lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

No ja nie rozumiem, ze zawsze się znajdzie ktoś kto szuka dziury w całym.
To, że są tu doradcy na forum i podpowiadają to super bo zawsze można jakiś ciekawy pomysł zaczerpnąć. Nie wiem co w tym złego, że tu piszemy różne rzeczy? Co nie jest zabronione w tej premii to jest dozwolone.
Z drugiej strony mogę sobie pisać co chce, że jestem złodziej, oszust kombinator że wyłudziłem kasę i co z tego? Tak sobie piszę, puki mam porządek w papierach to nikt nie może mi nic zrobić, Co innego pisać na swoją mleczarnie, że to złodzieje albo na prezesa, za to są paragrafy. 


A z tymi silosami to daj sobie na wstrzymanie jak się boisz. A jak nie to złóż wniosek na to PKD to sama Agencja Ci powie, czy można czy nie. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Ja nie z tych bojących 😁 tylko chciałem żeby ktoś to rozjaśnił, czy w rolnictwie czy w biznesie wszystko jest raczej klarowne i mniej więcej wiadomo na czym jaka branża polega, natomiast w tym przypadku to jakby trzeba użyć jakiegoś magicznego zaklęcia które znają nieliczni, żeby plan się powiódł 😁 

 

Edytowano przez piotrek91p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

sluchaj kolego , nie jestem z osob opowiadajacych bajki.  jezeli mowie ze mam takie decyzje to mam.  Tu nie ma co sie upierac tylko myslec. albo doradca jest myslacy albo nie . tu sie liczy wiedza a nie upor. 

nie chce mi sie wchodzic w dyskusje bo na tym forum widze ze zaczyna sie robic pelno specjalistow na kazdy temat, tylko prawda jest taka ze malo kto ma tu pojecie czy o wnioskach czy o uprawie , ale filozofow albo takich co raz podkreslajja ze maja znajomosci w arimr lub ministerstwie pelno

 

\Pomoc jest przyznawany do kodow wspieranych, ktorych lista jest na stronie arimr.  Na liscie kodow wspieranych jest kod 52.10 b . Co wchodzi w zakres dzialalnosci opisanych tym kodem mozesz przeczytac tu : http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1476,magazynowanie-i-dzialalnosc-uslugowa-wspomagajaca-transport.html

to ze jakis as pisze ze nie wchodza uslugi dla rolnictwa, to trzeba jeszcze wiedziec o czym sie mowi i co ma na mysli

tyle mam do powiedzenia na ten temat,  kto chce to skorzysta z tego kto nei chce to nie skorzysta. to nie jest wiedza jakiegos pierwszego lepszego ,, doradcy " pozal sie boze tylko kruczek ktory mozna wykrozystac i malo kto o tym wie i wiedzial 2 lata wstecz. a od siebie moge powiedziec ze rowniez prywatnie bede stawial silosy z tego dzialania i z tego kodu .

pozdrawiam

i nie ma tu zadnych zaklec tylko myslenie to po pierwsze. po drugie nalezy dokumentowac prowadzenie dzialalnosci, jezeli ktos nie wie jak to zrobic  w tej czy innej dzialalnosci to ten program nie jest dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Ok dzięki za wyjaśnienie, w takim razie ja też będę z tym próbował, bo jak już mówiłem chciałbym coś rozwinąć nie tylko dla dotacji 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikpiter    0

Czy korzystając wcześniej z restrukturyzacji mogę ubiegać się teraz o tą premie? Dodam tylko że jestem już po drugiej racie a w styczniu minie okres rozliczeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie dostaniesz premii ale możesz złożyć wniosek na małżonka lub domownika, jeśli oczywiście spełnia warunki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Czy ktoś z was miał kontrolę na miejscu przed wypłatą drugiej razy ? Jeśli tak to na co zwracali szczególną uwagę i ile trwała taka kontrola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Generalnie to sprawdzą Ci to co kupiłeś w ramach premii. Czas to ciężka kwestia. Zależy ile miałeś pozycji :) 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Skorzystanie z modernizacji nie wyklucza z uzyskania pomocy. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Czy do rozliczania środków trwałych należy mieć faktury ze sklepów w formie papierowej z pieczątka bo większość wysyła tylko elektroniczne nie podbite jeśli zakup przez internet robię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giercio    1
3 godziny temu, tomczers87 napisał:

Czy do rozliczania środków trwałych należy mieć faktury ze sklepów w formie papierowej z pieczątka bo większość wysyła tylko elektroniczne nie podbite jeśli zakup przez internet robię 

Instrukcja do wypełnienia wniosku strona 26.  ....."Wydruki faktur wystawionych elektronicznie są akceptowane i sposób postępowania z nimi jest
analogiczny jak w odniesieniu do faktur wystawionych w formie pisemnej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazynaagro    0

Te kilka dni chyba nie robi różnicy, ja bym założyła po nowym roku.

 

Chciałam zapytać co z ziemią na którą była wzięta dotacja?  Czy można sprzedać, czy trzeba trzymać przez te 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaSD    0

A ja chciałem zapytać czy mogę otworzyć działalność zaraz po tym jakbym ubezpieczył się w krusie? (nie chodzi mi o dostanie premii tylko czy sam z sb chciałbym otworzyć). Pytam z tego względu bo wyczytałem że trzeba być ubezpieczonemu w krusie co najmniej 3 lata żeby takie coś zrobić. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1601    1

Mam kilka pytań jeśli dostał bym dotacje na działalność pozarolnicza to ziemię mogę dac w dzierżawę? Bo dotacji niebede mógł brać? 

Oraz mam podpisana wstępną  umowę na dzierżawe pod fermę fotowoltaiki i czy po otrzymaniu dotacji moge podpisać  taka dzierżawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaSD    0

Nie uśmiecha mi się ZUSu co miesiąc tyle płacić, nie wiedząc jak działalność się rozkręci. Jeszcze jedno mam pytanie, czy to prawda że można opłacić Skalski KRUS wstecz? Bo kiedyś coś mi się obiło o uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8
3 godziny temu, MafiaSD napisał:

Nie uśmiecha mi się ZUSu co miesiąc tyle płacić, nie wiedząc jak działalność się rozkręci. Jeszcze jedno mam pytanie, czy to prawda że można opłacić Skalski KRUS wstecz? Bo kiedyś coś mi się obiło o uszy.

Można opłacić składki wstecz, musisz znaleźć kilka osób które poświadczą że pomagałeś w gospodarstwie i się pod tym podpiszą. I podpis sołtysa. Nie wiem czy aż 3 lata ale rok na bank bez problemu. 

22 godziny temu, grazynaagro napisał:

Te kilka dni chyba nie robi różnicy, ja bym założyła po nowym roku.

 

Chciałam zapytać co z ziemią na którą była wzięta dotacja?  Czy można sprzedać, czy trzeba trzymać przez te 5 lat?

Jeśli dofinansowana, trzeba trzymać 5 lat. Tak samo ze wszystkimi maszynami które są środkami trwałymi.

Dnia 19.12.2021 o 18:32, mamdres napisał:

witam, lepiej działalność założyć w tym roku czy poczekać do nowego?

Raczej bez znaczenia. Jeśli założysz w tym to pamiętaj o opłaceniu składki do końca roku jeśli zus a nie do 10 stycznia (tak byłoby gdyby nie było nowego ładu). Jeśli założysz w innym miesiącu np. Luty nigdy nie zakładaj 1 dnia miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giercio    1

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, czy raczej potwierdzić.. czy przy składaniu wniosku o wypłatę pierwszej raty (składam przez eWoP - wymagane jest wypełnienie zakładki załączniki) wystarczy dołączyć załącznik w postaci faktury za zakupiony jakiś sprzęt w sekcji "Dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj