ferdek75

Poznaniak 6 -Nierównomierny wysiew

Polecane posty

ferdek75    0

Witam. Mam problem ze skrzynią bezstopniową w poznaniaku 6, mianowicie kupiłem ten siewnik rok temu,miał uszkodzoną skrzynię . Wymieniłem sprężyny, uszczelniacze, łożyska. Kupiłem też tarcze mimośrodowe plastikowe szt. 3, ale nie wymieniałem bo stare są tej samej wielkości. Siałem nim zboże i sieje nie równo. Na próbie kręconej wychodzi prawie tak jak w tabeli 5-10kg. różnicy, ale tylko do połowy skali od 16 całkiem się nie zgadza. Ustawiam tak jak trzeba, przy zmianie nastawu do 40 i spowrotem, a on sieje dużo mniej. Dopatruję się przyczyny w położeniu tych tarcz mimośrodowych w skrzyni. Ktoś wcześniej rozkładał tą skrzynię i nie wiem czy dobrze założył te tarcze.

Moja prośba, jeśli ktoś by miał możliwość opisania jak to powinno być, wstawić jakiś rysunek, albo lepiej fotkę to będę bardzo wdzięczny, bo nie mam gdzie tego sprawdzić. Siewnik to Poznaniak 6 z 1993r. S043/3B.

Pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

To proste jest te tarcze powinny byc rozstawione tak żeby były w tych samych odległościach kątowych sa trzy więc co 120stopni u mnie one sa na osi sześciokątnej więc nie ma możliwości pomyłki (no chyba że się bardzo uprzeć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek75    0

Dzięki za info. Wczoraj ponownie otworzyłem skrzynie i okazało się że tarcze są założone co 120 stopni tyle że nie w kolejności 1,2,3 tylko druga względem pierwszej 240 stopni a trzecia względem pierwszej 120 stopni. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, że nie kolejno są przesunięte co 120 st. W sumie to każda względem innej jest co 120 st. Nie wiem w końcu czy tak dobrze czy inaczej fakt faktem, że sieje nie tak jak powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Przyjrzyj sie łozyskom jednokierunkowym w tej skrzyni Kolejność tych tarczek krzywkowych jest dowolna byle były rozstawione równo i nie zużyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek75    0

A konkretnie co mam sprawdzić. Chodzi o te trzy duże łożyska z tymi dźwigienkami (popychaczami)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

tak o te łożyska one są jednokierunkowe w jedna stronę kreca się luźno w druga nie powinny nawet troszkę się przekręcić powinny blokować się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Witajcie kupiłem ostatnio poznaniaka ze skrzynią olejową z 1991 roku potrzebuje informacji jak ustawić wysiew, najlepiej tabeli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj