lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7209

Paranoja... Nie ma jakiegoś sposobu żeby to obejść? Mąż i żona w ostatnim naborze złożyli wniosek na naczepy i coś tam tłumaczył, że on będzie wynajmował swoją dla niej, a ona dla niego. Nie znam szczegółów wolnym czasem podjadę pogadam, nie wiesz @freetaxi o co może chodzić? 

Czy może przeszło by coś takiego: biorę ta naczepę na firmę usługową i daje ja na wynajem?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/premie-na-rozpoczecie-dzialalnosci-pozarolniczej-beda-wieksze-i-zroznicowane,82780.html

link ze strony farmer

Zatrudnienie na min 40msc i możliwość samozatrudnienia, co w przypadku jeżeli pracownik zostanie zwolniony przed upływem tych 40msc i zatrudnię nowego? 

 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie nic się nie będzie działo. Musisz utrzymać tylko etat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Dzięki, trzeba czekać na rozporządzenie i działać. 

Nie wiesz freetaxi co wtedy z dofinansowaniem za zatrudnienie pracownika z urzędu pracy czy można to łączyć? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chyba raczej nie ale nie analizowałem tego. Nie miałem dodatkowego pracownika do tej pory we wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k2marko    0

Od ponad roku jestem ubezpieczony w KRUS jako domownik. Właścicielem gospodarstwa jest mój teść, który zajmuje się prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej. Chciałbym pomóc mu rozwinąć firmę, pomyślałem więc o tym by aplikować o przyznanie premii na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na mnie, tak bym był ubezpieczony w ZUS i mógł zatrudnić pracowników. Nigdy wcześniej nie prowadziłem działalności gospodarczej, nie jestem więc zgłoszony do CEIDG. Czy w takim przypadku mogę ubiegać się o premię na rozpoczęcie DG? Czy fakt, że na terenie gospodarstwa funkcjonuje już jedna pozarolnicza DG w oparciu o KRUS, ale nie zarejestrowana na mnie tylko na teścia, dyskwalifikuje mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie dyskwalifikuje. Jeżeli spełniasz pozostałe warunki to będziesz mógł aplikować o premię.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
10 godzin temu, k2marko napisał:

Od ponad roku jestem ubezpieczony w KRUS jako domownik. Właścicielem gospodarstwa jest mój teść, który zajmuje się prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej. Chciałbym pomóc mu rozwinąć firmę, pomyślałem więc o tym by aplikować o przyznanie premii na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na mnie, tak bym był ubezpieczony w ZUS i mógł zatrudnić pracowników. Nigdy wcześniej nie prowadziłem działalności gospodarczej, nie jestem więc zgłoszony do CEIDG. Czy w takim przypadku mogę ubiegać się o premię na rozpoczęcie DG? Czy fakt, że na terenie gospodarstwa funkcjonuje już jedna pozarolnicza DG w oparciu o KRUS, ale nie zarejestrowana na mnie tylko na teścia, dyskwalifikuje mnie?

Pamiętaj ze trzeba spełniać inne warunki takie jak złożenie dopłat na siebie w roku poprzedzającym wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli jest domownikiem to wystarczy, że wniosek składa teść. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k2marko    0
Dnia 24.12.2018 o 10:10, freetaxi napisał:

Jeżeli jest domownikiem to wystarczy, że wniosek składa teść. 

Czyli teść może złożyć wniosek, mimo że prowadzi już działalność pozarolniczą? Rozumiem, że teść tylko składałby wniosek ale beneficjentem byłbym ja, jako domownik, tak? Chodzi o to aby teść mógł pozostać na KRUS z tą swoją jednoosobową, pozarolniczą działalnością a ja stworzyłbym nową firmę, pobierając dotację i rozliczając się już na zasadach ZUSowskich. Czy takie rozwiązanie wchodzi w grę?

Ewentualnie, jeśli nie udałoby się otrzymać dotacji, czy mógłbym poczekać 2 lata i jako domownik z 3letnim stażem w KRUS, założyć swoją, pozarolniczą działalność gospodarczą? Innymi słowy czy w ramach jednego gospodarstwa mogą funkcjonować dwie pozarolnicze działalności gospodarcze (jedna prowadzona przez rolnika a druga przez domownika)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Czesc, jestem nowy i mam pytanie. Czy w tym dofinansowaniu mozna otworzyc jaki kolwiek biznes zwiazany z transportem i handlem a co za tym idzie zakupem pojazdu do tego przeznaczonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Przeczytaj rozporządzenie będzie jasne, polecam. 

można w nim przewidzieć zakup środka transportu. Nie może to być jednak samochód przeznaczony do działalności zarobkowej w zakresie drogowego transportu towarowego


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Czytalem duzo o tym, ale chcialem sie upewnic jak to wyglada dokladnie. Czyli w innym pkd zakup ciężarówki solowki bedzie mozliwy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zwiększenie premii do 150 tyś zł. Dodatkowo za zatrudnienie jednego pracownika 50 tys a za dwóch 100 tyś.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

@Dontcry skoro istnieje możliwość zakupu środka transportu to tak. Trzeba tylko dobrze wykombinować jak to określić, papier wszystko przyjmie. Zakładasz przedsiębiorstwo handlowo usługowe i potrzebujesz ciężarówki do przewozu towarów. Zarabiasz na handlu, ciężarówka jest do tego niezbędna, chodzi o to żeby nie było zarobku strikte na przewozie towarów. 

Rumcajs tak szykują się duże zmiany. Wujek google służy pomocą


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wchodzi w rachubę o ile dobrze kojarzę wykaz działaności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

a czy firme brukarską tez mozna załozyc? zakup jakieś mini koparki i reszty sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj