lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość

jak boss to nie wiem czy się nie przeliczy z tą salą a zwłaszcza nie wiem czy 2 bańki mu wystarczy w jakieś okrojonej wersji na taki kompleks. Zresztą już się kończą te wesela na tyle osób. A na konferencje to słyszałem że trzeba dole odpalać aby sobie np. biedronka czy jakiś avon u ciebie zrobił zjazd. Tu co ja miałem swoje wesele to tylko babcią koce o garnki sprzedają + wesela. Żadna większa firma tu konferencji nie robiła, a obiekt jaki i cała działka elegancko wyszykowana, w stylu pałacykowym + ogród i pokoje do spania. I wraz nikogo to nie przyciągnęło, po za akwizytorami.

 

A gdzie to planuje stawiać, może na moim polu by chciał, mógł bym mu sprzedać za czapkę drobnych za m2, pod sale lokalizacja idealna  👍

 

Na serio nogal to ojciec tego Bogusia? Kurde te nasze tereny jakie to noszą sławy, walduś kiepski teraz boluś. Ładnie.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Obok oczyszczalni. Chłopie od nas lebole to się garną aby na wesele do obsługi iść. Działka kupiona, jego teściowa to moja sąsiadka więc jestem na bieżąco :D

 

serio serio sam się chwalił jak wozilem ich na jakiś bankiet. Takich pałaców ma 5 i kilkanaście restauracji i wypożyczalnie aut. Waldusia nawet na oczy widziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tu co ja miałem wesele mój kolega swego czasu dorabiał to mówił że właściciele mają problem z obsługą. Ciągle ktoś odchodził i trzeba było szukać nowego.

 

A Waldusia raz widziałem, z Pazurą na motorach przyjechali. Stanęli koło baryły wołaliśmy ich na piwo do baru to nie chcieli przyjść. :D

 

Nogalisko to się ustawił, dobry komuch z niego musiał być kiedyś, taki majątek zbić...

 

Ale koło oczyszczalni nie ma działki wolnej. Jest daniela łąka, pole darka, a po drugiej str. drogi te chaszcze co się bobry w nich pier**lą, baby z warszawy za ponad 1 mln chyba che sprzedać z budynkami PGR.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A działek budowlanych ludzie szukają w miejscowości gminnej? Ty pewnie bardziej w temacie. Jakie ceny są za m2 są u nas na gminie. (nie chodzi mi po wioskach tylko w miejscowości gminy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Miastków za m2 to nie wiem ale od działki liczą 60-80 tyś Borowie 60-100 tyś. Sam szukam dla siebie w borowiu w dobrej cenie ale ciężka sprawa. Ale Ty tam to kasę kiedyś zrobisz na Miastkowie. 

 

Szukają i to oporowo byle na już.

Edytowano przez danielursus3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie kiedyś, to już na dniach trzeba coś myśleć, bo ile człowiek czasu będzie harował :D

Co będziesz szukał za miedzą, dawaj do mnie się dogadamy ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Nie piernicz ja z nudów cały czas do góry jajcami leżę :D aż głupoty człowiekowi w głowie 🍺🍺... 

 

będę miał na uwadze twoja działkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
10 godzin temu, danielursus3p napisał:

Damian ta myjka to większość podzespołów z odzysku. 

 

Są wymagane decyzje środowiskowe, zrobic takie coś na 2 boksy to koszt rzędu 400 tyś zł lekko licząc. Jak dla mnie sens to ma przy jakimś dużym sklepie, na zadupiu to szkoda zachodu. Ale to tylko takie moje ciche przemyślenia.

To pochwal się jeszcze kolego jaka firma, na jakim wypasie i full serwis rozumiem, na ile lat? Zapewne masz jakąś konkretną ofertę/ wycenę bardzo bym prosił wstaw tutaj albo podeślij na priv.

A jeśli to tylko Twoje przemyślenia albo ktoś coś tam powiedział to nie osmeiszaj się bo ktoś Cię w konia zrobił. Pozdrawiam i proszę o konkrety


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

Jak to co, ludzie lody robią interes się kreci pozarolniczo i cisza🤑

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ot męski marzyciel,nie pomyśli o zakładzie wulkanizacyjnym tylko że ludzie sobie lody robią 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

agroturystyka .


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

No jak ,coś tam musi być ,usługi dla ludności jakieś ,no bo fryzjer czy szewc by nie mógł zakładu otworzyć,no to przecież robienie lodów to też usługa-aaaa nie czekaj bo to Twoja żona ma otwierać ,NIE BYŁO TEMATU 😉

2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Myślałem o tym co napisałeś ale nie przejedzie ponoć bo nima kodu takiego @kopin

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazurowa    0

Im więcej czytam to rozporządzenie, tym mniej wiem :D

wg tego fragmentu poniżej - za samozatrudnienie nie ma punktu? bo wg punktu a) to jest tu mowa o 1,5 etatu?

" (...) jeżeli biznesplan przewiduje, uwzględniając osobę fizyczną ubiegającą się o pomoc, która podejmuje we własnym imieniu działalność pozarolniczą, utworzenie:

a) więcej niż 1 i mniej niż 2 miejsca pracy - przyznaje się 5 punktów,

b) co najmniej 2 i mniej niż 3 miejsca pracy - przyznaje się 6 punktów,

c) co najmniej 3 miejsca pracy - przyznaje się 7 punktów; (...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

1 miejsce pracy to wg nich właśnie samozatrudnienie. Wiem że to nielogiczne ale tak jest. Tytani intelektu nie tworzyli tego rozporządzenia niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna90    7

Dokładnie tak, żeby dostać punkty musisz zatrudnić kogoś na część etatu ale nie jest sprecyzowane na jaką część więc 1/16 też powinna być ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

PKD 49.32.Z - Działalność taksówek osobowych

Sekcja ta obejmuje: - działalność związaną z przewozem osób lub towarów realizowaną przez transport kolejowy, rurociągowy, drogowy, wodny lub powietrzny, - działalność wspomagającą przewozy świadczoną przez stacje, porty, dworce kolejowe, autobusowe itp. terminale w zakresie kontroli ruchu, obsługi pasażerów, bagażu i ładunków, - wynajem sprzętu transportowego z kierowcą lub załogą, - działalność pocztową i kurierską. Sekcja ta nie obejmuje: - wykonywania generalnych przeglądów i napraw środków transportu, z wyłączeniem pojazdów samochodowych, sklasyfikowanych w odpowiednich podklasach grup 331, - budowy, utrzymania i naprawy dróg kołowych, szynowych, portów morskich, płyt lotnisk, sklasyfikowanych w odpowiednich podklasach działu 42, - konserwacji i naprawy pojazdów samochodowych, sklasyfikowanych w 4520Z, - wynajmu środków transportu bez kierowcy lub załogi, sklasyfikowanego w odpowiednich podklasach grup 771 i 773.

Czyli np. dostarczanie pizzy, kebsow itp do klienta zalicza się pod ten kod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego popatrz w google albo przedzwoń sobie do Głównego Urzędu Statystycznego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

no wlasnie tak srednio jest na necie. ktos napisal ze raczej ten kod

PKD 49.41.Z - Transport drogowy towarów

Sekcja ta obejmuje: - działalność związaną z przewozem osób lub towarów realizowaną przez transport kolejowy, rurociągowy, drogowy, wodny lub powietrzny, - działalność wspomagającą przewozy świadczoną przez stacje, porty, dworce kolejowe, autobusowe itp. terminale w zakresie kontroli ruchu, obsługi pasażerów, bagażu i ładunków, - wynajem sprzętu transportowego z kierowcą lub załogą, - działalność pocztową i kurierską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W GUS chętnie Ci pomogą. Przynajmniej ja nie miałem żadnych problemów. Telefon w rękę i moment Ci rozjaśnią. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj