lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

tomczers87    2

Tak tylko że to nie zawsze jest takie proste  najpierw zgoda potem zakup. Załóżmy że dziś wysyłam zmianę, nowe ceny, kilka pozycji zmianione na inne marki ale maszyny tego samego typu bo np wcześniej wymienione są dostępne dopiero za pół roku bądź wcale, albo cena 30% większa. Dostaje po 2mies zgodę zmian, odzywam się do sklepu a tu znowu coś się zmienilo i tak w kółko. Jak ktoś ma 2maszyny to tam luz, ale ja mam np 20pozycji ponad. 

Teraz z innej beczki. Właśnie wysłałem wniosek online do ceidg. Rozumiem że najlepiej odezwać się teraz do KRUS żeby wystawili zaświadczenie o podwójnym KRUSie. I teraz jeśli chciałbym zakupić któraś z tańszych pozycji z biznesplanu żeby przedstawić fakturę do wniosku o płatność to w jakiś sposób zapłacić za to. Czy przelać z prywatnego konta na konto firmowe, które na dniach otworze, ale czy wtedy taki przelew  nie będzie traktowany jak dochód przez US? A raczej dochodów w tym roku nie planuje bo zanim dostanę kasę i zakupie sprzęt to pewnie będzie początek następnego roku. Czy mogę zapłacić z prywatnego konta za ta maszynę tylko podać dane firmy do faktury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Mi z agencji kazali robić tylko i wyłącznie z firmowego przelewy. Specjalnie dzwoniłem pytać bo akurat miałem termin wniosku do wtorku, a w piątek nie dali rady mi ogarnąć z firmą i kontem. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natt88    4
5 godzin temu, pawelol111 napisał:

Dzis przyszło pisemko o niezałatwieniu sprawy w terminie. Odroczka do 29 grudnia.

U mnie też ( Toruń )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
pedro2 napisał:

Mi z agencji kazali robić tylko i wyłącznie z firmowego przelewy. Specjalnie dzwoniłem pytać bo akurat miałem termin wniosku do wtorku, a w piątek nie dali rady mi ogarnąć z firmą i kontem. 

Tylko i wyłącznie z konta firmowego.

Natt88 napisał:

5 godzin temu, pawelol111 napisał:

Dzis przyszło pisemko o niezałatwieniu sprawy w terminie. Odroczka do 29 grudnia.

U mnie też ( Toruń )

U mnie Mińsk Mazowiecki rozpatruje. Podobno równa kobieta (nie to co przy modernizacji...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

No ok to czyli jak sobie zrobię przelew na firmowe konto z prywatnego to pójdzie to jako wkład własny do firmy i nie będę musiał tego rozliczac jakoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13
54 minuty temu, pawelol111 napisał:
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

 

Mi z agencji kazali robić tylko i wyłącznie z firmowego przelewy. Specjalnie dzwoniłem pytać bo akurat miałem termin wniosku do wtorku, a w piątek nie dali rady mi ogarnąć z firmą i kontem. 

 

Tylko i wyłącznie z konta firmowego.

Płaciłem z prywatnego, potwierdzenie do wniosku o płatność też było załączone i przeszło, ale o pieczątkę na fakturze to mi żyć nie dali.

Stan na teraz kupiłem maszyny prawie że zgodne z BP, w jednej się model zmienił  a w drugiej cena wyższa, przy trzeciej zmienił się producent le nie ogólne parametry, bo cena niższa.
I teraz jest problem bo kolejne dwie to ciągnik ogrodniczy mitsubishi i glebogryzarka separacyjna. które chciałbym zmienić na koparkę łańcuchową i osprzęt do zakupionego już mikrociągnika.
Mimo cen i ofert robią mi pod górkę i w sumie nie wiem czy nie skończy się dołożeniem 55k z własnej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
tomczers87 napisał:

Tak tylko że to nie zawsze jest takie proste  najpierw zgoda potem zakup. Załóżmy że dziś wysyłam zmianę, nowe ceny, kilka pozycji zmianione na inne marki ale maszyny tego samego typu bo np wcześniej wymienione są dostępne dopiero za pół roku bądź wcale, albo cena 30% większa. Dostaje po 2mies zgodę zmian, odzywam się do sklepu a tu znowu coś się zmienilo i tak w kółko. Jak ktoś ma 2maszyny to tam luz, ale ja mam np 20pozycji ponad. 

Teraz z innej beczki. Właśnie wysłałem wniosek online do ceidg. Rozumiem że najlepiej odezwać się teraz do KRUS żeby wystawili zaświadczenie o podwójnym KRUSie. I teraz jeśli chciałbym zakupić któraś z tańszych pozycji z biznesplanu żeby przedstawić fakturę do wniosku o płatność to w jakiś sposób zapłacić za to. Czy przelać z prywatnego konta na konto firmowe, które na dniach otworze, ale czy wtedy taki przelew  nie będzie traktowany jak dochód przez US? A raczej dochodów w tym roku nie planuje bo zanim dostanę kasę i zakupie sprzęt to pewnie będzie początek następnego roku. Czy mogę zapłacić z prywatnego konta za ta maszynę tylko podać dane firmy do faktury 

żadnego podatku dochodowego nie ma. nie założyłeś spółki tylko jednoosobowa działalność gospodarczą więc z konta firmowego możesz płacić za rzeczy prywatne i z konta prywatnego możesz zasilać konto firmowe bez obaw. za zakupy do działalności tylko z konta firmowego albo gotówka ale za rzeczy z dofinansowanie wyłącznie przelewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212
21 minut temu, tomczers87 napisał:

No ok to czyli jak sobie zrobię przelew na firmowe konto z prywatnego to pójdzie to jako wkład własny do firmy i nie będę musiał tego rozliczac jakoś? 

Z moich informacji wynika, że nie. Idzie jako wkład własny. Ale upewnij się bo nie chce w błąd wprowadzić zadzwoń do księgowej


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Już pytałem raczej nie ma z tym problemu. Jeszcze takie pytanie, czy faktura na drukarkę powystawowa w sklepie będzie uznana jak za sprzęt nowy, na fakturze raczej nie będzie pisało że sprzęt jest powystawowy. Chcem kupić jako pierwszy wydatek do wniosku ale tego modelu drukarki nie ma już w  sklepach praktycznie, jest jedną ale 2x drożej a nie chcem już przy pierwszym wydatku zmieniać pozycji z biznesplanu na inny model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

To w sklepie pytaj co będzie na fakturze, tylko papier agencję interesuje. 

Aczkolwiek radzę dobrze sprawdzać też numery seryjne i żeby były na fv bo będzie potem babol. Ja za traktor zapłaciłem, za pół godziny zajeżdżam do dealera po papiery do rejestracji, a na fv w nr vin brakuje jednej cyferki 😉 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzior    0

Dopłaty obszarowe....

Opłacam krus za swoją ziemię co mam,ale nie biorę żadnych dopłat, ani nie mam nr gospodarstwa..

Czy mogę zameldować się u wujka, który bierze dopłaty żeby skorzystać z dotacji na otworzenie działalności??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47
14 godzin temu, tomczers87 napisał:

Już pytałem raczej nie ma z tym problemu. Jeszcze takie pytanie, czy faktura na drukarkę powystawowa w sklepie będzie uznana jak za sprzęt nowy, na fakturze raczej nie będzie pisało że sprzęt jest powystawowy. Chcem kupić jako pierwszy wydatek do wniosku ale tego modelu drukarki nie ma już w  sklepach praktycznie, jest jedną ale 2x drożej a nie chcem już przy pierwszym wydatku zmieniać pozycji z biznesplanu na inny model

U mnie za życzyli sobie przykładowo specyfikacji zakupionych urządzeń, a jak nie miałem możliwości dostarczyć to oświadczenia że sprzęt nowy także zapytaj sprzedawcę czy ci wystawi papier że sprzęt jest fabrycznie nowy żeby cyrków potem nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Dobra może lepiej nie kombinować za te parę zł i kupić poprostu drożej normalnie nowy. 

Jak teraz najlepiej jest wysłać wniosek o I ratę, listownie czy może skuteczniej w sensie szybciej rozpatrują przez portal elektronicznie? 

Edytowano przez tomczers87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomczers87    2

Jak u was szybko poszło od momentu rejestracji w ceidg do momentu uzyskania zaświadczenia z Krus o podwójnym KRUSie. Po 2 dniach od rej w ceidg zadzwoniłem i Pani z krus mówi że u nich jeszcze nic nie ma, i że jak już wskoczy w system to oni mają do 30dni na zatwierdzenie i wtedy dopiero mogę pisać wniosek o wystawienie takiego zaświadczenia. To potem. Też ciekawe ile mają na wystawienie zaświadczenia. Myślałem że to raz dwa pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozpoczęcie realizacji założeń biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Na co ci to zaświadczenie? 

Ja nic z krusu nie brałem i nic w agencji nie chcieli. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jak udowodniłeś rozpoczęcie fakt rozpoczęcia realizacji bieznplanu? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Tzn konkretnie o co Ci chodzi? Faktura zaliczkowa na ciągnik poszła i chyba poszedł też ten wydruk z CEIDG, a tam o ile się nie mylę to jest zaznaczone ubezpieczenie w KRUS... Szczerze powiem, że nie pamiętam szczegółów, ale na pewno nie brałem zaświadczenia z krusu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
2 minuty temu, pedro2 napisał:

Tzn konkretnie o co Ci chodzi? Faktura zaliczkowa na ciągnik poszła i chyba poszedł też ten wydruk z CEIDG, a tam o ile się nie mylę to jest zaznaczone ubezpieczenie w KRUS... Szczerze powiem, że nie pamiętam szczegółów, ale na pewno nie brałem zaświadczenia z krusu

To wystarczy. Z reguły dołączałem zaświadczenie z KRUS, jeśli nie było innego dokumentu. Nie każdy płacił zaliczkę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEZU11    2
7 minut temu, pedro2 napisał:

Tzn konkretnie o co Ci chodzi? Faktura zaliczkowa na ciągnik poszła i chyba poszedł też ten wydruk z CEIDG, a tam o ile się nie mylę to jest zaznaczone ubezpieczenie w KRUS... Szczerze powiem, że nie pamiętam szczegółów, ale na pewno nie brałem zaświadczenia z krusu

A przyznanie jednolitej płatności , to trzeba dołączać jakieś potwierdzenie otrzymania pieniedzy, czy oni sami sobie to sprawdzają ? A i by pozostać na podwójnym Krusie to trzeba spełnić warunek nieprzerwanych 3 lat ubezpieczenia w Krus, czy się  mylę ?

Edytowano przez PEZU11
dodatkowe pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie trzeba. To inna kwestia. Mówimy tutaj to wniosku o wypłatę pierwszej raty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Wystarczy jakąkolwiek fakturę na drobna rzecz, po co czekać na jakieś zaświadczenie i być w plecy o miesiąc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj