lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

masa24    2347

To jest program dla osob od 12 mc w krus, czego nie rozumiesz? 

Proszę nie denerwuj się oraz nie prowokuj do kłótni. Pozdrawiam sumek666.

Edytowano przez sumek666
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Vipie klasa brawo Ty. 

Proszę nie denerwuj się oraz nie prowokuj do kłótni. Pozdrawiam sumek666.

Edytowano przez sumek666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Dlaczego nie można składać na zakup samochodów dostawczych z głównym pkd transport drogowy towarów skoro jest on w wykazie kodów na które może być przyznana pomoc? Dlaczego trzeba byc zameldowanym na wsi a nie wystarczy tam prowadzić produkcję rolną i posiadać nr gosp?Info z ARiMR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

W rozporządzeniu jest mowa o zamieszkaniu na wsi w przypadku inwestycji nie związanych z gruntem czyli wszystkie mobilne,

W mojej ocenie - jeśli Wnioskodawca mieszka w Krakowie czy Wrocławiu to może ubiegać się o pomoc jeśli jego gospodarstwo znajduje się na wsi oraz inwestycja będzie zlokalizowana na wsi (np budowa lokalu w miejscowości do 5 tys)

Co Wy na to ? 

w przypadku inwestycji niezwiązanych z nieruchomością pomoc przyznaje się, jeżeli miejsce zamieszkania podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy znajduje się w miejscowości należącej do:
1) gminy wiejskiej lub
2) gminy miejsko-wiejskiej, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców, lub
3) gminy miejskiej, z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców

 

idąc tym tokiem rozumowania - jeśłi inwestycja związana z nieruchomością np jakiś warsztat to mieszkać można w mieście 

Edytowano przez sony87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

do użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, o którym mowa w pkt 1, przyznano jednolitą płatność obszarową na podstawie przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego za rok poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy lub za rok, w którym został złożony wniosek o przyznanie pomocy.

 

moze ktos wie i powie. co jezeli jest ubezpiecznie w krus, ale doplaty skladala osoba w innym gospodarstwie?

 

I drugie pytanie, w rozporządzeniu nie widze wykluczenia. Czy jezeli maz ma dzialalnosc to zona moze skladac na ten sam lub powiazany pkd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Musi być wniosek złożony, chyba że ubezpieczy się jako domownik. Małżeństwo może składać oddzielnie, jak będzie ten sam KOD pkd mogą się czepiać, trzeba będzie udowadniać że to inne firmy... Różnie może być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Ile czasu trzeba czekac na numer gospodarstwa jako potencjalny beneficjent bo żona ma składac wniosek ale nie ma numeru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Dwa lata temu numer producenta dostałem od ręki, nie wiem jak teraz w czasie epidemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ok zwracam honor. 

Pozdrawiam

Edytowano przez tess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
3 godziny temu, sony87 napisał:

Musi być wniosek złożony, chyba że ubezpieczy się jako domownik. Małżeństwo może składać oddzielnie, jak będzie ten sam KOD pkd mogą się czepiać, trzeba będzie udowadniać że to inne firmy... Różnie może być 

tez tak mysle z doplatami, chcialem sie upewnic

jest gdzies w rozporzadzeniu zapis o tych kodch pkd zony i meza? nie widze osobiscie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

kiedyś występowałem o interpretacje i taka mniej więcej była odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piatek44    0

Czy jest szansa, że koszt strony internetowej oraz oprogramowania komputerowe (nie mam na myśli windowsa i offica) przejdzie jako środki na działalność bieżącą (chodzi o kwotę, której nie trzeba wydawać na środki trwałe).

Edytowano przez piatek44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367
11 godzin temu, tess napisał:

No ok zwracam honor. 

Powinnaś dostać 10 rózg na gołe dupsko

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crouch02    9
19 godzin temu, sony87 napisał:

Może złożyć wniosek razem z wnioskiem o przyznanie pomocy

Dzień dobry,  jak złożyć wniosek o wpis na listę producentów jako domownik? Skoro wzór wniosku nie uwzględnia domownika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypełniasz ten sam wniosek o wpis do ewidencji, jaki jest na stronie ARiMR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, masa24 napisał:

jak obstawiacie, bedize nabor przedluony?

Używaj słownika 

odp: nie

wytłumaczenie:1) nie ma podstaw do tego 2) na q&a z agencji pani kierownik Jolanta D. dopisuje datę końca naboru 3) nie ma legislacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1
II.1.4 Koszty towarzyszące (niezbędne do realizacji operacji – zakres towarzyszący)5

Pytanie czy w tej tabelce wpisujecie  koszty ZUS, US, księgowej, paliwo? jeśli tak to jak bardzo to rozgraniczyć? zostało mi trochę PLN do rozpisania i chce to tam wcisnąć

Kolejne pytanie info od doradcy ze są nikłe szanse ze jeśli operacja nie jest innowacyjna to prawdopodobnie z tego wzgledu nie przejdzie... motywator 

Edytowano przez gregory7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piatek44    0
17 godzin temu, masa24 napisał:

jak obstawiacie, bedize nabor przedluony?

Obstawiam, że tak. RHD w tym tygodniu wydłużyli, w tym roku inne działania też wydłużali. Nie po to umożliwili wydłużenie czasu naboru w rozporządzeniu z 11 września, żeby z tego nie skorzystać. Jedynym wytłumaczeniem, że nabór od początku nie był ogłoszony jako 60-cio dniowy to chęć przedstawienia swojej "wspaniałomyślności i łaski", taki chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, piatek44 napisał:

Obstawiam, że tak. RHD w tym tygodniu wydłużyli, w tym roku inne działania też wydłużali. Nie po to umożliwili wydłużenie czasu naboru w rozporządzeniu z 11 września, żeby z tego nie skorzystać. Jedynym wytłumaczeniem, że nabór od początku nie był ogłoszony jako 60-cio dniowy to chęć przedstawienia swojej "wspaniałomyślności i łaski", taki chwyt marketingowy.

Przedłużyli bo to sztandarowe autorskie programy agencji i będą kłaść znaczny nacisk na rhd i przetwórstwa. 

Edytowano przez BellCross

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys777    15

Ze względu na pandemie i ze wniosek o nadanie numeru EP musi odleżeć w skrzynce podawczej nadanie numeru trwa dwa dni. Dla domownika tak samo jak dla rolnika. 

mam pytanie przerabiał ktoś pod jaka działalnością można przemycić zakup przyczepy rolniczej bądź skorupowej? Uslugi leśne? Bo na sam transport podobno nie przejdzie? Jak coś proszę priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Wynajem maszyn budowlanych moze by przeszlo, tyko ograniczony wybor przyczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj