lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dirk41    63

też miałem, od razu wiedziałem że oszustwo ale nie jeden wpłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
Dnia 24.02.2021 o 21:49, pedro2 napisał:

Do kiedy masz termin złożenia wniosku o płatność? Zrób aferę jak ja, od ręki wszystko sprawdzają, nie czekają aż papier odleży kwarantannę 😂 

Do kiedy masz termin złożenia wniosku o płatność? Zrób aferę jak ja, od ręki wszystko sprawdzają, nie czekają aż papier odleży kwarantannę 😂 

No wkońcu dzisiaj zaczęli rozpatrywanie wniosku 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z uchwał lutowego posiedzenia Komitetu Monitorującego PROW 2014-2020 wynika, że w okresie przejściowym (2021-2023) będą kolejne nabory na Premię. Trochę nawet warunki będą poluzowane ( nie trzeba będzie mieć złożonego wniosku na dopłaty, dotyczy tych którzy są ubezpieczeni w KRUS, a z różnych względów  wniosku o jpo skutecznie nie mogą złożyć)https://www.gov.pl/web/rolnictwo/xiii-posiedzenie-km-prow-2014-2020-z-16-17022021-r


Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wczoraj dostalem info ze wniosek rozpatrzony pozytywnie jeszcze tylko jakas kosmetyka została+ zaświadczenie z gminy i krus. Żeby takim tempem szly inny programy to było by super


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jeśli skorzysta się z premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej można starać się o PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli pytasz o modernizację gospodarstw rolnych, to tak. Możesz wnioskować. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
43 minuty temu, bialy2005 napisał:

Wczoraj dostalem info ze wniosek rozpatrzony pozytywnie jeszcze tylko jakas kosmetyka została+ zaświadczenie z gminy i krus. Żeby takim tempem szly inny programy to było by super

Z ostatniego naboru? 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
54 minuty temu, bialy2005 napisał:

Wczoraj dostalem info ze wniosek rozpatrzony pozytywnie jeszcze tylko jakas kosmetyka została+ zaświadczenie z gminy i krus. Żeby takim tempem szly inny programy to było by super

Teraz z naboru który zakończył się w grudniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie to samo. Już trzy wnioski mam na gotowo. Ale to nierówne otrzymaniu decyzji :) Trzeba będzie poczekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie wiem jak dziala ten program. Ale tempo fajne. Moze orientuje siek tos jak to było w poprzednich naborach ile sie czekalo na kase itd. Bo trzeba zamawiać graty i zastanawiam sie na kiedy😃


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oby tempo było podobne. W poprzednim naborze decyzje były chyba maj/czerwiec. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dopiero po decyzji zakladanie dzialasnosci, zakupy. Kase szybko puszczali po decyzji ta pierwsza część?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Różnie. Zależy od województwa. Jak w loterii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Powiatowe oddziały tak się uwijają czy regionalne ? Czy to i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Wezwanie do usunięcia braków formalnych lubuski regionalny. 

przy okazji gdzie szukać "formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis; Byłem pewien, że wysłałem wszystko + świadome błędy, na które byłem przygotowany z odpowiedzią. 

Edytowano przez easierone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Dziękuję znalazłem i dochodzę do wniosku, że pominąłem to ostatnim razem celowo. Większość pól w tym formularzu dotyczy podmiotu, którym nie jestem, działalność dopiero zamierzam otworzyć ale też nie będzie to żadna spółka etc. Chyba obecnie tylko NIP mógłbym tam wpisać i się podpisać bo o de minimis też się nigdy wcześniej nie ubiegałem. Pamiętam, że w innej części wniosku to było opisane na 0. Jutro tam zadzwonię zapytać jak to uzupełnić 😌

Edytowano przez easierone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 w tym formularzu musisz  zobowiązać się, że rozdzielność rachunkową będziesz prowadził (jeśli dotyczy). Niekiedy wymagają również wskazania sposobu jej prowadzenia


Jestem prawnikiem, doradcą rolnośrodowiskowym, ekspertem przyrodniczym, inspektorem rolnictwa ekologicznego. Mam uprawnienia do obsługi aplikacji eWniosekplus. Wypełniam dokumentacje oraz doradzam z zakresu działań premiowych PROW 2014-2020 oraz układam strategie rozwoju gospodarstw pod PROW 2023-2027. Działam pod firmą EkoAgronom Piotr Kisiel. Jestem też oczywiście rolnikiem i  korzystałem/korzystam z różnych form wsparcia oferowanych przez WPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Na podkarpaciu poprawki też ruszyły, do uzupełnienia NIP. Gospodarstwo dzierżawię nie jestem właścicielem więc dołączyłem kopię umowy dzierżawy którą teraz w drodze poprawek każą  mi usunąć z wniosku. Wezwanie telefoniczne, argumentowane przyspieszeniem całego procesu, ale w razie kolejnych poprawek będę czekał na wezwanie pisemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

@TheEnd a Ty przypadkiem nie składałeś w naborze 2019 na te ubery i taxi? Coś mi się kojarzy... To drugi raz żeś składał? 🤔


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

@pedro2  Jakiś nick ktoś musiał mieć podobny bo ja pierwszy raz z jakiegokolwiek prow korzystam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piatek44    0

A jak wygląda wspólne użytkowanie tych pomieszczeń z działalnością rolniczą? Rozmawiając w tym temacie z urzędem z Warszawy, powiedzieli mi, żeby zamontować osobne liczniki na prąd i wodę. Jak to w praktyce wygląda? Rolnik prowadziłby księgę przychodów i rozchodów dla działalności gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

znalazłem przyczynę dlaczego traktują mnie jak przedsiębiorstwo, w dacie otworzenia działalności we wniosku popełniłem czeski błąd TT i wpisałem 2020 zamiast 2021. Czy teraz przyjmą mi taką poprawkę na ten punkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj