lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

freetaxi    947

Preferencyjny ZUS odpada po dwóch latach w KRUS. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, JonnyDeep napisał:

A czy po dwóch latach podwójnego krusu mogę być dwa lata na małym zusie czy nie? Bo przeglądając to forum zauważyłem że zdania są podzielone. Ktoś z Was może o to pytał w agencji. 

2 lata KRUS i dalej 3 lata ZUS od przychodu o ile ten nie przekracza 60 parę tysięcy ale minimum 30% średniej czy minimalnej (już zapomniałem)

W każdym bądź razie na ten rok stawka za taki ZUS wychodzi około 550zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Czy ta formuła ma odniesienie też kiedy zatrudniłbym 2 dodatkowe osoby? Można tak dwa lata na KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

2 lata KRUS i dalej 3 lata ZUS od przychodu o ile ten nie przekracza 60 parę tysięcy ale minimum 30% średniej czy minimalnej (już zapomniałem)

W każdym bądź razie na ten rok stawka za taki ZUS wychodzi około 550zł

Też  to wyczytałem. Jakby nie liczyć to krus i zus (minus krus który i tak płacę) to ok 25 tyś. Teraz tylko dobry pomysł na interes. A Wy mnie koledzy straszycie że  przebieg sam. Dost. będą porównywać z tym co zarobię na dg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
6 godzin temu, JonnyDeep napisał:

Wiele niepewności z tym wykorzystaniem dostawczaka w rolnictwie. Z tym 1zł na+ to też nie jestem przekonany. U mnie na wsi koleś z pozarolniczej ma mechanikę pojazdową. Jestem prawie pewien  że nigdy nie miał do naprawy jakiegokolwiek auta. No chyba że swoje. Inny otworzył sklep z piecami C.o. i również żadnego nie sprzedał. Więc z tymi dochodami to mam mieszane odczucia.

zalezy kiedy otworzyli, bo pierwszy rok moze byc na minusie. Kolejne lata musza byc na plusie. Jak nic nie robia to oddadza premie. Chyba ze na czyms innym zarabiaja, ale to i tak przynajmniej chyba z 1 fakture musza miec ze cos w ogole robili

 

wstawie jeszcze raz pismo jakie otrzymałem z centrali.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

identycznie nie uda sie zrobic biznesplanu, wiec bez spiny. Wg mnie w razie czego lepiej wykorzystac te 3 kody pkd by w przyszlosci nie bylo problemu, ze wykorzystujemy np. pojazd do czegos innego.

 

"Jezeli w kolumnie kod PKD zostł wpisany wiecej niz jeden rodzaj dzialalnosci nalezy jako pierwszy wpisac kod przewazajacej planowanej dzialnosci (zgodnie z udziałem w prognozie przychodow)."

ciekawe jak to ma sie np. do mojej sytuacji gdybym chcial wziac samochod i wozic nim ludzi lub np. jedzenie i bym mial z tego "stały" dochod, a

drugi dochod np. z pkd tworzenie oprogramowania jest niestały i moze wyniesc i 0zł :D i ponad 100tys. (jesli gra byłaby popularna) wiec trudno oszacowac ta 2 dzialalnosc. 
Tak jak pisalem wczesniej wozenie ludzi (lub w razie czego jedzenia) to dla mnie spoko praca + stały dochod. Jest za co zyc.

A drugi tworzenie oprogramowania to dodatkowy dochod i hobby. Mozliwe ze zysk bedzie zerowy lub przewyzszy jezdzenie samochodem tak wiec trudno go ocenic czy...

"Jezeli w kolumnie kod PKD zostł wpisany wiecej niz jeden rodzaj dzialalnosci nalezy jako pierwszy wpisac kod przewazajacej planowanej dzialnosci (zgodnie z udziałem w prognozie przychodow)."

... da sie kod tworzenie oprogramowania wpisac jako 1. i dostac dodatkowe punkty za innowacje

6 godzin temu, Mazurowa napisał:

Pozwolicie, że zmienię temat.

Czy ktoś z Was składał wniosek z kodem PKD 55.20.Z czyli Obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania?

Mam dom na wsi, stary, do wyremontowania (porządnego remontu) i zastanawiam sie, jak i do czego go wykorzystać. Macie jakieś doświadczenia z takim rodzajem działalności? wiem, że agroturystyka nie wchodzi w grę, ale wynajem całego domku... Należałoby przeprowadzić remont i przystosować dom do wynajmu. 
 

bardziej od dokumentow i remontu martwił bym sie czy bedziesz miał tam "klientow" na stancje długoterminowa lub cos w rodzaju hotelu na kilka dni. Jak nie bedzie klientow to nie bedzie pieniedzy, a jak nie bedzie zysku to bedziesz musial oddac premie i lipa

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

To zaprosi kolegę z sąsiedniej wsi na weekend, da mu 500zl, wystawi fakturę na 500zl, gość zapłaci i jest. Taki problem to nie problem. 

  • Haha 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
4 minuty temu, pedro2 napisał:

To zaprosi kolegę z sąsiedniej wsi na weekend, da mu 500zl, wystawi fakturę na 500zl, gość zapłaci i jest. Taki problem to nie problem. 

no niby da rade takie kombinowanie w razie czego :D jedynie za podatek bylby w plecy. no i zusy itp

to z mojej strony tez by dalo rade tak kombinowac z grami.

Polske prawo wymaga miesiecznych faktur ze sprzedazy gier. Cos w rodzaju tworca z wydawca np. steam, ale steam nie wydaje faktur.

Wydaje jedynie raport ile czego zostalo sprzedane i wg tego sami wystawiamy fakture. 

i koledzy kupywali by moje gry za moja kase :P ale nie bede musial tak kombinowac :D raczej na bank bedzie wszystko git... powinno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Mi się wydaje, że ty tak kombinujesz, że przekombinujesz prędzej niż myślisz. Idź do doradcy z pomysłem i z nim gadaj. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JonnyDeep napisał:

Też  to wyczytałem. Jakby nie liczyć to krus i zus (minus krus który i tak płacę) to ok 25 tyś. Teraz tylko dobry pomysł na interes. A Wy mnie koledzy straszycie że  przebieg sam. Dost. będą porównywać z tym co zarobię na dg.

Ja tego nie wyczytałem. Tak mi powiedzieli w ZUS. Teraz kwestia czy arimr będzie respektować takie rozwiązanie.

2 godziny temu, Gramgro napisał:

Czy ta formuła ma odniesienie też kiedy zatrudniłbym 2 dodatkowe osoby? Można tak dwa lata na KRUS?

Według PL prawa jak najbardziej sam możesz być na KRUS i do tego zatrudniać pracowników ubezpieczonych w ZUS bo aktualnie od kilkunastu lat mam taką sytuację.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
2 minuty temu, pedro2 napisał:

Mi się wydaje, że ty tak kombinujesz, że przekombinujesz prędzej niż myślisz. Idź do doradcy z pomysłem i z nim gadaj. 

ale co mam przekombinowac? :D mowilem tylko, ze jest taka opcja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podajcie link do kodów PKD z tego działania bo gdzieś mi umknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
Przed chwilą, damianzbr napisał:

Podajcie link do kodów PKD z tego działania bo gdzieś mi umknął.

sa prawie wszystkie kody. jedynie bez aktualizacji. Kilka kodow sie zmienilo. Jak ktos ma nowsze to niech zapoda

D20161196.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś chciał busa??? no to pyk:

96.03.Z Pogrzeby i działalność pokrewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
3 minuty temu, damianzbr napisał:

Ktoś chciał busa??? no to pyk:

96.03.Z Pogrzeby i działalność pokrewna

no to chyba jedynie pod to by dalo rade podpiac

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

52.29.C Działalność pozostałych agencji transportowych

Tu by busa jeszcze wcisnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
3 minuty temu, damianzbr napisał:

52.29.C Działalność pozostałych agencji transportowych

Tu by busa jeszcze wcisnął.

image.png.923ee0bd017c6f9de4740d97dbfe7854.pngno raczej bezproblemowo

ciekawe ile % wnioskow bedzie mialo samochod/busa we wniosku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy ile osób faktycznie będzie takowego potrzebować.

Ale czy jest sen kupować do kartofli na targ, nówkę jeśli za połowę ceny można mieć 2 - 3 letni? A tą kasę przeznaczyć na coś czego nie można kupić za pół ceny nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

no w tym przypadku to lepiej byloby zrobic sobie jakies "pomieszczenia" itp na warzywa owoce, ale 150tysi na to to chyba za duzo :D jakby dalo rade kupowac uzywane to mysle ze prawie kazdy bralby cos dobrego i uzywanego. no wezmy np. nowy samochod za 100tysi a jaki mozna kupic fajny uzywany za 50tysi (tyle ze bedzie mial troche lat) i tak to idzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Po zapowiedziach partii rządzącej te Wasze wyliczenia o wysokości zapłaconego zusu można sobie traktować tylko jako pobożne życzenia. Nie jesteśmy tak naprawdę w stanie przewidzieć wysokości składek bo one co roku są podnoszone. 

Myślę, że zapowiedzi podniesienia minimalnej pensji mogą skutecznie ochłodzić zapał do zatrudniania kogokolwiek bo 50 tys wystarczy najwyżej na niecałe 10 miesięcy a pracownika trzeba utrzymać co najmniej 27 mscy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

dlatego lepiej te 50tys lub 100tys przeznaczyc na cos co bedzie generowało dochod, a dochod to wyplaty ;)

ale fakt. stawiam ze bedzie tylko gorzej z tymi zusami podatkami itp

mam sporo ogolnej wiedzy, ale mam totalne braki (jak zreszta pewnie widzicie) odnosnie prowadzenia firmy. zusy, pracownicy, podatki, umowy itp. Poleci ktos jakies dobre zrodlo wiedzy? nie wiem... ksiazka, filmik, blog, artykuly

grafika w dobra pore :D 

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, sony87 napisał:

Po zapowiedziach partii rządzącej te Wasze wyliczenia o wysokości zapłaconego zusu można sobie traktować tylko jako pobożne życzenia. Nie jesteśmy tak naprawdę w stanie przewidzieć wysokości składek bo one co roku są podnoszone. 

Myślę, że zapowiedzi podniesienia minimalnej pensji mogą skutecznie ochłodzić zapał do zatrudniania kogokolwiek bo 50 tys wystarczy najwyżej na niecałe 10 miesięcy a pracownika trzeba utrzymać co najmniej 27 mscy

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Jeśli chcesz pracownika tylko dla dotacji to nie masz czego tu szukać bo jak sam powiedziałeś dotacja w pierwszym roku będzie uracona na utrzymanie pracownika który był na potrzeby dotacji.

 

Wyobraź sobie że niektórzy planują tak czy siak zatrudnienia i taka dotacja w znaczący sposób ich wspomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
2 minuty temu, damianzbr napisał:

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Jeśli chcesz pracownika tylko dla dotacji to nie masz czego tu szukać bo jak sam powiedziałeś dotacja w pierwszym roku będzie uracona na utrzymanie pracownika który był na potrzeby dotacji.

 

Wyobraź sobie że niektórzy planują tak czy siak zatrudnienia i taka dotacja w znaczący sposób ich wspomoże.

dokladnie. jak ktos chce zalozyc firme brukarska to za 250tysi kupi busa i sprzet i z tego bedzie zarabial a nie ze 250tysi wezmie na wyplaty dla pracownikow :D to tak samo jakbys wzial sobie kredyt na samochod 50tysi a zarabialbys 2tysie na miesiac. po co komu taki kredyt? chyba ze tym samochodem by zarabial na siebie to wtedy taki kredyt ma sens. Wiec dochodzimy do tego ze te pieniadze tak czy siak trzeba przeznaczyc na cos co generuje dochod. AMEN :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Witam , chcialbym kupic samochód  dostawczy  kontyner z chłodnią . Da rade to wcisnąć  pod jakąś  kategorie  ? Jakies uslugi transportowe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pod usługi transportowe absolutnie nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj