tutaj głównie o opinie ich użytkowników. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj