lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

dzikijohn    24

Urwał nać! Ile można czekać na te decyzje... Przedluzyli do 29 grudnia i d*pa.  Spływaja jakieś decyzje mimo przedłużenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
Dnia 29.11.2021 o 20:07, zetorr6441 napisał:

Też mam taki plan odnośnie usług, zrobiłem duży błąd kończąc działalność z różnicowania na ojca po 5 latach, ale kto wiedział że tak szybko zmienią zasady pozwalając korzystać beneficjentom z mgr 

Orientowałeś się już coś w temacie?. Jak się zarejestruje to chyba można być na KRUS? Tylko trzeba dochód wykazać jakiś będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Z tej działalności niecałe 2 lata podwójny krus potem już niestety zus. Na usługach z naboru 2014 wystarczył podwójny krus na cały okres teraz już też mus ZUS 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
4 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Z tej działalności niecałe 2 lata podwójny krus potem już niestety zus. Na usługach z naboru 2014 wystarczył podwójny krus na cały okres teraz już też mus ZUS 😬

Tak to wiem tylko chodzi mi teraz jak zarejestrować usługi to jak to będzie bo musimy 2 lata mieć działalnośc żeby można było złożyć wniosek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma    0
8 godzin temu, dzikijohn napisał:

Urwał nać! Ile można czekać na te decyzje... Przedluzyli do 29 grudnia i d*pa.  Spływaja jakieś decyzje mimo przedłużenia?

Ja już kasę wydałem z przedłużenia pazdziernikowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
6 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Z tej działalności niecałe 2 lata podwójny krus potem już niestety zus. Na usługach z naboru 2014 wystarczył podwójny krus na cały okres teraz już też mus ZUS 😬

na rozwoju usług rolniczych mus ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
14 minut temu, adimajkel napisał:

na rozwoju usług rolniczych mus ZUS?

Wow jak na usługi zus to trzeba z 100000 na ZUS wydać na 5 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24
1 godzinę temu, Alma napisał:

Ja już kasę wydałem z przedłużenia pazdziernikowego

możesz se pogadać.... Dzwonienie do arimr cos da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma    0

Jeśli jest masa wniosków na regionie to mało prawdopodobne- ale zawsze możesz być miłym, sympatycznym i zdesperowanym przedsiębiorcą w końcu w agencji tez pracują ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Kto w tym roku składał wniosek o płatnosc i już dostał I ratę? Chodzi o nabór z 2020r. Najlepiej ktoś z zachodniopomorskiego. Ciekawi mnie ile to średnio trwa. 15 listopada złożyłem przez ewop, tydzień temu dostałem maila od prowadzacej o dosłanie załączników bo przez ewop im nie otwiera, potem jeszcze scan umowy z bankiem ze założyłem konto firmowe. Czyli już jakaś weryfikacja wniosku była. Ciekawe czy są szanse żeby w styczniu wpłynęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13
15 minut temu, tomczers87 napisał:

Kto w tym roku składał wniosek o płatnosc i już dostał I ratę?

Ja już zdążyłem wydać, z tym że podkarpackie i decyzja z początku lipca,  od złożenia wniosku o płatność do wypłaty jakieś 6 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13
32 minuty temu, dzikijohn napisał:

Sranie w banie. Ja z mazowsza a tu nikt nic nie dostał.

Zdjęcie decyzji Ci wrzucić?🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
URSUSAGRO5714 napisał:

Ja dostałem , decyzja z października  

Kase tez przelali? Jaka działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natt88    4
22 godziny temu, dzikijohn napisał:

Urwał nać! Ile można czekać na te decyzje... Przedluzyli do 29 grudnia i d*pa.  Spływaja jakieś decyzje mimo przedłużenia?

Tez miałam przedłużenie do 29 grudnia . A decyzję dostałam pod koniec listopada 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Kiedy będzie coś wiadomo o nowym naborze? Czy wogóle jeszcze będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauks    0

Witam. Czy nabór który będzie w styczniu to faktycznie ostatni nabór? Czy takich dofinansowan w przyszłym roku już więcej nie będzie? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pawelol111 napisał:

Kase tez przelali? Jaka działalność?

Nie, tydzień temu złożony wniosek o płatność. Produkcja ogrodzeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna90    7

Będzie nabór w styczniu na 100% a później 2022 roku już raczej nie będzie.

W 2023 zaczyna się nowa perspektywa i ma być realizowany podobny program ale nie przez arimr tylko chyba przez urzędy marszałkowskie. Tak gdzieś czytałam w internetach. I ma być możliwość uzyskania dofinansowania na agro turystykę ponoć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

Witam czy mozna po otrzymaniu pierwszej raty rozliczyć  premie netto jak się w biznesplanie zadeklarowało brutto . Chodzi mi o to że  vat bym zapłacił z własnej  reki  a nie ze środków przyznanych .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

Tak wiem tylko czy jest to możliwe czy ktoś już takiego przerabiał .

Edytowano przez kopmandos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj