lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

kopin    3791

przyślą ci co poprawić ,masz 7 dni,poprawisz,a jak coś jeszcze nie tak to znowu ci zaznaczy i napisze co i jak i znowu masz 7 dni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

to gitara. teoretycznie maja czas do konca kwietnia (bo maja 180dni od zakonczenia przyjmowania wnioskow) ... czyli max poczatek maja dowiemy sie czy sie zalapalismy? czy moze nawet koncowka kwietnia lub poczatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

 na to to akurat tylko jeden człowiek  zna odpowiedż-a jego imię to Ch.j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Czasami ma się 2 tygodnie jak musisz coś z innej instytucji wyciągnąć . 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na uzupełnienie braków formalnych jest 7 dni. Nie dostarczymy to mamy odmowę. W przypadku wezwania do wyjaśnień nie ma ciśnienia. Może zejść się dłużej. 

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

W tym programie można być ubezpieczonym w KRUS przez dwa lata od wypłaty pierwszej raty. 

Kiedy mogą wyrzucić beneficjenta na ZUS z automatu? Czy jest jakaś konkretna kwota przychodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wnikając w to dofinansowanie to ogólnie jest kwota, co roku ją podają. Jest to nie całe 20 tys. zł dochodu. Czyli tzw. na czysto jak zostaje z firmy powyżej 20 tysia to z automatu z KRUS na ZUS. Ale takich rzeczy się pilnuje. Zarabiasz za dużo, jedziesz na CPN kupujesz parę baniek paliwa na zapas, puszczasz w koszta. Można tez jak ktoś ma kasy w nadmiarze sobie kupić ferrari postawić na placu jako wizytówka i puścić w koszta :D

 

A wracając do tego programu dofinansowania. To w końcu można założyć DG i być na KRUS przez 5 lat ARiMR nie ma nic przeciwko? I wtedy jak są liczone miejsca pracy? Jedno miejsce pracy to sam wnioskodawca zakładający DG ale będący na KRUS + 2 pracowników na ZUS i łącznie ARiMR uzna to jako 3 miejsca?

Nie ma jakiejś jednolitej wersji rozporządzenia aby to doczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, damianzbr napisał:

Ale takich rzeczy się pilnuje. Zarabiasz za dużo, jedziesz na CPN kupujesz parę baniek paliwa na zapas, puszczasz w koszta. Można tez jak ktoś ma kasy w nadmiarze sobie kupić ferrari postawić na placu jako wizytówka i puścić w koszta

Ale czy to nie jest forma oszustwa ? No i jaka firma tak Ci za dużo zarabia ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat to to nie jest forma oszustwa. Ktoś ten podatek zapłaci jak nie ja to zapłaci go CPN który nagle sprzeda więcej paliwa w grudniu. Albo salon który sprzedał ponad plan ferrari na koniec roku.

 

No i żadna firma w dokumentacji nie zarabia za dużo bo biedniejsze to faktycznie zarabiają mało, a bogatsze jak mają zapłacić podatek dochodowy to sobie zainwestują w jakiegoś ferrari ;)

 

EDIT:

A jeśli pytasz o oszustwo w kontekście pilnowania kwoty aby utrzymać się w KRUS, to ja nie ukrywam tego że marzy mi się aby KRUS zlikwidować i każdy powinien płacić 1500zł ZUS. Czy rolnik czy przedsiębiorca bez znaczenia.

A jak ma pensję/firmę i pole to podwójnie płacić. 1500zł z pensji i drugie 1500 z pola.

 

Moment by OLXa zasypały ogłoszeniami ,,sprzedam tanio szybko dużo pola bo nie wyrabiam na 1500zł ZUSu polnego,, 9_9

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Ubezpieczenie ZUS przy wypłacie 2 transzy- taki wymóg .  5 lat na KRUS to byłoby dopiero rozpasanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A druga transza w jakim czasie ma być wypłacona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31
26 minut temu, damianzbr napisał:

No i żadna firma nie zarabia za dużo bo biedniejsze to faktycznie zarabiają mało, a bogatsze jak mają zapłacić podatek dochodowy to sobie zainwestują w jakiegoś ferrari ;)

Nigdy nie mogłem zrozumieć czemu bardziej opłaci się kupić środek trwały za miliony który jest nieekonomiczny i będzie tracił na wartości, niż zapłacić ileś podatku (18%?)

Na przykładzie VATowca wolałbym zapłacić 1000zł podatku niż wydać na niepotrzebną mi maszynę za 6000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24
5 minut temu, damianzbr napisał:

A druga transza w jakim czasie ma być wypłacona?

Bodajże po dwóch latach od wypłaty pierwszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak piszą na ARiMR:

 

,,Drugą ratę pomocy w wysokości 20% kwoty pomocy wypłaca się na wniosek o płatność, który składa się po realizacji biznesplanu, jednak nie później niż do dnia upływu 2 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy (z zastrzeżeniem regulacji dotyczącej zmiany założeń biznesplanu). Wypłata drugiej raty pomocy następuje w terminie 90 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku o płatność. ,,

 

więc co?? 2 lata KRUS, 2 lata mały ZUS, rok normalnie i byłoby rozliczone. To tragedii chyba nie ma?

 

 

@misiek kupowanie jakiegoś ferrari aby nie zapłacić dochodowego pewnie nie należy do częstych przypadków chociaż gdzieś pod Łodzią było ostatnio do sprzedania coś żółtego po zmarłym przedsiębiorcy który niby miał długi ale luksusowe auto też.

Ale np. zmiana 10 letniej fabii dla pracowników na nową octavię czemu nie? Zamiast do fiskusa płacić chyba lepiej sobie zainwestować w coś co i tak traci na wartości ale pracownicy będą zadowoleni i wizerunek firmy się poprawi. Chyba że kupimy butelkę jakiegoś trunku z dobrego rocznika która na wartości nie traci.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24
8 minut temu, damianzbr napisał:

 

8 minut temu, damianzbr napisał:

 

więc co?? 2 lata KRUS, 2 lata mały ZUS, rok normalnie i byłoby rozliczone. To tragedii chyba nie ma?

 

 

Coś Ala to , z tym ze ostatni może być ten ZUS od dochodow

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no tak, coś tam niby jest dla ,,fryzjerek,,. Tylko chyba przychodu nie dochodu. Więc raczej te 60 tys przychodu to w mało której firmie nie przekroczy aby mało płacić.

Chyba że ktoś typowo robi firmę pod dotację, a nie dotację pod firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pomylili się.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Ook dzieki za info a moglbym spytac co koledzy z forum za te pieniadze planuja zrobic jaki interes otwiwraja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Ubezpieczenie to jest dwa lata albo podwojny KRUS albo 2 lata preferencyjne warunki w ZUSie po tym czasie 3 lata normalnych składek zusowskich więc jednak nie jest tak kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Dla kogoś kto chce się wzbogacić z dotacji może nie, ale dla kogoś kto chce się wzbogacić dzięki      dotacji (czyt. rozkręcić biznes ) może być

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj