lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

jan_erka    0
5 godzin temu, masa24 napisał:

jezeli ktos nei potrzebuje wsparcia w zakresie srodkow trwalych , lub wogole nie potrzebuje wsparcia bo nie potrzebuje zadnych maszyn czy urzadzen , zarabia mysleniem itp to niech nie korzysta z tego wsparcia ani zadnego innego, proste. 

Jeezli ktos otwiera biuro rachunkowe a nie interesuje go remont czy zakup nieruchomosci na biuro to tez niech nie korzysta z tego

jezeli ktos martwi sie zusem a mysli o kupnie nowego samochodu ktory tak naprawde nie jest mu potrzebny do dzialalnosci, to tez niech nie korzysta

nie widze zadnego problemu

niech korzystaja ci  ktorzy maja pomysl na dzialalnosc i na wydanie tych  pieniedzy.  jezeli ktos szuka latwych pieniedzy na samochod to nie tedy droga

 

Ok, to po co w wykazie działalności dopuszczonych do premii jest ta naprawa komputerów? Co ten naprawiacz ma sobie k... kupić, złote śrubokręty? Oczywiście, że wpisze samochód osobowy na dojazd do klientów (i to pewnie nawet przejdzie). On jednak wolałby dostać wsparcie 50tys. na składki niż wydawać 120tys. na zarąbisty samochód i będzie drżał, żeby gdzieś nim nie puknąć. Takie to mogą być łatwe pieniądze.

Po co jest ta premia? Na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ale nie dla każdego i ja tu widzę problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

ale przeciez  nikt nie zmusza do wziecia dotacji

jestem informatykiem i sobie kalkuluje, 150 000 kupie to i to , wyposaze biuro , kupie samochod itp itd   wiem ile moge zarobic , zus to nie problem wchodze  w to

lub kurde nie bede sie w to pchal bo nie mam na co wydac, nie jest mi to potrzebne i jeszcze wiazac sie na 5 lat,  nie chce tego

i tyle, jest to dobrowolne, kazdy ma swoj rozum i wie czy mu sie to przyda czy nie. zawsze mozna 20 000 z urzedu pracy i utrzymac dzialalnosc rok czy tam dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Żeby złożyć wniosek o drugą ratę trzeba mieć zrealizowany bp, więc trzeba wydać 150k brutto/netto. To niby skąd wziąć 30tys (żeby zrealizować bp) jak nie z wkładu własnego...? Do mnie się dopieprzają o wkład własny, a tutaj nie ma innej możliwości. Vatoviec musi wnieść 60tys wkładu własnego


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Na jakiegoś debila trafiłeś . Pytają skąd masz pieniądze na wkład własny czy o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Dzwoniłem dzisiaj... kierowniczka powiedziała to samo co tamten, że tak duży wkład własny i ciągnik rolniczy podaje w wątpliwość celowość inwestycji. Ma przeanalizować mój bp dokładniej i oddzwonić. Mówiła, że najlepiej zmieścić się do 150netto ze wszystkim to przejdzie. Kuźwa chyba t25 kupić i osę i kosić pobocza.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agon8181    1

Jeśli żona nie ma nadanego numeru to dołączyć wypełniony wniosek o nadanie numeru do wniosku o premię, bo wyrobić to już raczej nie zdąży

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Farmtraka kupic xD To są czuby. Jedyna możliwosc kontroli agencji to papierologia i czy faktycznie zakupiono to co deklarowano. Dlatego tak sie czepiają. Pewnie odgórny przykaz żeby nie przepuszczać maszyn ktorymi mozna pracować w gospodarstwie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5.Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis zawierający informacje, o których mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający so pomoc de minimis (Dz. U. Nr 53, poz. 311, z 2013 r. poz. 276 oraz z 2014 r. poz. 1543) oryginałJest to dokument obowiązkowy dla każdego Wnioskodawcy.

Co mam niby przedstawić jak nie otrzymałem żadnej pomocy deminimis ? A podkreślone w instrukcji wypełniania wniosku że to pozycja obowiązkowa dla każdego wnioskodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

wypelanisz tak czy siak tylko nie wpisujesz zadnej kwoty

20 minut temu, Agon8181 napisał:

Jeśli żona nie ma nadanego numeru to dołączyć wypełniony wniosek o nadanie numeru do wniosku o premię, bo wyrobić to już raczej nie zdąży

 

dolaczacz wniosek o nadanie numeru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Agon8181 napisał:

Jeśli żona nie ma nadanego numeru to dołączyć wypełniony wniosek o nadanie numeru do wniosku o premię, bo wyrobić to już raczej nie zdąży

 

Dzięki. Wszystko już ogarnięte nr będzie w ciągu dnia, co prawda nie da rady dołączyć do wniosku ale to tez nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto już złożył lub ma zamiar złożyć na ten nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Złożyłem wniosek i w polu III.1.1. W biznes planie wpisałem dwa stanowiska

Informacja przy tym punkcie:

(Jednym z celów poddziałania jest tworzenie miejsc pracy. Należy wymienić i opisać planowane do utworzenia w wyniku realizacji operacji miejsca pracy. Dotyczy to zarówno Podmiotu ubiegającego się przyznanie pomocy jak i pozostałych planowanych do utworzenia miejsc pracy.)

Zastanawiam się teraz czy w tym miejscu będzie wymagana korekta, docelowo ma być to pracownik + moja osoba (czyli oprócz mnie tylko 1 miejsce pracy). Podobnie wpisałem niżej w punktach III.1.1.2 i III.1.1.3 wpisane mam 2. W innych miejscach we wniosku jest mowa o 1 pracowniku, kwota o którą się staram również dotyczy 1 pracownika. Zastanawia mnie tylko ten punkt. Zmyliło mnie trochę "dotyczy zarówno podmiotu ubiegającego się" ale teraz mam wątpliwości. Ktoś wie jak na to patrzeć? Będzie potrzebna korekta czy nie?

Edytowano przez easierone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

jezeli nie miales dzialalnosci wczesniej to zrobiles dobrze.  ty i pracownik czyli 2 miejsca pracy. 

Prowadzisz działalność ze starasz sie o 150 000 a zatrudniles pracownika? bo troche to nie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Nie prowadzę jeszcze działalności zamierzam założyć w 2021. Byłem pewien, że we wniosku była informacja z wykluczeniem samozatrudnienia ale sprawdziłem i jest wliczając samozatrudnienie. No cóż przypadkiem odkryłem, że w tamtym miejscu popełniłem błąd wybierając opcję 1. O ile zrozumiałem powinno być "co najmniej 2 ale mniej niż 3" Ja plus pracownik 2 pełne etaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@marklo91 a pobiera dopłaty?

 

 

 

Wniosek złożony dziś :D teraz tylko czekać jak się sytuacja rozwinie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

osoba na emeryturze z krus nie jest ubezpieczona ani jako rolnik ani malzonek ani domownik, wiec nie mzoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mango29    0

czy główny kod pkd musi być innowacyjny aby otrzymać punkty czy jak kolejny taki będzie to zostaną przyznane punkty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13
4 godziny temu, Partyzant85 napisał:

Wniosek złożony dziś :D teraz tylko czekać jak się sytuacja rozwinie :D

Ja składałem miesiąc temu, jeszcze tylko pół roku czekania na ewentualną decyzję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raz dwa zleci. Sam robiłeś czy komuś zleciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, mango29 napisał:

czy główny kod pkd musi być innowacyjny aby otrzymać punkty czy jak kolejny taki będzie to zostaną przyznane punkty

 

Odpowiadając na P pytanie wystarczy, że jeden kod PKD wskazany w biznesplanie jest innowacyjny w takim przypadku punkty za innowacyjność będą przyznane. Zakres rzeczowy musi być powiązany z planowaną innowacyjną działalnością, nie jest wskazane w ww. rozprowadzeniu jaki procent zakresu rzeczowego ma dotyczyć działalności innowacyjnej.

Edytowano przez BellCross

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13
12 minut temu, Partyzant85 napisał:

Raz dwa zleci. Sam robiłeś czy komuś zleciłeś?

Kupiłem wniosek, nie mam Excela żeby BP zrobić hehe. PKD główne 81.30.Z, czy zaakceptują moje zabawki to się okaże. Jakoś pozytywnej decyzji się nie spodziewam, znając moje szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj