lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szoscio    1

Na wszystko. Dwa dni trwała kontrola. Budowaliśmy zakład stolarski. Papiery pozwolenia kosztorys mierzenie tynków płytek podłóg ścian liczenie dosłownie wszystkiego. Dokumenty pracowników, faktury, potwierdzenia, przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ponoć gdy dokumentacja złożona podczas 2 wniosku nie ma  wątpliwości to nie przyjeżdżają na kontrolę i wypłacają w 90 dni. Jeżeli  wystąpi rozbieżność podczas weryfikacji dokumentów to robią wnikliwą kontrolę na miejscu .Znajomego kontrolowali przez 3 dni, sprawdzali każdy szczegół i zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Coś z tym liczeniem płytek i mierzeniem ścian to albo opowiadasz bajki albo na jakiś przygłupów mierzyć . Jest projekty budowlany , zgodność z projektem potwierdza kierownik budowy , Arimr nie ma kompetencji do podważenia tego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoscio    1
48 minut temu, masa24 napisał:

Coś z tym liczeniem płytek i mierzeniem ścian to albo opowiadasz bajki albo na jakiś przygłupów mierzyć . Jest projekty budowlany , zgodność z projektem potwierdza kierownik budowy , Arimr nie ma kompetencji do podważenia tego 

Poważnie...nawet liczba termostatów na grzejnikach była liczona. Nikogo nie obchodzi to, że nadzór sanepid straż budynek odebrała. Oni po swojemu robili. 

5 godzin temu, tomek15h napisał:

Ponoć gdy dokumentacja złożona podczas 2 wniosku nie ma  wątpliwości to nie przyjeżdżają na kontrolę i wypłacają w 90 dni. Jeżeli  wystąpi rozbieżność podczas weryfikacji dokumentów to robią wnikliwą kontrolę na miejscu .Znajomego kontrolowali przez 3 dni, sprawdzali każdy szczegół i zakup.

Podobno tam gdzie za dotacje odbywają się budowy lub rozbudowy wnioski kierowane są do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tylko nie bardzo rozumiem tok takiego postepowania, albo jakis debil kontroluje, albo debil nadzoruje tego kontrolujacego i ten musi tak robic,  moze chcieli pare zl od ciebie a nie dales?:P   bo nie bardzo wiem po co takie liczenie termostatow np ??  no ale wszystkiego mozna sie spodziewac w zasadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoscio    1

Padło takie pytanie dlaczego aż tak szczegółowo...zostaliśmy odesłani do ministra bo oni sami nie wiedzą. Jeżeli oni tego nie skontrolują dobrze to Ci którzy ich kontrolują wyślą inną kontrole:) taką informację dostaliśmy. Pierwszej raty jest 200 tysięcy. My faktur za same materiały mieliśmy około 300. Budynek został odebrany i wydaliśmy dużo więcej.  

Przy wniosku o drugą ratę dołącza się kopie  faktur zakupowych w agencji. Tam wszystkie faktury są sprawdzane pod katem oryginalności, kwot i potwierdzeń. Dostajemy pieczątkę za zgodność z oryginałem. Podczas kontroli  na miejscu robione jest to samo tylko, że zamiast kopii robi się zdjęcia i opisuje.....powiedzcie po co robić to samo drugi raz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymbark91    0

Witam ! Panowie mam takie dziwne pytanie .. mianowicie podczas wykonywania roboty na wysokości , upadło mi elektronarzędzie ( bruzdownica )i po prostu zostało uszkodzone trwale gdyż cały korpus pękł i zostały tarcze pokrzywione , wiadomo ze nie wyślę na gwarancje bo dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem i odrazu mówili ze to strata czasu , i teraz pytanie .. ja chce to narzędzie po prostu oddać do miejscowego PSZOKU żeby nie zalegało mi w magazynie z narzędziami , i co w razie kontroli jak przyjdą sprawdzić czy fizycznie mam taki środek trwały , czy potwierdzenie  zPSZOKU o oddaniu danego urzadzenia z danymi tej maszyny wystarczy im na potwierdzenie ? Wiem ze dziwne pytanie ale proszę o odpowiedź, z góry wielkie dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Przy zmianach BP z naboru 2020 okazało się, że kupując mini ładowarkę z premii będę potrzebował uprawnień na ładowarki. Pytanie brzmi: czy muszą to być uprawnienia na ładowarki, czy mogą być na koparko ładowarkę , które poza koparko ładowarką dają uprawnienia na ładowarki do 8t i minikoparki do 4 ton. Dla mnie korzystniejsze są na koparko ładowarkę, ale czy dla ARiMR wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

było wiadomo że uprawnienia będą potrzebne. ja na minikoparka też robiłem ale zrobiłem na koparki żeby nie było coś źle. wtedy na kursie mówili że przymierzają się do zmiany że mając na koparko- ładowarki to tylko na to będzie uprawnienie a na koparki i ładowarki oddzielnie trzeba robić. poprostu skok na kasę ale z tego co wiem to nie wprowadzili tego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13
13 godzin temu, dirk41 napisał:

było wiadomo że uprawnienia będą potrzebne

Nie myślałem, że aż tak będą wnikać, jeszcze chwila a zażądają magistra inżyniera w kierunku związanym z prowadzoną działalnością 🤣
W styczniu idę na kurs zanim i w tych uprawnieniach namieszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

przy składaniu o drugą płatność powiedziała żeby uprawnienie było zrobione. jeszcze sama się dopytywała czy zrobiłem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
Dnia 27.12.2022 o 21:08, Tymbark91 napisał:

Witam ! Panowie mam takie dziwne pytanie .. mianowicie podczas wykonywania roboty na wysokości , upadło mi elektronarzędzie ( bruzdownica )i po prostu zostało uszkodzone trwale gdyż cały korpus pękł i zostały tarcze pokrzywione , wiadomo ze nie wyślę na gwarancje bo dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem i odrazu mówili ze to strata czasu , i teraz pytanie .. ja chce to narzędzie po prostu oddać do miejscowego PSZOKU żeby nie zalegało mi w magazynie z narzędziami , i co w razie kontroli jak przyjdą sprawdzić czy fizycznie mam taki środek trwały , czy potwierdzenie  zPSZOKU o oddaniu danego urzadzenia z danymi tej maszyny wystarczy im na potwierdzenie ? Wiem ze dziwne pytanie ale proszę o odpowiedź, z góry wielkie dzięki !

Odłóż na półkę 'przyda sie'. I tak w pszoku nic za nią nie dostaniesz, a pierwsze co pomyśli kontrolujący, to że chciałeś ją upłynnić, pomimo, że i tak małe są za to pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bysiek1    1
4 godziny temu, radian123 napisał:

Otrzymałem pozytywna decyzję nabór 2022 :)

 Gratulacje !  Jaka działalność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewi441    0

Do mnie pisemko z pozytywną decyzją wpłynęło dwa dni po Bożym Narodzeniu. Działalność wytwórczo-uslugowa.

Naklejki i szablony malarskie wg własnego projektu, szablony  do tynków strukturalnych, wykonywanie tynków strukturalnych(dekoracyjnych), malowanie i malowanie dekoracyjne. Wytwarzanie dekoracji z drewna, sklejki oraz wyrób kartek okolicznościowych jako usipelnienie i wykorzystanie zakupionego sprzętu na makasa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bysiek1    1
1 godzinę temu, Ewi441 napisał:

Do mnie pisemko z pozytywną decyzją wpłynęło dwa dni po Bożym Narodzeniu. Działalność wytwórczo-uslugowa.

Naklejki i szablony malarskie wg własnego projektu, szablony  do tynków strukturalnych, wykonywanie tynków strukturalnych(dekoracyjnych), malowanie i malowanie dekoracyjne. Wytwarzanie dekoracji z drewna, sklejki oraz wyrób kartek okolicznościowych jako usipelnienie i wykorzystanie zakupionego sprzętu na makasa.

 

Szeroki zakres usług...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Kto dostał pozytywną decyzje na minikoparke ? Jaki będzie najlepszy wybór do 150 tys brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

trochę ostatnio się dowiadywałem na temat minikoparek ,ale jednak musiałem zrezygnować z tej inwestycji przez osobę prowadzącą wniosek. Z chińczyków to dobrą opinię mają sunwardy i sany , ale mocno tracą na wartości. Za to kubota jest dość fajna i trzyma cenę. 

Jak myślicie, będą jeszcze nabory na działalność pozarolniczą?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1601    1

Zdecydowanie Kubota części eksploatacyjne typu sworznie tuleje są dość tanie i przede wszystkim łatwo dostępne jeśli chodzi o sany jest mało popularne u nas może być problem z dostępnością  części i traci mocno na wartości. 

Jeszcze ciekawa opcją może być Hyundai jest dość tani, a napewno bardzo tani w eksploatacji a jakościowo dobrze wykonany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

Jak myślicie, będą jeszcze nabory na działalność pozarolniczą?

Działalność pozarolniczą podobnie jak KŁD mają przejąć LGD - szkoda tylko, że kwoty wsparcia bez zmian... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj