lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

pedro2    7212

Jeśli skorzystałeś z tej opcji o odłożeniu w czasie z powodu covid to o co masz pretensje? Trzeba czytać. A jeśli doradca zawalił to do niego się pruj


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
Dnia 31.05.2020 o 21:55, Adaminoo1990 napisał:

Brak zainteresowania ludzi na tym forum a maja to byc przyszli biznesmeni

Kolega promo tez jakies pseudo bzdury opowiada

Nie opowiadam bzdur tylko zamiast wróżyć z fusów jak co niektórzy zasięgam informacji najbliżej tematu. Wy też zamiast dzownić do powiatówek, czy pytać doradców poprzez infolinię to lepiej dzwoncie do BIURA DZIAŁAŃ PREMIOWYCH W WARSZAWIE- tylko tam można dowiedzieć się informacji prawdziwych i najnowszych. 

Dnia 31.05.2020 o 21:08, Adaminoo1990 napisał:

Ludzie na gov.pl macie harmonogram i tam pisze nabor w pazdzierniku bes ASF

I masz rację- nabór przesunięto w harmonogramie na październik i masz przy nim takie dwie gwiazdki i odnośnik "**Ogłoszenie naboru uzależnione będzie od dostępności środków finansowych (z uwzględnieniem m.in. wykorzystania środków w ramach poprzedniego naboru)."- czyli dokładnie to, o czym dowiedziałam się w biurze działań premiowych, że kasy jest za mało nawet na ten rok i nie wiedzą czy starczy na kolejny nabór, więc trzeba było przesunąć konkurs, bo sa nieocenione wnioski i nie wydane decyzje, nie wiedzą ile osób zrezygnuje, ile nie odda poprawek, 

Gdyby wiedzieli, że kasa będzie, albo ze można ją zagospodarować z innych naborów, to nikt by gwiazdek nie dopisywał. W poprzednich latach w harmonogramach takich odnośników nie było, przy innych konkursach też ich nie ma. Zrealizowaliby nabór terminowo i tyle. A tak muszą czekać i liczyć. 

Edytowano przez PROMO86
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbolix88    0
11 godzin temu, masa24 napisał:

Czyli nie uzupełnił wymaganych poprawek najpierw a potem przysłali kolejne pismo

tak dokładnie tak bylo. pismo dostalem 6 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Promo skoro jesteś tak dobrze zorientowany to ile wpłynęło wnioskow w skali kraju i ile wynosi koperta pieniężna na ten program ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5
2 godziny temu, Adaminoo1990 napisał:

Tak bylo i w tamtym harmonogramie moge screena wrzucic

I nie wy, bo mnie w grupie osob z tel. do powiatowek nie ma.

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/harmonogram/2019/Harmonogram_13_wrzesien_2019.pdf

W harmonogramie z roku poprzedniego nie było tego odnosnika o dostepności środków. A co do ilości wniosków i dostepnych środków to nie będę rzucac liczbami. Po prostu kobieta z biura działań premiowych powiedziała, że po zaprotokołowaniu wniosków, które wpłynęły w ramach naboru to po zliczeniu  jeszcze w grudniu zeszłego roku okazało się, że jest ich więcej niż pieniędzy. Dzwońcie do ARIMR, do biura działań premiowych to się dowiecie. 

Edytowano przez PROMO86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Może ta koleżanka z biura działań premiowych pracuje tam za ładne oczy albo tyłeczek ?😄zdaje mi się ze pieniędzy było bardzo dużo , na koniec naboru była informacja ze wpłynęło 3100 wnioskow i jeszcze cis miało dojść poczta. W skali kraju śmieszna ilość 

Te wszystkie gadki tu na forum ze doradca powiedział , ze koleżanka ze ktoś inny to takie trochę sianie zamętu. 
zawsze najlepiej zadzwonić do oddziału regionalnego a tamnajszybciej można znaleźć odpowiedz na to jak również na zwykle pytania które są zadawane czy mogę to czy tamto. 
najpierw czytanie rozporządzenia a potem tel do agencji w razie wątpliwości. To wystarcza. Chyba ze mamy pecha i w agencji trafimy na kogoś mało kumatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Z tego co pamiętam to bardzo duzo wniosków było złożonych w stosunku do naboru z 2018, ogromna ilość poszła pocztą. Z tego co liczyłem to jakoś tak na styk  jeśli chodzi o ilość pieniędzy a może nawet więcej niż pula środków. Ale jak to bywa w tym programie to wiele osób zrezygnuje, cześć nie spełni wymagań itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
6 godzin temu, sony87 napisał:

Z tego co pamiętam to bardzo duzo wniosków było złożonych w stosunku do naboru z 2018, ogromna ilość poszła pocztą. Z tego co liczyłem to jakoś tak na styk  jeśli chodzi o ilość pieniędzy a może nawet więcej niż pula środków. Ale jak to bywa w tym programie to wiele osób zrezygnuje, cześć nie spełni wymagań itd

co do wymagań to racja. Pani zajmująca się moim wnioskiem mówiła, że sporo wniosków odrzuciła ze względów formalnych. Ktoś chyba nawet w krusie nie był :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12

 

5 godzin temu, easierone napisał:

wiadomo coś czy nabór czerwcowy jeszcze będzie?

Przeczytaj dwie ostatnie strony forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Witam. Czy posiada ktoś wiedzę na temat zakupu koparko ładowarki nowej ale  spełniającej normę spalin euro 3? Teraz chyba obowiązuje euro 4. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

Mam pytanie do osób które dostały pismo o przesunięciu rozpatrzenia wniosku do 30.06  czy składaliscie dokument o zostawienie wniosku bez rozpatrzenia że względu na covid.

Edytowano przez kopmandos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ToMclo    0

Rozmawiałem z kobietą która weryfikuję mój wniosek w Białymstoku to mówiła że w związku z dużą ilością wniosków robią przesunięcie kasy z innego działania na rzecz tego naboru żeby wszystkim kasy wystarczyło. Osoby które dostały odwołanie do 30 czerwca są jeszcze pod znakiem zapytania co do decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5

A nie mówiłam.... odroczenia są po to, aby sprawdzić czy starczy pieniedzy, bo już wiedzą, że jest za mało. Kto chce może wierzyć, kto nie to nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23
6 godzin temu, Piottrek88 napisał:

Do mnie właśnie przyszła pozytywna decyzja 🙂

mazowieckie

Pozdrawiam

Kolega, ile pkt miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

A ja mam jak to się mówi wyyebane 😉 zawsze jest na forum sraczka, panika, a i tak potem kasa się znajduje 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

robią połączenie limitów z działania z asf i bez asf przez co w naborze bez asf złapią się wszyscy bo z asf nie ma dużego zainteresowania. u mnie decyzja przyszła 2dni temu więc wysyłają powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj