lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damkow    6
8 godzin temu, damianzbr napisał:

Bez szans, nie ogarniesz tego.

Jeśli dzisiaj jeszcze się za to nie wziąłeś to chyba już przepadło. Nie wyrobisz się :(

oj jakos dam rade ;) o jakies glupoty sie spytam tutaj a w razie czego za cos ciezszego sie komus zaplaci i bedzie dobrze ;) 

Mysle ze nie tylko ja jest jeszcze na w miare zerowym etapie ;) 

Niektorzy jeszcze nawet nie wiedza co beda robic i jaki pkd

jest instrukcja. wiekszosc widze jest jasna

w razie czego, jesli zle zloze to mam 7dni na poprawienie, ale zaczym przyjdzie pismo to teoretycznie ponad 7dni. grunt zebym to zlozyl...nawet na przypale :D 

i tak sie nie zdziwie jak cos sie zmieni itp i bede musial wprowadzac zmiany w biznesplanie (ale to juz potem)

np. ma sie zmienic prawo do ubera od 1 stycznia itp.

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ktoś się orientuje czy można założyć działalność zaraz po złożeniu wniosku np od listopada? Kiedy najwcześniej można to zrobić?

Edytowano przez karolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

image.png.07d5e99afbb91db05f52209225a3bf8d.pngWitam jestem w trakcie pisania biznesplanu ,chciałbym otworzyć wypożyczalnie sprzętu budowlanego co w moim przypadku narzędzie do innowacji wskazało za  operacje innowacyjną i teraz jak mam wykazać ze np. wypożyczenie młota wyburzającego jest innowacyjne. Chodzi mi o tą tabelkę.

image.png.07d5e99afbb91db05f52209225a3bf8d.png

ma ktoś jakieś porady. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Edytowano przez kopmandos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Jeżeli ktoś wie co to ma być za działalność, wie co chce kupić, ma kosztorys w przypadku budowy to zrobienie tego wniosku to tak pół dnia razem ze zjedzonym obiadem w przerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
22 minuty temu, Danielkotowski napisał:

Też planujesz coś pod przewóz osób? 

tak. toyote corolle tyle ze 1.8 bo ma wtrysk posredni i elegancko mozna zagazowac. spalanie cos kolo 5-6l gazu (nawet da rade zejsc ponizej 5), czyli ok10zł/100km. samochod ok 110tys zł. na 90% biore 2 takie. + gaz za 5k czyli +10k to juz 230tysi + raczej oc + ac to tak +- 240tysi wychodzi. Zawsze mozna sie targowac, a skoro to bedzie 2x to samo to latwiej o rabacik ;) 

mysle jeszcze o tym czy opyla sie byc na vat, ale chyba tak. Musze jeszcze poczytac o tym vacie, bo tak to zamiast ok 240tysi wyjdzie ok 196 tysi :D i mam w planach kolejny kod pkd na infe.

A Ty co kminisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś będę u księgowego to spytam o ten VAT i dam znać. Powiem ci że dobry pomysł masz, w takim razie jakbyś odliczył pełny VAT i zrobił dodatkowy etat to akurat byłoby na równo. Szczerze ci powiem że moim zdaniem 5L gazu to wynik nieosiągalny nawet w spokojnej trasie, w mieście raczej liczyłbym minimum 8. Ja będę chyba celował w elektryka. 

Jesli mogę spytać. Planujesz jeździć jako normalna taxi na własna rękę czy coś pod uber? Jeśli tak to jak to wpiszesz w biznesplanie? I czy w ogóle mając własną działalność taksówkarską można jeździć tylko i wyłącznie pod uberem? Wtedy nie trzeba byłoby licencji oraz taksometru czy kasy fiskalnej

Edytowano przez Danielkotowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Kupując auto na działalność jednoosobowa to głupota odliczać cały VAT i używać go wyłącznie do celów firmowych . Bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

A z ciągnikiem jest pewnie tak samo? Ogarnia ktoś temat? Zorientowałem się trochę w zapotrzebowaniu na usługi kosiarką bijakowa, zamiatarka i odśnieżaniu placów i powiem wam, że niegłupio to wychodzi, byłoby gdzie zarobić. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
44 minuty temu, pedro2 napisał:

A z ciągnikiem jest pewnie tak samo? Ogarnia ktoś temat? Zorientowałem się trochę w zapotrzebowaniu na usługi kosiarką bijakowa, zamiatarka i odśnieżaniu placów i powiem wam, że niegłupio to wychodzi, byłoby gdzie zarobić. 

Pomysł ciekawy, ale pisali tu niektórzy, że będą sprawdzać ilość motogodzin twojego papaja z usługami jakie wykonałeś, tzn. że nie bardzo będzie można orać pole tym ciągnikiem we własnym gospodarstwie rolnym. Chociaż zastanawia mnie gdzie to wyczytali, bo przecież w rozporządzeniu nic o tym porównywaniu mth nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa, jak śniegu nie ma to gdzie ty chcesz zarabiać? Kiedyś jak padało to szło zarobić na supermarketach i fabrykach odśnieżać parkingi i dach a teraz to co ty chcesz odśnieżać jak zim nie ma.

A pobocza kosić bijakową to są przetargi GDDiKA, jak nie zrobisz setek km wykoszonego pobocza nic nie zarobisz.

Dodatkowo musisz dysponować bijakiem na wysięgniku co najmniej x 2 szt jeden kosi przed rowem drugi za rowem w jednym przejeździe takie są wymagania na przetargu + ludzie którzy idą za maszyną i dokaszają przy znakach i słupkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Ty wiesz swoje ja swoje wystarczy zwykła bijakowa boczna, ani hipermarketów ani krajowek obsługiwać nie zamierzam. Śniegu coś tam u nas pada na Podlasiu 🤣 a jak nie będzie to jest wytlumaczenie. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To mów że chodzi ci o ciągnik a nie odśnieżanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
8 godzin temu, Danielkotowski napisał:

Ja dziś będę u księgowego to spytam o ten VAT i dam znać. Powiem ci że dobry pomysł masz, w takim razie jakbyś odliczył pełny VAT i zrobił dodatkowy etat to akurat byłoby na równo. Szczerze ci powiem że moim zdaniem 5L gazu to wynik nieosiągalny nawet w spokojnej trasie, w mieście raczej liczyłbym minimum 8. Ja będę chyba celował w elektryka. 

Jesli mogę spytać. Planujesz jeździć jako normalna taxi na własna rękę czy coś pod uber? Jeśli tak to jak to wpiszesz w biznesplanie? I czy w ogóle mając własną działalność taksówkarską można jeździć tylko i wyłącznie pod uberem? Wtedy nie trzeba byłoby licencji oraz taksometru czy kasy fiskalnej

da rade spokojnie 6 (5na spokojna jazde tez powinno dac rade)l, bo hybryda jest dobra do miasta tzn. z hamowania odzyskuje energie i jezdzisz sobie na elektryku, a jak zaczniesz go meczyc to zalacza sie benzyna ;) 

zobacz spalanie tutaj...

https://www.autocentrum.pl/spalanie/toyota/corolla/xii/?engine=silnik-hybrydowy-1.8-hybrid-122km

wlasnie sie pomylilem bo moglbym odliczyc połowe vatu, bo planuje tez pojezdzic nim gdzies tylko wlasnie byloby tak... ze w robocie tygodniowo 1-2tys km, a "prywatnie" max 100 xd to moze lepiej w razie czego wziac go na pelny vat do celow firmowych.

raczej bolt uber itp. pewnie kombinacja, zeby nie stac godzine w miejscu :D 

na wlasna reke tez myslalem, ale jest tak ze trzeba by juz miec taksometr itp i jest taki maly problem :P ze od nowego roku maja wchodzic spore zmiany, wiec i tak biznesplan trzeba bedzie zmieniac w styczniu/lutym. Prawdopodobnie nie trzeba bedzie miec kasy fiskalnej jesli bedziesz rozliczal sie bezgotowkowo (wszystko bedzie na aplikacji) tak samo nie trzeba bedzie miec taksometru, bo wszystko leci z gpsa ;) taksometr to juz w sumie przeszlosc.

ale jakby np wozic kogos na wesele, gorzej wozic kogos z wesela :D itp to juz trzeba by miec kase fiskalna i taksometr. chyba ze po prostu powiesz klientowi ze ma to ustawic na aplikacji i ty bierzesz ten przejazd  :D w razie czego mozna tez pojsc do korpo, ale to juz chyba ostatecznosc, bo beda kazac mi jezdzic o tej i o tej porze a tak to sam sobie moge jezdzic tyle h ile chce. Jak bede chcial 6h bo gorszy dzien to 6h. Jak 12h to 12h xd na swoim jest troche inaczej ;) 

6 godzin temu, sony87 napisał:

Kupując auto na działalność jednoosobowa to głupota odliczać cały VAT i używać go wyłącznie do celów firmowych . Bez sensu

planuje 250 tysi, czyli 2 pracownikow to juz nieco inaczej to wyglada :D 

1 auto na polowe, albo caly vat

2 auto byloby na caly vat.

w sumie jakbym jezdzil poniej 10% km prywatnie to chyba nie ma sensu odliczac polowy vatu

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Kwestia dobrego uzasadnienia. Tak samo jak auto do firmy dlaczego BMW, a nie Dacia czy inna puszka


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
13 minut temu, kopmandos napisał:

Witam mam takie pytanie pracownika muszę zatrudnić po otrzymaniu decyzji przyznania pomocy czy jak otrzymam 1 ratę.

image.png.1483f452c527b89b75f6fe54cdb07708.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

Ktoś się może orientuje pod jakie PKD zalicza się wylewki z mixokreta bo PKD 43.33.Z czyli posadzkarstwo tapetowanie i oblicowanie ścian mówi o

Podklasa ta obejmuje: - układanie ceramicznych, betonowych lub kamiennych płytek podłogowych i ściennych, ceramicznej obudowy pieców, - układanie parkietów oraz innych drewnianych pokryć podłogowych i ściennych, - układanie pokryć dwanowych, linoleum, wykładzin gumowych i z tworzyw sztucznych, - wykładanie ścian i podłóg lastryko, marmurem, granitem lub łupkiem, - tapetowanie ścian .

Dziwne te PKD

 

Edytowano przez kopmandos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
9 godzin temu, kopmandos napisał:

Ktoś się może orientuje pod jakie PKD zalicza się wylewki z mixokreta bo PKD 43.33.Z czyli posadzkarstwo tapetowanie i oblicowanie ścian mówi o

Podklasa ta obejmuje: - układanie ceramicznych, betonowych lub kamiennych płytek podłogowych i ściennych, ceramicznej obudowy pieców, - układanie parkietów oraz innych drewnianych pokryć podłogowych i ściennych, - układanie pokryć dwanowych, linoleum, wykładzin gumowych i z tworzyw sztucznych, - wykładanie ścian i podłóg lastryko, marmurem, granitem lub łupkiem, - tapetowanie ścian .

Dziwne te PKD

 

ja nie wiem, ale pewnie w Twoim przypadku wziac 3 kody pkd, bo w przyszlosci moze Ci sie zmienic rynek itp, albo po prostu bedziesz cos robil dodatkowo np. malowal sciany to dobrze jest wziac ten kod pkd, jesli to ma sens.

ja sie zastanawiam czy brac AC na samochod bo to 5tys zł w góre, a tak mialbym za niecałe 1000zł oc z nww. Przy 2 samochodach to ok. 10tys oszczednosci. Tyle, ze szkoda jakby ktos zarysował samochod itp póki jest nowiusienki. A te oferty w kalkulatorze to ciekawa sprawa... sa ładnie rozbiezne :D edit. biere ac, bo jak ktos ukradnie to lipa bedzie.

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co tuszu co w drukarce brakuje xD

po kiego chcesz to kasować? Co to ci przeszkadza?

 

Tak właśnie lepiej od razu przy każdym polu napisane co masz robić a nie jak kiedyś skakać z instrukcji do wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
37 minut temu, damianzbr napisał:

a co tuszu co w drukarce brakuje xD

po kiego chcesz to kasować? Co to ci przeszkadza?

 

Tak właśnie lepiej od razu przy każdym polu napisane co masz robić a nie jak kiedyś skakać z instrukcji do wniosku.

chodzilo mi czy to trzeba kasowac, bo niby sprawdzajac chyba wiedza co gdzie ma byc :D

no i jest tak ze jest napisane i tu w biznesplanie i jest tez oddzielna instrukcja 

a i tylko 1 rzeczy nie mam... numeru identyfikacyjnego podmiotu ubeigajacego sie o przyznanie pomocy :D 

ten numer dostawalo się jak sie skladalo papiery do zarejestrowanie w krusie? bo widze ze to prawdopodobnie ten sam wniosek o przyznanie numeru produecenta z tym co skladalem papiery jak sie rejestrowalem w krusie, wiec chyba mam ten numer :D 

praktycznie ponad 90%juz wypelnilem wszystkiego, aby dokladnych wyliczen mi brakuje i paru malych rzeczy. Po niedzieli ruszam na urzedy itp :D 

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
20 godzin temu, damkow napisał:

chodzilo mi czy to trzeba kasowac, bo niby sprawdzajac chyba wiedza co gdzie ma byc :D

no i jest tak ze jest napisane i tu w biznesplanie i jest tez oddzielna instrukcja 

a i tylko 1 rzeczy nie mam... numeru identyfikacyjnego podmiotu ubeigajacego sie o przyznanie pomocy :D 

ten numer dostawalo się jak sie skladalo papiery do zarejestrowanie w krusie? bo widze ze to prawdopodobnie ten sam wniosek o przyznanie numeru produecenta z tym co skladalem papiery jak sie rejestrowalem w krusie, wiec chyba mam ten numer :D 

praktycznie ponad 90%juz wypelnilem wszystkiego, aby dokladnych wyliczen mi brakuje i paru malych rzeczy. Po niedzieli ruszam na urzedy itp :D 

Oj ciemność widzę z tym twoim wnioskiem jak mieszasz jakiś numer krusu z numerem producenta w Arimr. Jak nie masz numeru  producenta to razem z wnioskiem o pdg składasz wniosek o wpis do ewidencji producentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj