lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

freetaxi    947

Nie przepuszczą na pierwszej racie. Mus to mus.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Mając pierwszą ratę na koncie, w zasadzie już wydana, chcąc zrobić zmianę BP też będą się czepiać czego się da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak kupowałeś samochód osobowy to kto wie co wymyślą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Nie, same maszyny i pojazdy ale robocze, samochodu żadnego, nawet busa. Z tym że pozmieniać trochę muszę bo się troszkę kierunek działalności zmienił w zakresie tego samego pkd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dopasujesz biznesplan przed drugą ratą i będzie po problemie.

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magic_zen    1
11 godzin temu, freetaxi napisał:

Dopasujesz biznesplan przed drugą ratą i będzie po problemie.

Widzę że mega ogarniasz więc podpytam.

Wniosek o płatność pierwszej raty złożony w poniedziałek 15-11 (ciekawe ile przyjedzie mi poczekać ?) to przychodzi jakaś decyzja i dopiero forsa na konto czy robią przelew i tyle?

Kwestia tego dopasowania biznesplanu co mnie bardziej nurtuje, wniosek robiony w listopadzie tamtego roku wiec ceny zaszalały w każdym bądź razie kilka pozycji ulegnie zmianie i teraz pytanie.

Czy jak np. miałem wpisany laptop (MSI) za 4300zł ale już jest niedostępny, to czy mogę teraz kupić inny (DELL) za 5000zł (z monitorem taka sama sytuacja) i potem dopiero przed wnioskiem o 2 rate dopasować biznesplan, czy lepiej teraz zrobić poprawki czyli zamienić sprzęt niedostępny oraz aktualizować ceny i dopiero kupować np wspomniany laptop i monitor.

Miałem tam rozpisane z 20 pozycji z czego z 5 musze zamienić a kolejne 5 mocno zmieniło ceny (firma związana z multimediami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natt88    4
12 godzin temu, freetaxi napisał:

Dopasujesz biznesplan przed drugą ratą i będzie po problemie.

To samo mi powiedzieli w ARiMR w dziale płatności . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giercio    1
6 minut temu, robert55555 napisał:

Tak pozytywną.

Teraz jesienią po tym jak wznowili wydawanie decyzji czy jeszcze na przelomie czerwca i lipca? (bez dodatkowych pracownikow?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem na 3 pracowników. Teraz to praktycznie do wszystkich slą wezwania.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak, proszą o dalsze wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
No ale czego sie czepiają? Ekonomiczne uzasadnienia?
No ale czego sie czepiają? Ekonomiczne uzasadnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Również. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Widzieliście nowy projekt ? Dopuszcza osoby bez dopłat  i takie które korzystały z roznicowania . Do tego kryterium przychodu . Tylko to już chyba przynajkniej 2 projekt wiec tez nie wiadomo na czym się skończy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Ja myske ze i tak się skończy nawet bez tych zmian ze będzie sporo chętnych i te minimum 1/8 etatu trzeba będzie utworzyć żeby pkt nabić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Dziś przyszła jedna odroczka wniosku o wypłatę do końca grudnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Na wypłatę , wniosek o płatność złożony około 90 dni temu. Dziś przyszło przesunięcie do końca grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

No robią jaja z ludzi i tyle w temacie . Działalności pozakładane , zus/ krus płacony, niektórzy maja umowy przedwstępne a tu zmiany do wniosków z decyzjami albo przesuwanie terminu na wypłatę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mam przypadki, że ludzie już samochodami jeżdżą a trzeba będzie się ostro tłumaczyć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj