lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

beja    1
13 godzin temu, Lukasz1601 napisał:

Zdecydowanie Kubota części eksploatacyjne typu sworznie tuleje są dość tanie i przede wszystkim łatwo dostępne jeśli chodzi o sany jest mało popularne u nas może być problem z dostępnością  części i traci mocno na wartości. 

Jeszcze ciekawa opcją może być Hyundai jest dość tani, a napewno bardzo tani w eksploatacji a jakościowo dobrze wykonany. 

Też myśle pomiędzy kubotą a yanmar. Czy ktoś wie czy w dolnośląskim jest jakiś dealer koparek Kuboty ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13
4 minuty temu, beja napisał:

Też myśle pomiędzy kubotą a yanmar.

Kubota, wacker, Takeuchi a Yanmara bym odpuścił, wypożyczałem czasem sv18 i słabo wypadł w porównaniu do wackera czy kuboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Takeuchi podobno mercedes wśród minikoparek. W moim województwie mam tylko dealera yanmara, a nie mam przekonania żeby jechać kilkaset kilometrów do serwisu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1601    1

Takeuchi będzie dużo droższa w eksploatacji. Sprzedaje części do maszyn budowlanych więc mam porownanie. A nie powiedział bym że takeuchi tak lepsza od Kuboty. Kubota ma sterownie skarpówka w joysticku super wygoda, bardzo oszczędne silniki jeśli chodzi o spalanie, i przede wszystkim wytrzymałe. Kupisz w Hkl  Poznań Ewpa Poznań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1601    1

Takeuchi będzie dużo droższa w eksploatacji. Sprzedaje części do maszyn budowlanych więc mam porownanie. A nie powiedział bym że takeuchi tak lepsza od Kuboty. Kubota ma sterownie skarpówka w joysticku super wygoda, bardzo oszczędne silniki jeśli chodzi o spalanie, i przede wszystkim wytrzymałe. Kupisz w Hkl  Poznań Ewpa Poznań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco70    2

Witam ! Pani z oddziału OR15 (wielkopolska ) ,powiedziała mi w rozmowie telefonicznej , że wydawanie decyzji przedłużone zostało do końca stycznia. Powiedziała również , że jeśli złożę  wniosek o wypłatę pierwszej raty od razu po otrzymaniu decyzji , to środków pieniężnych mogę się spodziewać minimum za trzy miesiące , a nawet w ciągu pięciu miesięcy , bo mają dużo roboty jeszcze z poprzednim naborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Dobrze rozumiem, że jeśli pieniądze z drugiej raty miałem na koncie już w 2021r. to nie muszę składać sprawozdań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba976    1

mam pytanie na jakim wniosku składać wniosek o wypłatę 2 raty, nabór 2019, czy na tym nowym wniosku składać ? przy zmianach w biznesplanie musiałem je składać już według wzoru na 2022r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pozytywna decyzja woj lubelskie co teraz? co dalej?

Firma zajmująca się głównie elewacja....

Jak wyglądają teraz terminy do kiedy muszę co zrobić czy jest ktoś w stanie mi pomoc?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152
kuba976 napisał:

mam pytanie na jakim wniosku składać wniosek o wypłatę 2 raty, nabór 2019, czy na tym nowym wniosku składać ? przy zmianach w biznesplanie musiałem je składać już według wzoru na 2022r

Złóż przez internet. Zaloguj się na gov wejdź w zakładkę załatw sprawę i tam będziesz mieć już w połowie wypełniony wniosek. Załącz faktury zakupu i to na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymbark91    0

Witam ! Mam pytanie dotyczące zatrudnienia pracownika , mianowicie czy mogę zatrudnić w mojej firmie budowlanej swego ojca ? W decyzji nie widzę jakiś zastrzeżeń co do zatrudnienia członka rodziny . Dzięki za odpowiedz ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1601    1

Witam mam przyznana dotacje, teraz szukam firmy która poprowadzi mi ten temat dalej. Możecie kogoś polecić? Lub może ktoś taki jest na forum

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

teraz to bardziej biura rachunkowego szukaj a nie firmy ktora poprowadzi to dalej

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Lukasz tak jak kolega niżej mówi. Najgorsze wykonałeś sam teraz to już tylko założyć firmę, zgłosić się do księgowej no i polmowac terminu złożenia o płatność pierwszej raty jak i drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napieriii    5

Witam. Ja ostatni nabór, w tym tygodniu dostałem decyzję pozytywną. Mam pytanie czy można teraz zmienić formę opodatkowania z ryczałtu na zasady ogólne i jeśli tak to czy wiąże się to z kolejną stertą papierów czy jest to w miarę proste. Jeszcze nie składałem wniosku o 1 ratę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco70    2

Witam ! Otrzymałem pozytywną decyzję ( wielkopolskie). Instalacje elektryczne , pomiary, automatyka. Działalność rozpoczęta , środek trwały zakupiony, wniosek o pierwszą  ratę założony.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba976    1
Dnia 10.01.2023 o 10:07, krychu napisał:

Złóż przez internet. Zaloguj się na gov wejdź w zakładkę załatw sprawę i tam będziesz mieć już w połowie wypełniony wniosek. Załącz faktury zakupu i to na tyle.

dzięki 

a jeszcze może ktoś wie miałem w biznesplanie składki zus, czy żeby je rozliczyć to wystarczy potwierdzenie przelewu czy cos jeszcze trzeba? zaświadczenie o okresie podlegania mam, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

 Minęło 95 dni od złożenia wniosku o wypłatę drugiej raty ,nic się nie odezwali ani kasy ani poprawek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Po pierwszej racie kupiłem samochód ale posiłkowałem się częściowo kredytem. Po kilku miesiącach spłaciłem go w całości a teraz chcę złożyć o 2 ratę. Widzę, że chcą potwierdzenia przelewów z zakupy a ja mam tylko na 1/3 auta a drugi przelew to całkowita spłata kredytu. Będzie problem z tym? 
Dodam, że auto od początku było na mnie zarejestrowane. 

Edytowano przez Stefan123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

Osoba będąc po wypłacie drugiej raty pomocy i podleganiu w pełnym wymiarze ubezpieczeniu ZUS przez pół roku i zatrudnieniu pracownika, gdzie przez pierwsze dwa lata była ubezpieczona na podwójnym KRUS może w kolejnym roku działalności podlegać ubezpieczeniu wg małego ZUS plus? Chodzi o agencje czy tego nie zakwestionuje, iż osoba nie podlega opłacaniu składek w pełnym wymiarze. Wg ZUS nie ma przeszkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Cześć, nie wiecie o co chodzi z jakimś sprawozdaniem podatkowym do końca stycznia do agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoscio    1

Sprawozdanie o osiągniętych przychodach za rok kolejny po tym w którym złożyłeś płatność o drugą ratę. Czyli jak złożyłeś np o 2 ratę w w roku 2022 to za rok 2023 w styczniu 2024 trzeba złożyć takie sprawozdanie i najlepiej jak przychody pokrywają koszty za ZUS i wynagrodzenie ewentualnych pracowników jeśli na nich też była przyznana premia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj