lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

pawelol111    1288
TheEnd napisał:

Ta dotacja to dla ludzi o stalowych nerwach. Wpisałem ładowarkę przegubową za 130 netto, jeszcze się nabór nie skończył a czytając ostatnie strony tego tematu widzę że też będę miał pod górkę.

Coś gdzieś czytałem, że aby prowadzić działalność na podwójnym KRUS trzeba składki opłacać przez 3 lata, prawda to? W kwietniu będę miał dwa lata krus to się chyba nie załapię.

Prawda. Trzeba byc 3 lata na krusie. Zostaje Ci pol roku bez składek, 2 lata preferencyjnego zusu i 2.5 roku zusu or dochodu.

• Like 1

lukasz7604    238
25 minut temu, TheEnd napisał:

Ta dotacja to dla ludzi o stalowych nerwach. Wpisałem ładowarkę przegubową za 130 netto, jeszcze się nabór nie skończył a czytając ostatnie strony tego tematu widzę że też będę miał pod górkę.

Coś gdzieś czytałem, że aby prowadzić działalność na podwójnym KRUS trzeba składki opłacać przez 3 lata, prawda to? W kwietniu będę miał dwa lata krus to się chyba nie załapię.

Zanim rozpatrzą twój wniosek i założysz działalność to już na pewno będziesz miał 3 lata na KRUS.

pedro2    4012
26 minut temu, freetaxi napisał:

@pedro2 składaj normalnie wniosek o płatność.

I co dalej? Przejdzie ten wkład własny i kredyt na gosp? 

26 minut temu, masa24 napisał:

prawda

faktycznie jak to kredyt inwestycyjny z gospodarstwa na zakup ciagnika to troche nie bardzo.

jezeli nie jest to duza kwota tego kredytu , to nie lepije wziac kredyt obrotowy na cel rolniczy a za ta kase kupic ten ciagnik ?

280 tys netto. 345tys brutto minus 120 pierwsza rata minus 90 wkład własny. 135  tys kredytu z VATem. Skoro bank się zgodził na inwestycyjny 5,2%, w którym jest finansowanie vatu na 7% to nie będę się bawił w obrotowke na 11,98%

..

Wiadomość z agroFakt.pl

masa24    1271
6 minut temu, pedro2 napisał:

I co dalej? Przejdzie ten wkład własny i kredyt na gosp? 

280 tys netto. 345tys brutto minus 120 pierwsza rata minus 90 wkład własny. 135  tys kredytu z VATem. Skoro bank się zgodził na inwestycyjny 5,2%, w którym jest finansowanie vatu na 7% to nie będę się bawił w obrotowke na 11,98%

tylko ze teraz koledzy moga miec racje. Bo jezeli bierzesz kredyt z gospodarstwa rolnego inwestycyjny na zakup ciagnika, to sila rzeczy powinienes go wciagnac rowniez do wykazu srodkow trwalych w gospodarstwie to raz. dwa faktycznie w  takim przypadku moze miec racje bo jak wyjasnisz teraz kwestie vatu ??  zwrot z tytulu prowadzenia dzialalnosci gospodarczej czy  rolniczej ? w przypadku kontroli moze byc to ciezkie do rozstrzygniecia. 

jedyne wyjscia to kredyt na firme i wciagniecie jako zabezpieczenia gruntow rolnych ( jezeli jest to mozliwe, nie wiem  ale mysle ze tak bo wkoncu to twoj majatek )  lub szukac kredytu obrotowego na cel rolniczy na mniejszy procent a po zwrocie vat oddac szybko ta czesc i zmniejszyc odsetki

sony87    47

Ja się nie dziwie że się ktoś przyczepił skoro ciągnik miał być finansowany częściowo z kredytu na gospodarstwo a nie na firmę, tu moim zdaniem jest problem. 

pedro2    4012

Mogą mieć rację. W banku tak jak pisałem już wcześniej nie mieli jeszcze takiego przypadku, konsultowali to ze swoimi i finalnie zgodzili się na kredyt inwestycyjny na sfinansowanie ciągnika na odrębną działalność. Oodrębnyrachunek, bez wpisu do ewidencji środków trwałych gosp, bez zastawu bo idzie hipoteka. Nie wiem jak, ale się zgodzili, byłem pewien odmowy. 

Ten gość nie pytał nawet jaki to kredyt, powiedziałem tylko, że bank nie wymaga żadnych wpisów, zastawów jakoby sprzęt należał do gospodarstwa, a faktury będą opłacone z konta firmowego. I maszyny nie będą pracowały w gosp.p

US zawsze może się czepić, stąd też moje obawy. Ale jak wszystko będzie na firmę łącznie ze zwrotem vat to nie ma nic niezgodnego. Pytałem w US czy nie dowalą mi podatku jak przeleję na firmowe konto i czy VAT mogę potem wypłacić i wszystko ok. Zwrot VAT idzie od razu na spłatę. 

Szczerze to wolałbym skorzystać z finansowania fabrycznego, zaoszczędził bym kilka tysięcy kosztów kredytu, wolna hipoteka i minimum papierologii. Ale spłatę musiałbym rozłożyć na 2 lata, o ile pierwszy rok można być na minusie to już w drugim ciężko będzie załatać dziurę, rozchody na samą spłatę na 35 tys. 3 tys dochodu miesięcznie nierealne. 

24 minuty temu, sony87 napisał:

Ja się nie dziwie że się ktoś przyczepił skoro ciągnik miał być finansowany częściowo z kredytu na gospodarstwo a nie na firmę, tu moim zdaniem jest problem. 

To wytłumacz dlaczego wydali pozytywną decyzję i do tej pory nie przeszkadzało? 

Chłop jasno powiedział, że ten wkład własny który mam nawet w postaci żywej gotówki przy zapłacie za maszynę będzie punktem zaczepienia dla agencji bo będą wymagać wyjaśnień skąd i co. 

Przy MR można było przechlać premię, za 3 lata wziąć kredyt kupić zadeklarowane maszyny i nic nikogo nie interesowało z czego, ważne że bp zrealizowany

..

masa24    1271

na plusie masz miec chyba rok  po roku zlozenia wniosku  o platnosc drugiej raty,  papier przyjmie wszystko teoretycznie

szczerze to juz sam nie wiem.   jak nigdzie on nie bedzie figurowal to mogles nie mowic nic o tym kredycie a ten kredyt wykazac jako srodki wlasne

farmerss34    64
1 godzinę temu, masa24 napisał:

tylko ze teraz koledzy moga miec racje. Bo jezeli bierzesz kredyt z gospodarstwa rolnego inwestycyjny na zakup ciagnika, to sila rzeczy powinienes go wciagnac rowniez do wykazu srodkow trwalych w gospodarstwie to raz. dwa faktycznie w  takim przypadku moze miec racje bo jak wyjasnisz teraz kwestie vatu ??  zwrot z tytulu prowadzenia dzialalnosci gospodarczej czy  rolniczej ? w przypadku kontroli moze byc to ciezkie do rozstrzygniecia. 

jedyne wyjscia to kredyt na firme i wciagniecie jako zabezpieczenia gruntow rolnych ( jezeli jest to mozliwe, nie wiem  ale mysle ze tak bo wkoncu to twoj majatek )  lub szukac kredytu obrotowego na cel rolniczy na mniejszy procent a po zwrocie vat oddac szybko ta czesc i zmniejszyc odsetki

mas 24. vat idzie do jednego kotła  ja ma DG i Gospodarstwo i vat idzie razem do rozliczenia. osobno tylko dochodowy 

Gość   
Gość
30 minut temu, pedro2 napisał:

Chłop jasno powiedział, że ten wkład własny który mam nawet w postaci żywej gotówki przy zapłacie za maszynę będzie punktem zaczepienia dla agencji bo będą wymagać wyjaśnień skąd i co. 

Z jakiego paragrafu arimr może żądać wyjaśnień co do źródła posiadania czyjegokolwiek majątku?  O ile dobrze wiem to tylko kilka instytucji ma prawo do wglądu na konta i do prowadzenia dochodzenia w sprawach majątkowych.

masa24    1271

tak wiem , jeden nip to jedna deklaracja, tez tak bede mial u siebie.

moze zle sie wyrazilem,  zamotalem sie troche ta sytuacja.  bardziej chodzilo mi o to jak sie tlumaczy z jakiego zrodla ten zwrot vat jakby jakis kontroler doszperal sie ze ten kredyt jest na gospodarstwo.

zawila ta sytuacja z tym kredytem, chyba na sile to sobie skomplikowales.

na pewno nie moga pytac skad masz srodki wlasne. mowisz ze z gospodarstwa i tyle

Edytowano przez masa24

danielhaker    4932
42 minuty temu, pedro2 napisał:

Nie ma szans, nic nie mają do tego skąd miałeś pieniądze- czy to z gospodarstwa, czy z kradzieży. Ich zadaniem jest jedynie pilnować swojej kasy którą Ci dają na inwestycję a reszta może być nawet z prostytucji. To nie jest ich sprawa

TheEnd    11
2 godziny temu, lukasz7604 napisał:

Zanim rozpatrzą twój wniosek i założysz działalność to już na pewno będziesz miał 3 lata na KRUS.

Gdybym chciał czekać na dotację to pewnie tak by wyszło, ale chciałbym wystartować tej wiosny, z tego co wiem, po złożeniu wniosku można rejestrować działalność. Nie spodziewam się pozytywnej decyzji a trochę sprzętu i wolnych środków mam.

danielhaker    4932

Ale chyba jest nadal możliwość opłacenia krusu wstecz?

40 minut temu, farmerss34 napisał:

no jak powie ,że z kradzieży lub prostytucji to może mieć kłopot ... bo tego nie ma w pkd😜

Obie branże nie są opodatkowane i nie trzeba rejestrować działalności xD

Gość   
Gość

A leasing z dużym wkładem własnym na ten ciągnik?

pedro2    4012

Trzeba było składać na auto do 150tys jak radzili... 

Czy jest możliwość teraz całkowitej zmiany bp co chodzi o zakup środków trwałych? Na tych samych kodach PKD tylko zupełnie inny sprzęt. 

..

freetaxi    947

Możesz zmienić.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

mamdres    3

czy domownik ubezpieczony w KRUSie który nie pobiera dopłat bezpośrednich bo przekazał gospodarstwo synowi może ubiegać się o dofinansowanie, bo słyszałem sprzeczne informacje ?

pedro2    4012

PKD 81.30.Z. działalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleni

PKD81.29.Z. pozostałe sprzątanie

Auto, przyczepka, kosiarki, piła spalinowa, odśnieżarka

..

masa24    1271
18 minut temu, mamdres napisał:

czy domownik ubezpieczony w KRUSie który nie pobiera dopłat bezpośrednich bo przekazał gospodarstwo synowi może ubiegać się o dofinansowanie, bo słyszałem sprzeczne informacje ?

jestes u syna jako domownik ?  osoba u ktorej jestes jako domownik pobiera doplaty? jezeli tak to mozesz tylko czas ci sie konczy

mamdres    3
5 minut temu, masa24 napisał:

jestes u syna jako domownik ?  osoba u ktorej jestes jako domownik pobiera doplaty? jezeli tak to mozesz tylko czas ci sie konczy

tak jestem u syna ubezpieczony jako domownik i syn pobiera dopłaty bezpośrednie, czyli jednak mogę złożyć wniosek? dzięki za informacje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj