lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Mazurowa    0

Dzień dobry!

Otrzymałam pismo aby zrobić korektę wniosku i biznesplanu (woj. dolnośląskie).
Mam kilka pytań:
- chcę wprowadzić zmiany w biznesplanie polegające tylko na zmianie typu urządzenia i jego ilości ale zmieni sie także cena, czyli planowane koszty, ktore ma pokryć premia. Nie wypłynie to w ogóle na rodzaj i typ działalności, nie zmieniają sie przychody w biznesplanie. Czy mogę to zrobić? czy i gdzie mam uargumentować swoją zmianę?
- prosze o podpowiedź, o co chodzi w załączniku "Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu sie o pomoc de minimis" - część C punkt 6 - rozdzielność rachunkowa działalności. co tu trzeba wpisać - jak zapewnia sie taka rozdzielność rachunkową?  Im więcej czytam instrukcji tym mniej rozumiem...
- osoba starająca sie o premię za 5 lat osiągnie wiek emerytalny - czy może to wpłynąć na decyzję? (oprócz tego, że nie otrzyma punktu za wiek :) )

Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

Odnośnie odpowiedzi na pytanie 6 jeżeli tak zaznaczono proszę wypełnić białe pole w części C

Będę prowadził/a odrębną ewidencję przychodów i rozchodów dla działalności rolniczej i odrębną dla nowej działalności gospodarczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parnasus99    0

Mam info od doradcy, który wypełniał mój wniosek, że wg jego wiedzy decyzje mają być wysłane maksymalnie do 14 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8

Witam czy kupno sprzętu fitnes i wypożyczanie go da rade przejść takie coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adaminoo1990    12

Pytanie do freetaxi a wiadomo Ci cos o decyzjach na pozarolnicza bo wniosek mam rozpatrzony i poszedl do akceptacji w Kielcach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Różne wersje słyszałem. Trzeba czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/zakupy-z-prow-bez-przetargow/

Jak to teraz wygląda? Oferty "papierowe " czy wogóle beneficjent sam decyduje od kogo bierze?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W premiach na DG nie ma potrzeby przeprowadzać postępowania ofertowego.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
Napisano (edytowany)

u mnie w lubelskim też pierwsze poprawki. W przyszłym tygodniu to ogarnę. Ciekawe kiedy mogę się spodziewać decyzji, jeśli wszystko poskładam poprawione. Mam nadzieję, że max miesiąc, więc pewnie pod koniec czerwca bym  zarejestrował działalność i jakby  po ok. ~60 dniach przyszły pieniądze, czyli w  koniec sierpnia/początek września to było elegancko

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Orientuje się ktoś czy jest możliwość zmiany osoby weryfikujacej wniosek? Czasem tak po prostu jest ze po drugiej stronie jest beton, ciężko się dogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianrks    1
Napisano (edytowany)

zainteresowanie bylo duzo większe niż w poprzednim naborze.duzo osób zrezygnowalo ze 100 000zł aby starac się o 150 000zł....
nie wiadomo czy nie obetną kasy bo dziura budżetowa jest spora...

Edytowano przez marianrks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Mysle Ze może tak być bo za dużego zainteresowania nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
4 godziny temu, Maro_933 napisał:

TOME11 skąd takie info? 

Z agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Mi babka mówiła przez tel z agencji że do 14 czerwca mają czas i wtedy zaczną wysyłać decezje chyba że lista wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

zainteresowanie było ogromne w zeszłym naborze, w 2018 było mizerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Dzwonił doradca, że rozmawiał z prowadzącym i decyzje powinny być niedługo, a kasy powinno wystarczyć dla wszystkich bo będą przesunięcia


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbolix88    0

Witam forumowiczów. Dostałem wezwanie na przedstawienie dowodów na spełnienie warunków przyznania pomocy. Jest tam zawarte że mam to wyjaśnić NIEZWŁOCZNIE czy oznacza to jakis termin czasowy? bo minelo 13 dni i gość od wniosku powiedział ze jest za późno. Czy miał ktoś podobna sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Niezwłocznie wg jakiegoś wyroku sądu Najwyższego oznacza 14 dni, ale co wg agencji to nie mam pojęcia. Zresztą termin powinien biec dopiero od niedzieli a nie od otrzymania pisma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROMO86    5

Niezwłocznie według ARIMR oznacza do 7 dni. Niestety czas się im kończy i kto otrzymuje wezwanie dopiero teraz musi szybko złożyć korektę, bo za chwilę muszą wystawiać decyzje. Mazowieckie, Małopolska i Lubelszczyzna są w najgorszej stytuacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj