lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

grazynaagro    0
3 godziny temu, masa24 napisał:

Może nie pisz takich głupot jak nie wiesz o co chodzi

150netto to jak jest się na VAT.  Masa24 jest taka możliwość czy już za późno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
masa24 napisał:

Może nie pisz takich głupot jak nie wiesz o co chodzi

o jakie głupoty ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

o brak wiedzy dotyczacej formy opodatkowania a byciu czynnym podatnikiem podatku vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Panowie mógłby ktoś mądrzejszy z polskiego na nasze przełożyć? Chodzi o pkt 11 "w każdym roku podatkowym, następującym po roku złożenia wniosku o płatność drugiej raty" 

Czyli jeżeli złożę na początku stycznia 23r to mam złożyć w 24r sprawozdanie z przychodów za 23rok czy w 25r sprawozdanie za 24 rok?

Screenshot_20221205-194805.png


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

No i mnie się tak wydaje. Dlatego doradca mówi żeby poczekać jak nie pilno i złożyć po nowym roku


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

tak jest na 100 procent, dostaniesz zreszta pismo z arimr o tym bo juz wysylaja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
pedro2 napisał:

No i mnie się tak wydaje. Dlatego doradca mówi żeby poczekać jak nie pilno i złożyć po nowym roku

też bym poczekał ale niestety nie mam możliwości ponieważ do 23.12 muszę złożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Pytanie. Będąc na krusie można być płatnikiem składek pracownika w zus. A czy rolnik będący na zus prowadząc pdg może być płatnikiem składek w krus dla pomocnika rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Składałem o II ratę płatności 1 października i po jakim czasie powinni się odezwać panowie. Minęło już prawie 2,5 miesiąca a odpowiedzi zero. Dzwonić do agencji czy czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

90dni mają wg rozporządzenia. Ale znając życie odroczka przyjdzie. Chyba że jakimś cudem wszystko im pasuje. Podobno jest mega młyn teraz poprawki, decyzje pozarolnicza do końca grudnia, suszowe, eternity i wnioski o płatności idą na drugi plan. 

Ale chyba decyzja musi przyjść do drugiej raty przed wypłatą?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Dodzwoniłem się i kobieta odpowiedzialna za to powiedziała dokładnie to samo co kolega wyżej. Przepisowo jest 90 dni ale napewno będzie to wydłużone minimum do 120. Już teraz to powiedziała, za dużo spraw do rozpatrzenia a za mało ludzi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Byłem ostatnio u doradcy to chłop jest na bieżąco co się dzieje


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Czy ostateczny termin złożenia wniosku o II ratę dla naboru 2020r uległ wydłużeniu czy jest to nadal 31 sierpnia 2023r.?

Wniosek o I ratę złożony w grudniu 2021r, wypłacone w marcu 2022. Będą pisane zmiany do biznesplanu przed wnioskiem o II rate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Nie. To jest aktualne rozporządzenie do wszystkich naborów. W sierpniu zrobili nowelizację czy jak to tam się nazywa do całego działania na premie pozarolniczej. Tyczy się to wszystkich, którzy nie złożyli wniosku o drugą ratę do 21 stycznia 2021bodajze.

2 godziny temu, krychu napisał:

Gdzie znajduje się ten formularz do wysłania odnośnie przychodów?

Ciebie obowiązuje dopiero za 2023r. Czyli za rok w styczniu masz zdać sprawozdanie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolsyman    0

Witam, mam pytanie.

co jeśli w biznesplanie podało się np: 80h pracy koparka miesięcznie. A ten rok był jaki był i poprostu nie było tyle pracy. Może się przyczepić agencja jeśli nie zrobiłem takich przychodów jak podałem w biznesplanie? Czy będzie można złożyć jakieś wyjaśnienie? 
 

prosze o poradę, bo trochę mnie to stresuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Panowie kupiłem rębak do gałęzi. Nie posiada tabliczki znamionowej - jest obowiązkowa?  Fakture i certyfikaty mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj