lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość
12 godzin temu, damkow napisał:

ponawiam pytanie. Czy ktoś sie orientuje, gdzie jest zapis, ze mozna zamienic 250 tys na np. 150 tys. zł? 

Na etapie rozpatrywania wniosku znajomemu robiliśmy zmianę na 150 tys. Po wydaniu decyzji zmiana wiąże się za pewne z rozpatrywaniem od nowa nowego BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Zmiany w biznesplanie są dopuszczalne pod warunkiem że zmiana jest powiązana z PKD określonym w biznesplanie. Zmiana ze 250 na 150 nie powinna stanowić problemu gorzej było by w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

No i myślałem tak jak Wy :) :D i wyszło tak, że zmieniłem na 150. Potem bylo pare malych poprawek, bo np. miesiac trzeba bylo zmienic :D i potem Pani juz mi mowila przy ostatniej poprawce cos w stylu ze ona to dzisiaj ogarnie i wyda mi już decyzje. No to ja nastepnego dnia zalozylem dzialalnosc. A potem kolejnego dnia, czyli 2 dni po tym jak u niej bylem zadzwonila, ze nie moze wydac decyzji, bo to nie jest zwykla zmiana biznesplanu. Ze nie ma takiego zapisu w ustawie i ze przecieram szlak, bo jeszcze nikt nie zmienial z 250 na 150 i dlatego ona nie moze jednak wydac decyzji, bo nie ma czegos takiego w ustawie i ze poszlo pismo do Warszawy. Jak spytałem kiedy będe miał odpowiedz od nich to powiedziala ze moze byc i tydzien, dwa tygodnie, a nawet miesiac, czy dwa miesiace... ze nie wie ile. No i teraz mam troche maly problem, bo zaczym z centrali dostane decyzje to zejdzie jeszcze z tydzien-półtora miesiaca, a potem maja jeszzce 90 dni na wyslanie pieniedzy. Czyli moge nawet za 4 miesiace miec kase. No troche nie fajnie, bo dzialalnosc juz zarejestrowana, a chcialem samochod zamowic, bo trzeba jeszcze czekac na wyprodukowanie 1.5-2.5 miesiecy. A jak dostane kase za 3-4 miesiace to samochod bedzie stal. I tak zle, i tak zle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Ostatnio minister Pluja  mówił że jak starczy kasy to jeszcze będzie nabór,a co chciałaeś startować?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
12 godzin temu, kopin napisał:

Ostatnio minister Pluja  mówił że jak starczy kasy to jeszcze będzie nabór,a co chciałaeś startować?

 

Brat chciał. Tyle że  na przyszły rok dopiero może bo nie ma 12mies w krus.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kasy będzie to nabór ma być. A ponoć będzie...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekKuc    0

Pytanie odnośnie rachunku . W moim przypadku planuje utwardzenie drogi dojazdowej . Czy muszę mieć firmę która za usługę wystawi mi fakturę VAT ? Czy może być to rachunek uproszczony od firmy na ryczałcie ? Ogólnie za tego typu pracę budowlane itp muszą być faktury VAT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easierone    0

Grzes1545 tak jak ludzie wyżej napisali, sam program był od samego początku do 2020 roku. Być może pojawi się nowy podobny za rok / dwa. Jedyna szansa to jeszcze październik ale też jak piszesz po 1 - 12 miesięcy na KRUS a po 2 musi starczyć obecnych środków - zdania są podzielone. Może być tak, że zrobią ale będzie spora selekcja ze względu na co zostało do podziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12

Witam. Mam pytanie czy osoba chcaca przekazac male gospodarstwo moze przekazac je wraz z restrukturyzacja malych gospodarstw i ubiegac sie premie na pozarolnicza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

Raczej niie może  przerwać biznesplanu od tak sobie , mogą być sankcje. A druga sprawa skąd pewność  że  będzie nabór na pozarolniczą działalność?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12

Raczej to nie jest odpowiedz na moje pytanie, a zobowiazanie moze przyjac inna osoba

Nie od tak sobie wymyslilem, i nie prosze o odpowiedz na to co sobie wymyslilem tylko na konkretne pytanie, wiec taki komentarz w buty sobie wsadz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

To jak twierdzisz że zobowiązanie może  przejąć inna osoba to o co pytasz? Przeczytaj rozporzadzenie do RMG i bedziesz miał odpowiedź. A o takie rzeczy to pytał bym u źródła a nie na forum, bedziesz miał pewność.W sprawie restrukturyzacji   decyzję i zgodę i tak podejmie ARiMR. Może @freetaxi zna temat dokladniej?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emt    0

Dzisiaj pozytywna decyzja.....lubelskie . Obiecałem że dam znać na forum , jak tylko będzie klarowna sytuacja ( niektórzy pamiętają pewnie moje zmagania z  ARIMR Kraśnik ) .Dziękuję wszystkim forumowiczom za miłe i " podtrzymujące na duchu komentarze " no i oczywiście życzę wszystkim udanej działalności..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

o Panie :D kupa czasu :D Ja z tydzien temu otrzymalem info, ze z moja sprawa (zmiana 250 na 150) maja czas do 24 wrzesnia. Takze jeszcze sobie troche poczekam. Jak nie wyjdzie to na szczescie bedzie dalej opcja 250 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

w ogóle to ktoś zmieniał w dół np. 250 na 200 lub 200 na 150 tys. zł? Albo chciał w zwiększyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
9 godzin temu, sony87 napisał:

Ja zwiekszylem

tzn kiedy? i ile to zajelo? 

No i podobno nie można było zwiekszac kwoty, a jedynie zmniejszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Do 150 dni od zakończenia naboru można zmieniać w każdą stronę, później teoretycznie zmiany nie wpływają na zwiększenie punktach, ale czy można ich dokonać to sprawa... Skomplikowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj