zetor7712

plugi 3 skibowe obrotowe

Polecane posty

Jonek132    0

moim zdaniem pługi firmy Kverneland są jednymi z lepszych. może są drogie ale bardzo wytrzymałe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wszystkie zagraniczne renomowane są dobre, nawet te z przed 20 lat orzą lepiej niż krajowe nowe,

w sumie unia ostatnio trochę dopracowała konstrukcję , ale cenowo podobnie o zachodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

przedpłużek krój przed każdym korpusem i nie masz żadnego problemu z resztkami a jeszcze dołóż hydraulicznie regulowaną szerokość roboczą i bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Przede wszystkim regulowana szerokość robocza i przedpłużki jak dla mnie. Kwestia wymiarów ramy też dość istotna szczególnie przy lżejszych traktorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli uprawiasz kukurydzę to przedpłużki kukurydziane, jeśli nie to nie koniecznie, ja w tym roku jak było sucho to pościągałem bo mi się zapychały , nie szło orać ścierniska po talerzówce,

tyle że ja mam mieszane (preorywanie polonów itp.) a nie kukurydziane.

świetnie przeorują łęty ziemniaczane, liście z buraków , obornik , z listwą nigdy tak nie zaorzesz,

tylko do przedpłużków trzeba doliczyć 10%wicej mocy, no i około 100 kg wagi, co przy małym ciągniku może stanowić problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

do Ursusa C-385 polecam Ci używany Unia Grudziądz 4x35, z nowych może być Akpil 4 i tam masz 4 szerokości roboczej i to było by dobre. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez pawelck
      Witam. Mam pług 2 skibowy obracany mechanicznie Krone. Dzisiaj chciałem skasować luzy na przegubie. Otworzyłem tą skrzyneczkę na środku, dokręciłem 2 szpilki na śrubokręt na dole a duża zapadka zwisała sobie w dół , 2 u góry (kasowanie luzu góra-dół)na klucz 24 i tam zapadka dociskała do sworznia, wyjąłem zabezpieczenie z tego głównego sworznia który sie obraca i chciałem dokręcić nakrętkę ale nawet nie tykła (luz wzdłużny) ale o dziwo luzy skasowały się wszystkie. skreciłem skrzyneczke, podniosłem pług do góry chciałem nimi obrócić ale im trochę brakło żeby zaskoczyły. Póżniej próbowałem wszystkich kombinacji z tymi szpilkami, śrubami, zapadkami, ale jak na jedną stronę zaskoczyło to na drugą nie i odwrotnie, albo wcale.Pomóżcie!!! Kasował ktoś luzy w swoich? Dziękuję z góry za podpowiedzi


    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj