lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klek79    0

Witam. Z info pracownika, który prowadzi mój wniosek wynika, że z tych 30% nie mogą być towary magazynowe, tylko środki obrotowe typu zus, krus itp. Czy ktoś ma inne info? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba976    1
13 godzin temu, klek79 napisał:

Witam. Z info pracownika, który prowadzi mój wniosek wynika, że z tych 30% nie mogą być towary magazynowe, tylko środki obrotowe typu zus, krus itp. Czy ktoś ma inne info? 

Mój doradca twierdzi ze krus nie możesz wpisać jedynie zus jesli przez pierwsze 2lata będziesz płacił.

Ja mam wpisane pare towarow do sprzedaży, ale czy przejdzie to nie wiadomo jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Towary do obrotu (sprzedaży ) to środki trwałe czy obrotowe bo zamieszanie się robi ?

Ja myślałem że obrotowe, więc gdzie to wpisać ? A może nie można ?

 

Edytowano przez ireneusztrojnar_200871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro_933    0

Jak idzie rozpatrywanie wniosków? Ktoś ma jakieś informacje? Kwiecień, a tu cisza (pomorskie). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianrks    1

Obawiacie się,  że  rząd  zabierze pieniadze z PROW na tworzenie nowych firm i przeznaczy je na ratowanie istniejacych oraz dofinansowanie służby  zdrowia  i ratowanie wszystkiego innego?

Ja zrezygnowalem ze 100 000zl i zlozylem wniosek na 150 000zl i moze okazac sie ze zostane z niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

ja obstawiałbym, że jeśli coś ucierpi to przyszłe programy, a te które już trwają to nie będą oskubane ;) 

Bardziej obawiam się terminu decyzji, bo cichutko narazie. U "sporej" liczby osób też. Myślałem, że na początku maja założę działalność, a tu jednak chyba sobie jeszcze będę musiał niestety trochę poczekać.

Jesli złożyłeś wniosek na 150 tys. to i tak raczej dostaniesz jak wszystko trzyma się kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianrks    1
Dnia 10.04.2020 o 21:13, rudinho11 napisał:

kolega też dostał wczoraj poprawki więc coś się rusza

mógłbyś wypowiadać się precyzyjnie? o jakie województwo chodzi oraz czy to było wezwanie do usunięcia błędów formalnych na które ma się siedem dni czy wezwanie do wyjaśnień które jest końcową formą oceny wniosku....

W województwie mazowieckim ( Pułtusk)  wszystkie wnioski czekają już do tzw decyzji i podpisu dyrektora...pani prowadząca wniosek powiedziałą  ze mogą być opóźnienia bo inne województwa się nie wyrabiają.....)
Ja osobiście dostałem pierwsze wezwanie do usunięcia błędów formalnych w grudniu 2019 więc jak widać można działać szybko i sprawnie ale w niektórych oddziałach agencji panuje taki burdel ze dopiero za to sie zabierają ...smutne jest to że minister nie trzyma tego w ryzach...

Miejmy nadzieje, że ministerstwo nie wycofa pieniędzy z tego projektu i nie przesunie na pomoc doraźną w walce z koronawirusem....:(
 

Edytowano przez marianrks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
marianrks napisał:

miałeś rozpatrywanie wniosku w agencji w Pułtusku? ja w Makowie i miałem uzupełnienie braków formalnych na początku roku, na początku marca poprawki i cisza na razie W województwie mazowieckim ( Pułtusk)  wszystkie wnioski czekają już do tzw decyzji i podpisu dyrektora...pani prowadząca wniosek powiedziałą  ze mogą być opóźnienia bo inne województwa się nie wyrabiają.....) Ja osobiście dostałem pierwsze wezwanie do usunięcia błędów formalnych w grudniu 2019 więc jak widać można działać szybko i sprawnie ale w niektórych oddziałach agencji panuje taki burdel ze dopiero za to sie zabierają ...smutne jest to że minister nie trzyma tego w ryzach... Miejmy nadzieje, że ministerstwo nie wycofa pieniędzy z tego projektu i nie przesunie na pomoc doraźną w walce z koronawirusem....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianrks    1
39 minut temu, dirk41 napisał:

 

tak mam w Pultusku oceniany wniosek.

w grudniu 2019 dostałęm pismo wzywajace do usunięcia braków formalnych a w styczniu 2020 kolejne pismo wzywajace do wyjasnien biznesplanu...
ucieszyłem sie ze tak szybko to idzie....ale niestety inne województwa totalnie olewają swoją prace.....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I zejdzie się pewnie troszkę dłużej. W połowie przypadków nie mam prawie pierwszego wezwania.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
48 minut temu, Piottrek88 napisał:

Ja dzisiaj dostałem info, ze do 27.04 będę miał decyzje. 
mazowieckie

a wcześniej coś Panu przyszło? I jak otrzymał Pan tą informację? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piottrek88    0
25 minut temu, damkow napisał:

a wcześniej coś Panu przyszło? I jak otrzymał Pan tą informację? 

„Wniosek i działalność bardzo dobre” - info telefoniczne. 
wcześniej już mailowo załatwiłem poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3923    0

Witajcie, dopiero zacząłem orientować się w sprawie premii. Czy prowadzona działalność musi być prowadzona wyłącznie na wsi? Tak wywnioskowałem z artykułu jednak nie znalazłem konkretnej informacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianrks    1

Złozyłem wniosek o premie na działalność pozarolnicza i czekam na decyzje.....czy  przed wydaniem decyzji moge zalożyc działalność gospodarczą na tzw podwójnym KRUS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

możesz

Dnia 15.04.2020 o 20:27, karol3923 napisał:

Witajcie, dopiero zacząłem orientować się w sprawie premii. Czy prowadzona działalność musi być prowadzona wyłącznie na wsi? Tak wywnioskowałem z artykułu jednak nie znalazłem konkretnej informacji. 

niekoniecznie, siedziba firmy ma być na wsi lub w miejscowości do 5 tys  mieszkańców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Przyszły poprawki Podlaskie. Chcą oferty na sprzęt, co robić jeśli teraz chcę większą maszynę i droższą niż deklarowałem? Dawać oferty i od razu robić zmianę? Premii już przy wcześniejszym założeniu brakło żeby wszystko sfinansować. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj