lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7220
44 minuty temu, freetaxi napisał:

To wystarczy. Z reguły dołączałem zaświadczenie z KRUS, jeśli nie było innego dokumentu. Nie każdy płacił zaliczkę.  

No chyba, że tak... weź nie strasz bo już zaczynałem wątpić czy przypadkiem może nie zobowiązałem się dostarczyć później 😋 u mnie była szybka akcja w piątek działalność, i konto, w poniedziałek zaliczka, a wtorek ostatni dzień na wniosek o I ratę. 

51 minut temu, pawelol111 napisał:

A oni nie mają podgladu do tego?

Do ogólnych danych firmy i nr kont na białej liście mają nawet pingwiny z Madagaskaru, na tym to polega. A czy ARiMR ma wgląd do formy ubezpieczenia, opodatkowania itd. to nie wiem.

Dzwoniłem do US i KRUS upewnić się i nie musiałem nic u nich zgłaszać, wyskakuje im od razu z CEIDG wszystko po założeniu działalności. Pod warunkiem, że masz konto i subkonto firmowe w banku i podasz je w gminie i zrobią wpis do CEIDG. Wtedy już US wrzuci konto na białą listę. 

Co ważne do przyspieszonego zwrotu VAT konto podane w US musi być na białej liście. 

 

1 godzinę temu, tomczers87 napisał:

Jak u was szybko poszło od momentu rejestracji w ceidg do momentu uzyskania zaświadczenia z Krus o podwójnym KRUSie. Po 2 dniach od rej w ceidg zadzwoniłem i Pani z krus mówi że u nich jeszcze nic nie ma, i że jak już wskoczy w system to oni mają do 30dni na zatwierdzenie i wtedy dopiero mogę pisać wniosek o wystawienie takiego zaświadczenia. To potem. Też ciekawe ile mają na wystawienie zaświadczenia. Myślałem że to raz dwa pojdzie

Na dniach przyjdzie Ci fałszywe pisemko do zapłaty z firmy o podobnej nazwie do CEIDG. Żebyś przypadkiem nie opłacił. Wpis jest darmowy, ale oszuści korzystają z okazji.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Mobilną suszarnię do kukurydzy na wynajem ktoś przepychał? Duży problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Byłem pewny że trzeba zaświadczenie z krusu, coś mi się pomieszało ale tak jest jak się wchodzi w temat potem pół roku albo rok zapomina i znowu trzeba wrócić do sprawy. To jak z tym wnioskiem o I ratę radzicie, wysyłać papierowy czy przez ten ewop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
TOME11 napisał:

Mobilną suszarnię do kukurydzy na wynajem ktoś przepychał? Duży problem?

Jeśli masz gospodarstwo lub twoj wspolmalzonek ma coś co jest związane z taką działalnością to nie przejdzie. Musi to być całkiem niezależna działalność, aby nie wykorzystywać tej maszyny w innym celu niz założenia biznesplanu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
9 godzin temu, tomczers87 napisał:

Byłem pewny że trzeba zaświadczenie z krusu, coś mi się pomieszało ale tak jest jak się wchodzi w temat potem pół roku albo rok zapomina i znowu trzeba wrócić do sprawy. To jak z tym wnioskiem o I ratę radzicie, wysyłać papierowy czy przez ten ewop

A jak Ci wygodniej. W formie elektronicznej wydaje mi się szybkie rozwiązanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Ile czasu trzeba prowadzić działalnosc Nieprzerwanie?  Chodzi mi o to czy przejdzie coś ala ,, skup zboża'' wywrotkę mam będe miał czym wozić. Kwestia tego jak długo trzeba prowadzic działalność po rozpoczęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

5 lat od wypłaty pierwszej raty pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maksymalnie dwa lata możesz być na tzw. "podwójnym krusie".  


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Czyli dwa lata, po tym czasie składam wniosek o drugą ratę i ostatnie 3 lata na zus. Czyli około 70k do Zusu trzeba będzie oddać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Jeśli masz zamiar kupić sobie coś do gospodarstwa i nie liczysz na żadne wpływy z dzialalnosci to lepiej odpuść. ZUS będzie coraz wyższy, możesz mieć kłopoty z rozliczeniem się. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. Nie wiadomo co będzie za kilka lat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Ten program jest świetny dla beneficjenta, nie znam lepszego ,  to już całkiem spora kasa żeby ruszyć z jakaś działalnością. Jak ktoś zamierzał uruchomić jakaś działalność to nie ma się nad czym zastanawiać, jak ktoś zamierza iść na etat to też super sprawa ( na etacie opłacone będą składki społeczne) bo można małymi kosztami mieć zapewnione bycie w ZUSie przez odpowiedni czas. Nawet można rozwinąć jakaś mała firmę która da dochód tzw pasywny bez większego zaangażowania w firmę. Nie mam też nic przeciwko jeśli ktoś kupuje sobie auto z premii dla poprawienia komfortu ( bo nie ma na co wydać premii) ale pod warunkiem że firmę prowadzi i będzie ona przychód przynosić. 

Natomiast inwestycja w coś co nie da przychodu przyszlego, przy założeniu że nie zamierzamy serio prowadzić działalności to pomyłka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naspin    0

Witam. jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem po złożeniu wniosku o 1 ratę jeśli nie mam 3 lat w krusie. Od momentu otrzymania 2 raty rozumiem koniecznie krus. Chodzi mi o ten czas od otrzymania 1 raty do otrzymania drugiej tzn max 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Obecnie możesz skorzystać z ulgi na start przez 6 mocy a potem ZUS preferencyjny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołalski    0

Jak to jest z tym opłacaniem podwójnej składki KRUS? Prowadzę gospodarstwo rolne od kilku lat i w wolnym czasie zajmuje się (raczej hobbystycznie) projektowaniem i wykonywaniem prostych układów elektronicznych do zastosowania przede wszystkim w rolnictwie, ale nie tylko. 

Teraz chciałbym zwiększyć trochę skalę sprzedaży (mam też kilka, wydaje się fajnych pomysłów) i sprzedawać np. na allegro i mieć możliwość wystawienia faktury vat, rachunku zakupu ltp..

 Czy mógłbym założyć taką działalność opłacając podwójną składkę KRUS? Bo zakładanie firmy z prawdziwego zdarzenia i płacenie ZUS, przynajmniej na razie, byłoby nieopłacalne przy mojej skali.

Zastanawiam się też czy nie złożyć wniosku o dofinansowanie w tym programie (premia na rozpoczęcie działalności), ale w sumie nie mam co kupić ;) Zakup takich drobnostek jak stacja lutownicza czy zasilacz lab itp. to drobnostki którymi nie warto chyba zawracać głowy sobie, doradcy i agencji.

Ktoś z Was może mi coś poradzić, ewentualnie gdzie mógłbym poczytać jakie są warunki/ zakres działalności na KRUSie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tez kiedyś zajmowałem elektronika samochodowa handel na allegro itd i powiem Ci ze była z tego kasa dość konkretna, ja to co zarobiłem zainwestowałem w inna branże i jakoś tak dalej poszło😀 Jak trafisz w odpowiednią niszę to możesz zarobić, a co do dofinansowania to możesz coś pokombinować nazwać działalność jako mobilny serwis i kupić jakiegoś dostawczaka z wyposażeniem.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak cały czas jestem na podwójnym KRUS😃 ale w tym roku chyba już mi się nie uda☹

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołalski    0

I taka działalność jak opisałem wyżej może być prowadzona na podwójnym KRUS? Są jakieś limity itp? Gdzie mógłbym o tym poczytać? Sorry, ale w tych kwestiach jestem kompletnym laikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
30 minut temu, kołalski napisał:

I taka działalność jak opisałem wyżej może być prowadzona na podwójnym KRUS? Są jakieś limity itp? Gdzie mógłbym o tym poczytać? Sorry, ale w tych kwestiach jestem kompletnym laikiem

Może być na 2x KRUS, ale kwota graniczna podatku dochodowego wynosi 3604zł. po przekroczeniu wyrzuca Cię z KRUS. 

38 minut temu, bialy2005 napisał:

Tak cały czas jestem na podwójnym KRUS😃 ale w tym roku chyba już mi się nie uda☹

Biały to Ty taki gruby przedsiębiorca i jeszcze na KRUS się łapiesz? 🙆 Chyba ostra lewizna wjeżdża 😋 nie musisz odpowiadac..

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Poprostu umie robić koszty 😃 Ale ten rok to już za grubo będzie ale i tak będę się starał zeby jak najmniej zanieść do US😃

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

No domyślam się, świruje 😉 nadal na wschód jeżdżą ciężarówki? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj