lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

TheEnd    13
57 minut temu, MarcinC360 napisał:

Nareszcie decyzja pozytywna :) W jakim czasie można spodziewać się podpisania umowy?

 

Jak masz decyzję to rejestrujesz działalność, kupujesz lub zaliczkujesz coś co podałeś w biznesplanie aby na papierze rozpocząć realizację i składasz wniosek o płatność. A potem czekasz na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Na świętego dygdy co go ni ma nigdy. Jaką chcesz umowę podpisywać i z kim? Kolejny, który tylko podpisał wniosek i zapłacił. Podstawowe rzeczy, ludzie 🤦


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33
12 minut temu, TheEnd napisał:

Jak masz decyzję to rejestrujesz działalność, kupujesz lub zaliczkujesz coś co podałeś w biznesplanie aby na papierze rozpocząć realizację i składasz wniosek o płatność. A potem czekasz na przelew.

Dziękuję bardzo, chciałem się upewnić, akurat naszła mnie taka wątpliwość. 

A do eksperta pedro2: wniosek akurat sam pisałem ale najwidoczniej gdzieś mi to umknęło, a co do umowy to np. przy dotacji Czyste Powietrze podpisywało się umowę na dotację. A z żadnych premii z ARIMR jeszcze nie korzystałem i pomyślałem, że dopytam o rzecz której nie jestem pewien, tak jak spora część ludzi w tym temacie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Czystym powietrzu na początku podpisywało się umowę w wfosigw, później zmienili to i przychodziła decyzja, która była równoznaczna z podpisaniem umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

jak w agencji liczą bycie na plusie w danym roku tak żeby nie było przypału że za mało zarobiłem i na plus nie wyszedłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lebioda    4

witam. ponawiam pytanie. czy dofinansowanie mozna otrzymac na przyczepe budowlana?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
1 godzinę temu, Lebioda napisał:

witam. ponawiam pytanie. czy dofinansowanie mozna otrzymac na przyczepe budowlana?

 

Jak dobierzesz PKD do tego , dobrze uzasadnisz i napiszesz biznesplan z wynikiem na + to jak najbardziej można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Czy zmiany do biznesplanu można wprowadzać po otrzymaniu pierwszego przelewu 120 tyś z Agencji?  Czy tylko przed? Czy to bez znaczenia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zostaje jak było lub nowa zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak dobrze pójdzie :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

"Można spróbować" słowo klucz chyba aktualnie. Zmądrzyli się... 

Freetaxi jak to jest z tym wyjściem na plus z działalnością, agencja mocno to sprawdza, ew. czepia się? Miałeś jakieś przypadki nieprzyjemne?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEZU11    2

To ja też dorzucę pytanie w zakresie tego "na plus", czy to musi być na 5 rok działalności czy już po pierwszym roku, czy może przed wnioskiem o wypłatę drugiej raty ?

I jeszcze kwestia zakupu tych nieszczęsnych środków trwałych, jak to jest, BP mam sporządzony na listopad 2020, mija rok, większość cen poszła w górę, mam również wpisany samochód osobowy, który również podrożał i to dość sporo (w ogóle zastanawiam się nad wyborem innej marki), i teraz pojawia się wątpliwość, czy po otrzymaniu pieniędzy mogę dokonywać zakupów po innych cenach niż deklarowałem w BP, czy mogę zmieniać modele, ewentualnie marki , a sam BP zaktualizuję dopiero przed wnioskiem o II ratę na podstawie rachunków i faktur, czy każdą zmianę muszę uwzględnić przed zakupami, wysłać zmianę do Dyrektora OR i czekać 90 dni (bo nawet się nie łudzę , że to zostanie załatwione wcześniej) i dopiero mogę dokonywać zakupów ? Brzmi to trochę absurdalnie, ale z drugiej strony czy nie narażam się na kłopoty jeśli zrobię tak , że najpierw zakupy a potem aktualizacja BP?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Niestety, w ARiMR jest pełno absurdów i niestety tak, narażasz się na widzimisię jakiegoś nadgorliwca, który się do czegoś przyczepi. A tym bardziej, że aktualnie jest nagonka na samochody osobowe. Z reguły w praktyce doradcy wcześniej niejednokrotnie kazali kupić i dopiero wtedy wysyłać zmiany żeby nie zmieniać 10x jak zmieni się model, parametry czy cena i przechodziło.

W przypadku samej zmiany ceny nie powinno być problemu. Ale dla świętego spokoju też lepiej wysłać zmianę. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8
14 godzin temu, PEZU11 napisał:

To ja też dorzucę pytanie w zakresie tego "na plus", czy to musi być na 5 rok działalności czy już po pierwszym roku, czy może przed wnioskiem o wypłatę drugiej raty ?

I jeszcze kwestia zakupu tych nieszczęsnych środków trwałych, jak to jest, BP mam sporządzony na listopad 2020, mija rok, większość cen poszła w górę, mam również wpisany samochód osobowy, który również podrożał i to dość sporo (w ogóle zastanawiam się nad wyborem innej marki), i teraz pojawia się wątpliwość, czy po otrzymaniu pieniędzy mogę dokonywać zakupów po innych cenach niż deklarowałem w BP, czy mogę zmieniać modele, ewentualnie marki , a sam BP zaktualizuję dopiero przed wnioskiem o II ratę na podstawie rachunków i faktur, czy każdą zmianę muszę uwzględnić przed zakupami, wysłać zmianę do Dyrektora OR i czekać 90 dni (bo nawet się nie łudzę , że to zostanie załatwione wcześniej) i dopiero mogę dokonywać zakupów ? Brzmi to trochę absurdalnie, ale z drugiej strony czy nie narażam się na kłopoty jeśli zrobię tak , że najpierw zakupy a potem aktualizacja BP?

 

Jeśli kupisz wszystko to co w biznesplanie (te same modele) tylko po droższych cenach to nie ma problemu, oni się czepiają tego że te pieniądze które dostajesz musisz wydać na fakturach a jak wydałeś więcej to nie ma problemu. Każdy wie że jest inflacja, kryzys, oni też.

Jeśli będę zmieniał coś u siebie to najpierw poczekam na decyzję do zmiany a później kupię żeby nie było jakichś "cyrków"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robię zmianę i po zgodzie kupuję. Wtedy nie ma podstawy do czepiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu wniosku w grudniu 2020 dwa razy robiłem zmianę i ani razu mie dostałem informacji,że zmiana zatwierdzona.W końcu zadzwoniłem do prowadzącej,która odpowiedziała,że jeśli nie wysłała poprawek to zmiana zaakceptowana.Więc nie wiem czy oni wysyłają jakąkolwiek zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj