raf73

Kubota 135GX GXS- Opinie

Polecane posty

ursusek1614    13

Kukie dokładnie ja mam 135gx i w plugu 4x50 pali od 12 do 14l i chodzi u mnie  na 170ha oczywiście mam jeszcze inne traktory do pomocy ale w rok pyklo 1050h bez żadnej awarii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6

Witam kolego ursusek jakie masz średnie spalanie na godzinę pracy,i jaki masz pług do niej bo w przyszłości chce kupić taki ciągnik tylko że 128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
20 godzin temu, zuras07 napisał:

Witam kolego ursusek jakie masz średnie spalanie na godzinę pracy,i jaki masz pług do niej bo w przyszłości chce kupić taki ciągnik tylko że 128

W kubocie najlepiej sprawdzic srednie spalanie jak wjedziesz na np 1ha gasisz traktor potem odpalasz zaorujesz ten 1ha  znowu gasisz traktor i pokazuje tobie na wyświetlaczu ile czasu pracował traktor i ile spalił i przeliczasz potem ile Ci lyknal na 1ha.Bo tak jak się ora to ten komputer za dobrze nie pokazuje podczas jazdy tylko zawyza bo to takie chwilowe pokazuje spalanie.Ja oram kvernelandem 4x50 na słabszej ziemi ponad 9km/h na mocniejszej 8km/h i obroty ustawia sie max na 1650 nie wiecej ona juz od 1200 ma max moment obrotowy i nie trzeba jej dusic na 2tys obroty bo tylko spalanie będzie większe.Najwięcej będzie łykać w transporcie bo wyskokie obroty sie trzyma bo nie ma nadbiegu i to jej minus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Dnia 3.12.2017 o 16:40, kukielMGX napisał:

Nie gadajcie głupot, ze w kubocie jest ciasno, bo nie jest. Paliwożerne też nie są. Są krótkie, bardzo skrętne. U nas przy orce średnie spalanie wyniosło 14l/h. Dla jednych Kubota-głupota, a dla innych jest kubota- jest robota :D

Są paliwożerne i to zostało udowodnione w choćby testach które były omawiane powyżej. Np w porównaniu z case. Są też słabe i nie mają katalogowej mocy po zmierzeniu na hamowni i to tez zostało udowodnione. Oczywiście w polu tym się da robić nikt nie pisał, że nie. Na forum już zostało wszystko napisane na temat tego ciągnika wystarczy uważnie poczytać i przejrzeć choćby wrzucone linki z dowodami.

A spalanie najlepiej zmierzyć tankując do pełna. Obrabiając dany kawałek pola. Potem zalać znowu do pełna i podzielić to co się wlało przez liczbę obronionych hektarów. Bo z komputerami różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6
25 minut temu, ursusek1614 napisał:

W kubocie najlepiej sprawdzic srednie spalanie jak wjedziesz na np 1ha gasisz traktor potem odpalasz zaorujesz ten 1ha  znowu gasisz traktor i pokazuje tobie na wyświetlaczu ile czasu pracował traktor i ile spalił i przeliczasz potem ile Ci lyknal na 1ha.Bo tak jak się ora to ten komputer za dobrze nie pokazuje podczas jazdy tylko zawyza bo to takie chwilowe pokazuje spalanie.Ja oram kvernelandem 4x50 na słabszej ziemi ponad 9km/h na mocniejszej 8km/h i obroty ustawia sie max na 1650 nie wiecej ona juz od 1200 ma max moment obrotowy i nie trzeba jej dusic na 2tys obroty bo tylko spalanie będzie większe.Najwięcej będzie łykać w transporcie bo wyskokie obroty sie trzyma bo nie ma nadbiegu i to jej minus 

A tak ogólnie jesteś zadowolony z tego ciągnika ,mam plan zakupu takiego tylko muszę 2 lata jeszcze poczekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
2 minuty temu, zuras07 napisał:

A tak ogólnie jesteś zadowolony z tego ciągnika ,mam plan zakupu takiego tylko muszę 2 lata jeszcze poczekać 

Ja nie narzekam zadowolony jestem za 2 lata to pewnie wyjdzie już 3 seria gx to będą mieli już inna technologie pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad72    1

Jeśli chodzi o spalanie to wiadomo zależy to co się robi, czym, w jakich warunkach itd.itd Na przykładzie swojej Kuby M 8560 z 2016r. to powiem tak: orka z pługiem trzy skibowym Kverneland DV 100 na max ustawieniu 1,6m. i głębokosci 25cm. gleba średnia w uprawie po zrobieniu jednego hektara dolałem 16l.ON tyle samo pokazał mi komputer. Czy to jest dużo czy nie oceńcie sami. 

Edytowano przez mikad72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6
12 minut temu, mikad72 napisał:

Jeśli chodzi o spalanie to wiadomo zależy to co się robi, czym, w jakich warunkach itd.itd Na przykładzie swojej Kuby M 8560 z 2016r. to powiem tak: orka z pługiem trzy skibowym Kverneland VD 100 na max ustawieniu 1,6m. i głębokosci 25cm. gleba średnia w uprawie po zrobieniu jednego hektara dolałem 16l.ON tyle samo pokazał mi komputer. Czy to jest dużo czy nie oceńcie sami. 

Ja mam podobnie w m8560 tylko mam pług kuhn master 103 4 służbowy 4x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samuraj40    0

Posiadam kubota 135 gx  jestem zadowolony ale jest jeden minus luzy na tylnim tuzie  czy ktoś też  ma taki problem ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 21.08.2014 o 00:09, mariusz4444 napisał:

witam! jestem użytkownikiem m135gxs. Dziwia mnie wypowiedzi ze jest paliwozerna i slaba! u mnie wyglada to tak :

-zwozenie balotow ( zaladunek ładowacz kuboty i zwozenie bel lawetą max 34 bele) -średnia 5,4 litra na godz

-gruberowanie -gruber 6 lap (2,6m) predkosc 12-14km/h - 13-14l/h na ha wyszlo 8l na

- orka -akpil km180hp 4x44 glebokosc 33-36cm predkosc 7,5-8.5km/h-14l/h na hektar 17-18l

 

dodam jeszcze ze przy zaladunku obornika krokodyl 2m, na godz 3,5l

Oszczedni ciągnik :) Na jakich obrotach pracujesz przy poszczególnych pracach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hary6400
      witam, planuje kupno ciagnika z turem . ciagnik bedzie wykorzystywany w moim gospodarstwie jako pomocniczy , potrzebuje ciagnik ktory mało pali jest zwinny i mało awaryjny do tura lepiej zeby mial rewers elektrohydrauliczny
      szukam czegos mlodego , moge wydac max 130 tys
       
      prosze was o pomoc ( z gory mowie odpada belarus czy mtz czy claas) ;-)
       
      jak dotąd znalazlem 
      Deutz-Fahr Agrofarm 85co mi o nim powiecie wady zalety?/ spalanie??
       
      z gory dziekuje za pomoc ;-)
    • Przez AGROberry
      Witam. Mamy zamiar razem z tatą kupić ciągnik do plantacji truskawek i malin. Co myślicie na temat tych dwóch traktorów? Najbardziej interesuje mnie awaryjność i spalanie.
    • Przez SZKOPSSON
      Witam użytkowników, od niedawna stałem się właścicielem ciągnika wyposażonego w filtr dpf, w związku z tym mam do was kilka pytań:
      1. jak problematyczne jest wypalanie filtra dpf w waszych traktorach?
      2. czy już ktoś się tego pozbywał ?
      3. Co sądzicie o tego typu uszlachetniaczach do paliwa wspomagających wypalania filtra http://k2.com.pl/mycie-wstepne/product/2693-k2-dpf-50-ml lub http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/dodatki-do-paliw/dpf-cleaner-regenerator/
      Jeśli chodzi o mnie to uważam takie dodatki za bardziej bezpieczne niż np. http://k2.com.pl/component/ssproducts/product/2711-k2-dpf-cleaner-500-ml którego to używa się bezpośrednio w filtrze.
      No i ostatnie pytanie czy w związku z faktem posiadania ciągnika z dpf, aby ułatwić wypalanie/lub minimalizować ryzyko zapchania używacie paliw premium, a jeśli tak to czy później nie macie problemów ze zwrotem akcyzy, bo dajmy na to na fakturze będzie pisać ON premium/power a nie samo ON, a ustawodawca nie przewidział takiego zapisu w ustawie o zwrocie podatku akcyzowego.
       
    • Przez bartosz0013
      Witam,
       
      Kupiliśmy Kubotę M6060 66koni i chcemy do niej dokupić jakiś agregat ścierniskowy bądź talerzówkę.
      Co będzie lepsze? 
      Ziemie 3-4 klasa, uprawiamy zboża i rzepak. 
       
      Jeśli "gruber", to znaleźliśmy taki na 4 łapy z zabezpieczeniem ślimakowym firmy EURO MASZ. Jak takie zabezpieczenie się sprawdza? Różnica w cenie jest około 2000zł między ślimakowym a sprężynowym. Kołkowe zabezpieczenie raczej nie wchodzi w grę, bo pola są dość kamieniste.
      A może lepsza będzie talerzówka ? 
       
      Której firmy maszyna będzie najlepsza (znaczy najlepszy stosunek jakość/cena) ? 
       
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
       
        zastanawiam się nad zakupem kubota m9960. Ten ciągnik będzie pracował głównie przy pracach zielonkarskich - zgrabiarka, kosiarka, owijarka samozałodowawcza oraz w przyszłości zostałby dołożony tur do zwożenia balotów. Interesują mnie plusy i minusy tego ciągnika chodzi mi tutaj głównie o opinie ich użytkowników. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj