lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damkow    6
7 godzin temu, wojtal24 napisał:

uber po miastach wozi zarcie i nawet przesylki rozwozi i co w tym dziwnego biora zlecenia jakie sie da a Ty zadajesz pytania na poziomie szkoly podstawowej wystawiasz fakture na uslugi taksowkarskie czy tam przewoz osob a czy ty tym samochodem bedziesz wozil obornik czy alkohol czy ludzi to kogo to interesuje chyba ze skarbowy bo na uslugi kurierskie i przewoz rzeczy vat jest 23% a na przewoz osob jest chyba nizszy mialem kiedys fakture z ubera czy innej warszawskiej korporacji i kojarze ze stawka Vat byla 0 lub zwolniony ale moze jest jakas luka prawna. nie wiem w jakim miescie chcesz swiadczyc uslugi taksowkarskie ale w W-wie jest tyle tego ze szok

no to wiem, ze sie tak da, ale mi chodzilo o to czy agencja sie przyczepi, że samochod jest wykorzystywany na inny kod, który był nieobjęty dofinansowaniem. 

O. np. wzialbym samochod na przewoz osob, a potem bym go wynajął komuś to agencja by się mogła przyczepić, że samochod jest niewykorzystywany zgodnie z biznesplanem? O to mi chodzi. O kwestie prawne w agencji.

3 godziny temu, rudaziuta napisał:

Chyba nie do końca jest tak. Jesli będzie więcej chętnych od puli i każdy ma na start punkty to dostają najpierw ci, którzy mają ich najwięcej. Wtedy dla tych co są na końcu listy nie starcza, mimo, że przekroczony został próg 4 pkt.

Ale chyba się rypnęłam, przeczytałam wymagania dokładniej i napisane tam jest 'więcej niż jedno a mniej niż dwa' czyli za jedno miejsce pracy punktów by nie przyznawali w ogóle... Dopiero na samozatrudnienie plus cząstkowy etat, np 1/2? @freetaxi, mógłbyś rozwiać wątpliwości?

na bank tak jest. ze trzeba dobrac cos miedzy 1/16 a 1/2 etatu bo jak wezmiemy 1 etat to juz jest 200tysi i wiecej punktow a jak np. samozatrudnienie i 1/8 to dalej 150tysi ale juz jest 5punktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

pytanie na poziomie podstawowki chyba normalne ze placisz tylko czesc skladek


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Nie możesz wykorzystywać  środków trwałych zakupionych pod daną działalność w innej działalności (nie przedstawionej w biznesplanie )

Punkty liczą się za  więcej niż 1 etat ( może być część etatu ale ważne że powyżej samozatrudnienia)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
19 godzin temu, sony87 napisał:

Nie możesz wykorzystywać  środków trwałych zakupionych pod daną działalność w innej działalności (nie przedstawionej w biznesplanie )

Punkty liczą się za  więcej niż 1 etat ( może być część etatu ale ważne że powyżej samozatrudnienia)

O tyle dobrze, że  mozna jeszcze zrobic korekte biznesu. Ma sie na to czas 2 lata lub do otrzymania II raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24

Witam wszystkich, szczególnie tych z forum o RMG (z 2017 pamiętam kopina, freetaxi), ale do rzeczy panowie.

1. Czy kupując samochód dostawczy będę mógł w środkach obrotowych ując opłaty ac, oc, serwisowania, przeglądów, itp.?

2. Kupuję sam. dostawczy na działalność wykazaną w bp. Wiemy już wszyscy na tym forum, że nikt nie wymaga od nas aby nasz nowy interes przynosił dochody. Co za tym idzie wspomniany sam dostawczy będzie w niewielkim stopniu wykorzystywany w tej działalności. Jak Wam się wydaje, czy agencja w jakikolwiek sposób będzie weryfikowała stan licznika wspomnianego auta, bo nie ukrywam, że chciałbym wykorzystać go do transportu owoców z mojego gosp. rolnego na giełdę - a tam przebiegi to 20-30 tyśi na rok, podczas gdy przebiegi tego samochodu w dg będą raczej bardzo małe. No bo jak wytłumaczyć, że auto ma 50 tys. przebiegu, a moje przedsiębiorstwo generuje stratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

1. Tak. 

2. Raczej nie obędzie się bez kontroli przy drugiej racie. I zapewne będą weryfikować.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Co do pkt 2 to żeby się nie stresować zawsze można w komisie poprosić o to aby polecili kogoś kto naprawia liczniki. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24

Dzięki freetaxi za odp. Ale tak się zastanawiam że Ci co brali ciągniki na usługi rolnicze, to raczej nie używali ich tylko w tych usługach, tylko orali nimi swoje pola aż buczało. Czy tam agencja porownywała wykonane usługi z mth ciagnika?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oczywiście.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
46 minut temu, JonnyDeep napisał:

Witam wszystkich, szczególnie tych z forum o RMG (z 2017 pamiętam kopina, freetaxi), ale do rzeczy panowie.

1. Czy kupując samochód dostawczy będę mógł w środkach obrotowych ując opłaty ac, oc, serwisowania, przeglądów, itp.?

2. Kupuję sam. dostawczy na działalność wykazaną w bp. Wiemy już wszyscy na tym forum, że nikt nie wymaga od nas aby nasz nowy interes przynosił dochody. Co za tym idzie wspomniany sam dostawczy będzie w niewielkim stopniu wykorzystywany w tej działalności. Jak Wam się wydaje, czy agencja w jakikolwiek sposób będzie weryfikowała stan licznika wspomnianego auta, bo nie ukrywam, że chciałbym wykorzystać go do transportu owoców z mojego gosp. rolnego na giełdę - a tam przebiegi to 20-30 tyśi na rok, podczas gdy przebiegi tego samochodu w dg będą raczej bardzo małe. No bo jak wytłumaczyć, że auto ma 50 tys. przebiegu, a moje przedsiębiorstwo generuje stratę.

dostawczy na jaki kod pkd?

ja bym dopisał 2gi kod pkd (chyba mozna mieć łącznie 3kody pkd) na sprzedaz owocow z gospodarstwa rolnego na giełdzie/gdziekolwiek. Jaki kod... sprawdz :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

co ty sie tak uczepiles tych kodow? i przezywasz jak stonka wykopki jak nie kumasz to idz do doradcy lub ksiegowej i niech ci to wytlumaczy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
27 minut temu, wojtal24 napisał:

co ty sie tak uczepiles tych kodow? i przezywasz jak stonka wykopki jak nie kumasz to idz do doradcy lub ksiegowej i niech ci to wytlumaczy

a co? bedzie sobie ze swojej firmy fakture robil? ze bedzie wypozyczal swojej firmie jako rolnikowi na czarno? nie kumam.

przeciez jak wezmie 2 kody to sie nikt nic nie przyczepi.

wez wytlumacz i nie kozacz, bo widze ze masz jakis problem... jak to ktos madry powiedzial... ktos to wygra w totolotka nie robi spin itp bo jest szczesliwy, a Ty widze masz jakis problem to sobie go rozwiaz i nie placz tutaj.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Oczywiście.

I były jakieś sankcje lub zastrzeżenia w związku z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Co do pkt 2 to żeby się nie stresować zawsze można w komisie poprosić o to aby polecili kogoś kto naprawia liczniki. 

Gorzej jak drzewo wyrośnie przed klientem i rozpizdzi furę z towarem, którego nie powinien wozić. Lepiej pomyśleć jak to kolorowo rozpisać żeby wszystko się zgadzało i wszystko wrzucić w koszta firmy...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
1 godzinę temu, JonnyDeep napisał:

Witam wszystkich, szczególnie tych z forum o RMG (z 2017 pamiętam kopina, freetaxi), ale do rzeczy panowie.

1. Czy kupując samochód dostawczy będę mógł w środkach obrotowych ując opłaty ac, oc, serwisowania, przeglądów, itp.?

2. Kupuję sam. dostawczy na działalność wykazaną w bp. Wiemy już wszyscy na tym forum, że nikt nie wymaga od nas aby nasz nowy interes przynosił dochody. Co za tym idzie wspomniany sam dostawczy będzie w niewielkim stopniu wykorzystywany w tej działalności. Jak Wam się wydaje, czy agencja w jakikolwiek sposób będzie weryfikowała stan licznika wspomnianego auta, bo nie ukrywam, że chciałbym wykorzystać go do transportu owoców z mojego gosp. rolnego na giełdę - a tam przebiegi to 20-30 tyśi na rok, podczas gdy przebiegi tego samochodu w dg będą raczej bardzo małe. No bo jak wytłumaczyć, że auto ma 50 tys. przebiegu, a moje przedsiębiorstwo generuje stratę.

co do dochodow to musisz byc na +. nawet 1złotówkę, ale działalności musi być na plusie, ale myśle, że skoro sprzedajesz owoce itp to musisz być na plusie tak czy siak, wiec w sumie nie masz sie co bac ;) aby pamietaj zeby byc przynjamnniej ta 1złotowke na plusie (to z czego bedziesz żył to już inna kwestia) :D inaczej bedziesz musial oddawac premie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Ty chłopie czytasz piąte przez dziesiąte i farmazony się rodzą. Przecież jasno napisal, że owoce z gospodarstwa, a bus firmowy. Gdyby owoce były na firmę to nie trząsł by portkami o przebieg auta


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ty chłopie czytasz piąte przez dziesiąte i farmazony się rodzą. Przecież jasno napisal, że owoce z gospodarstwa, a bus firmowy. Gdyby owoce były na firmę to nie trząsł by portkami o przebieg auta

fakt. nie doczytalem i nawet widac ze 2 odpowiedzi dałem. Moze na szybko :D 

No to jak koledze doradzić, żeby na dobre mu wyszło? 

Swoja drogą... skoro dostanie samochod dostawczy na jakis kod pkd to czemu np. potem nie moze robić czegoś innego tym samochodem?

No np. zmieni się rynek i mu się nie oplaci robic to co miał robić w biznesplanie i pasowałoby mu robić tym samochodem dostawczym cos innego np:

- uzywac go do przeprowadzek

- wozic towary 

- nawet w uberze moglby wozic nim ludzi, jesli by mu się opłaciło :P  

to czemu tak jest ze nie mozna uzywac pojazdu do innych dzialalnosci nie przedstawionych w biznesplanie? Wychodzi na to jakby ta premia była ciut mało elastyczna, a powinna dostosowywać się pod to co pasuje/przynosi zysk.

Edytowano przez damkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ustawodawca takie zasady założył przy pisaniu rozporządzenia i tak ma być. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24

Wiele niepewności z tym wykorzystaniem dostawczaka w rolnictwie. Z tym 1zł na+ to też nie jestem przekonany. U mnie na wsi koleś z pozarolniczej ma mechanikę pojazdową. Jestem prawie pewien  że nigdy nie miał do naprawy jakiegokolwiek auta. No chyba że swoje. Inny otworzył sklep z piecami C.o. i również żadnego nie sprzedał. Więc z tymi dochodami to mam mieszane odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazurowa    0

Pozwolicie, że zmienię temat.

Czy ktoś z Was składał wniosek z kodem PKD 55.20.Z czyli Obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania?

Mam dom na wsi, stary, do wyremontowania (porządnego remontu) i zastanawiam sie, jak i do czego go wykorzystać. Macie jakieś doświadczenia z takim rodzajem działalności? wiem, że agroturystyka nie wchodzi w grę, ale wynajem całego domku... Należałoby przeprowadzić remont i przystosować dom do wynajmu. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałem podobny wniosek w 2017 roku. Wnioskodawca zrezygnował z tego kodu bo było trochę latania po urzędach. Szczegółów nie pamiętam ale poszukaj w internecie procedur.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazurowa    0
24 minuty temu, freetaxi napisał:

Miałem podobny wniosek w 2017 roku. Wnioskodawca zrezygnował z tego kodu bo było trochę latania po urzędach. Szczegółów nie pamiętam ale poszukaj w internecie procedur.

Rozumiem, że konieczne były wszelkie pozwolenia na remont ze strony starostwa plus wszelkie odbiory np. przez kominiarza, straż pożarną, sanepid etc.? o to mniej więcej chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na tym etapie nie trzeba dołączać projektów, pozwoleń. Nie pamiętam dokładnie. Musiałbym pogrzebać w w starych wezwaniach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24

A czy po dwóch latach podwójnego krusu mogę być dwa lata na małym zusie czy nie? Bo przeglądając to forum zauważyłem że zdania są podzielone. Ktoś z Was może o to pytał w agencji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj