lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość

Lepiej myśl nad takim biznesem żeby tobie przynosił przychód i żebyś był na plusie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie masz wykształcenie,zawód wyuczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W czasach covid miałby obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
1 minutę temu, masa24 napisał:

zaklad pogrzebowy.  czarny humor:)

przez dwa ostatnie dni odwiedzałem taki zakład i nie jest mi do śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

ja swego czasu przez 2 lata 6 czlonkow rodziny, w tym 3 bardzo bliskiej. Niestety takie zycie .  czasem najlepiej z tego poprostu zartowac

a pomyslu na biznes nikt nie poda.  Niestety dzialalnosc trzena utrzymac 5 lat, koszty rosna. Powinno sie probowac czegos co umie sie robic lub widzi szanse bo raczej dobrego pomyslu nikt nie zdardzi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
2 minuty temu, robert55555 napisał:

Jakie masz wykształcenie,zawód wyuczony?

zawodówka -mechanik maszyn rolniczych

średnie - technik mechanik samochodowy

wyższe -informatyk ( ale przyznaję się -to było na sztukę, prawie nic się na tym nie znam .Nie miałem czasu iść w kamasze.)

Prawo jazdy C+E i takie tam.

Kiedyś trochę robiłem przy wykończeniach na budowie.

Lubię w metalu pracować ( spawanie ,obróbka, konstruowanie maszyn).

Wyuczony udokumentowany tylko rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1601    1

Ckawe Wykształcenie do koloru do wyboru:)

Ja technik elektronik mam 2pomysły na biznes

Tylko kiedy ten covid minie bo czeste oboszczenia psoja mi pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Aby były chęci do pracy, kursy, uprawnienia i można wojować rynek. Mało jest dzisiaj samouków? Nasz nierząd tylko czeka na takich ambitnych przedsiębiorców, na ich podatki, zusy i dochód dyskwalifikujący z socjalu... 😂 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Działalności z końcem 2020r się hurtowo zamykały,biura rachunkowe wywieszają białą flagę na te nowe przepisy bo niechca brać odpowiedzialności.Nastały złote czasy ☀️


końcem 2021 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Aby były chęci do pracy, kursy, uprawnienia i można wojować rynek. Mało jest dzisiaj samouków? Nasz nierząd tylko czeka na takich ambitnych przedsiębiorców, na ich podatki, zusy i dochód dyskwalifikujący z socjalu... 😂 

tylko z wiekiem chęci coraz mniej a obawy coraz większe. Pomału zaczynam rozumieć naszych poprzedników ,nie raz się sparzyli i lądowali na dnie.

Choć z drugiej strony ,trzeba szukać dodatkowych źródeł dochodu bo jak tak dalej będzie to może być kiepsko.

Edytowano przez rocknrollnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanisławw    0

Czy środki trwałe które kupi się na fakture za kasę z pierwszej raty dofinansowania (120k) są traktowane jako koszt prowadzenia działalności? I żeby wykazać zysk trzeba mieć przychod większy niż te 120k? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magic_zen    1

Mam pytanie. Żona wystąpiła o premie w listopadzie 2020, otrzymała decyzje i pieniądze firma działa i sprzęt już kupiony.

Ale przez te 1,5 roku sporo się zmieniło bo w tą sobotę urodziła syna, jak to się ma do funkcjonowania firmy w sensie ma być 5 lat działania ale czy jakieś świadczenia macierzyńskie itp. to wchodzą w grę.

Żeby doprecyzować jest w ZUS (ulga na start) ale jednocześnie wg KRUS ma opłacać społeczne w KRUS przez te pól roku ulgi na start.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Panowie czy wpis do ewidencji środków trwałych może być w tej książce gdzie miałem wpisane maszyny zakupione z mr na gospodarstwo czy muszą być w oddzielnej na firmę? 🤔 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja123    0

Witam ,wczoraj dostałam płatność I raty ,w biznesplanie mam że rozliczam się w brutto z dofinansowania ;czy mogę zmienić na netto ? Czy kto tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

To zależy jaki sposób rozliczenia wybrałeś w biznesplanie, jeżeli ryczałt to 150 tys brutto, jeżeli zasady ogólne to 150tys netto plus VAT. Nie wiem czy na tym etapie można jeszcze to zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Wiadome było, że taniej i łatwiej nie będzie... Co roku coś wymyślają. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj