lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość

jeszcze nie podali terminów.

Ale myślę że na 100% będzie nabór przed wyborami.

Zawsze to może poprawić nastroje wyborcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

tak sobie lukrujcie 

ja słyszałem że jeszcze każdy rolnik przed wyborami dostanie 10 tyś  i nową żonę ,jeśli ma starą na pozbyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

nie zapomniałem ,napisałem tylko o tym co dotyczy moich znajomych i kolegów ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

a jak jest z wszelkimi lokalami itp? mam na myśli gastronomia, sklep, serwis itp.

Tyle, ze jak na wsi otworze to wiem, ze nie ma problemu. 

Co jeżeli chciałbym otworzyć lokal w Lublinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Nie ma szans, chyba że robisz food trucka , w sensie mobilny punkt gastronomiczny. Jeśli inwestycja jest trwale związana z lokalem to musi być to miejscowość do 5 tys

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Ciekawa rzecz:

Rezygnowałem dziś z Krus i z ciekawości zapytałem jak zrobić z żony domownika 

 

Okazuje się  że moja małżonka mieszkająca ze mną na wsi może być wpisana przez mego ojca jako domownik będąc zameldowaną w Sopocie.

Wystarczy oświadczenie sołtysa że pomaga.

 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To już dawno takie rzeczy w KRUS.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@freetaxi a przejdzie tak dzialanosc jak warsztat do naprawy maszyn rolniczych i aut ciezarowych i z dofinansowania czesc kasy na zaadotowanie budynku ktory jest (wymiana dachu utwardzenie i ogrodzenie terenu monitoring wymiana bram wjazdowej) a za reszte kasy urzadzenia nowe typu kompresor tig plazma tokarka itp?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Toż jak zaczniesz to wszystko to i 500k by Ci nie stykło z wyposażeniem 😉 znajomy coś takiego kombinuje, ale na mniejszą skalę przedsięwzięcia. 

Trzeba się powoli wybierać do doradcy, do października chyba ruszy nabór? 

Kurcze gryzie mnie temat otwarcia działalności w sąsiedniej gminie w innym powiecie, czy nie będzie problemów typu zameldowanie itd? 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47
12 godzin temu, pedro2 napisał:

Toż jak zaczniesz to wszystko to i 500k by Ci nie stykło z wyposażeniem 😉 znajomy coś takiego kombinuje, ale na mniejszą skalę przedsięwzięcia. 

Trzeba się powoli wybierać do doradcy, do października chyba ruszy nabór? 

Kurcze gryzie mnie temat otwarcia działalności w sąsiedniej gminie w innym powiecie, czy nie będzie problemów typu zameldowanie itd? 

 

Możesz założyć działalność w dowolnym miejscu w Polsce jeśli to będzie miejscowośc poniżej 5 tys. Nie musisz być tam zameldowany

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
Dnia 14.08.2019 o 00:37, pedro2 napisał:

Toż jak zaczniesz to wszystko to i 500k by Ci nie stykło z wyposażeniem 😉 znajomy coś takiego kombinuje, ale na mniejszą skalę przedsięwzięcia. 

Trzeba się powoli wybierać do doradcy, do października chyba ruszy nabór? 

Kurcze gryzie mnie temat otwarcia działalności w sąsiedniej gminie w innym powiecie, czy nie będzie problemów typu zameldowanie itd? 

 

Lokal i plac mam tylko wyposażenie i oprogramowanie 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaatiaa    1

witam. czy ktoś się orientuje od jakiej kwoty będzie wypłacane 80% premii. Tzn jeśli zatrudnię jeszcze pracowników i mój wniosek będzie na 250 tys , to czy 80% liczy się od tej kwoty , czy od kwoty 100tys a pieniądze typowo na zatrudnienie pracowników w to nie wchodzą? bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś jest w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar200    0

Czy ktoś z naboru 2018 dostał już pierwszą ratę ? Ja składałem wniosek o płatność 3 czerwca i nadal nic na koncie się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

To jak w końcu jest z tym naborem? Teraz jest na asf jestem w czerwonej strefie, ale nie mam trzody więc czekać na kolejny tak? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damkow    6

Jakby zaszła taka potrzeba to... można sprzedać swoje pole? czy dopiero po 5latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma konieczności posiadania ziemi albo składania wniosku o dopłaty. Musisz prowadzić działalność gospodarczą. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaatiaa    1

witam. czy ktoś się orientuje od jakiej kwoty będzie wypłacane 80% premii. Tzn jeśli zatrudnię jeszcze pracowników i mój wniosek będzie na 250 tys , to czy 80% liczy się od tej kwoty , czy od kwoty 100tys a pieniądze typowo na zatrudnienie pracowników w to nie wchodzą? bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś jest w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj