lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

pedro2    7136

Przecież zakładając działaność automatycznie rozliczasz VAT. Zawsze agencje interesuje kwota netto


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

skąd ten pomysł że zawsze rozliczasz VAT ?

możesz być czynnym płatnikiem VAT lub nie, decyzja należy do osoby zakładającej firmę (chyba że jest to rodzaj działalności, w której trzeba być na obowiązkowym VAT - ale jest to zaledwie kilka kodów PKD )

tak jak pisałem, jeśli nie jesteś VATowcem to rozliczasz kwotę premii w brutto, w przeciwnym wypadku w netto.

Dodam jeszcze że VAT w rolnictwie a VAT w firmie to dwie niezależne rzeczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23
Dnia 7.07.2019 o 11:39, sony87 napisał:

skąd ten pomysł że zawsze rozliczasz VAT ?

możesz być czynnym płatnikiem VAT lub nie, decyzja należy do osoby zakładającej firmę (chyba że jest to rodzaj działalności, w której trzeba być na obowiązkowym VAT - ale jest to zaledwie kilka kodów PKD )

tak jak pisałem, jeśli nie jesteś VATowcem to rozliczasz kwotę premii w brutto, w przeciwnym wypadku w netto.

Dodam jeszcze że VAT w rolnictwie a VAT w firmie to dwie niezależne rzeczy

czyli jak jestem rolnikiem vatovcem i założe dział. pozarol.to przyjmując ,że założenie działalnośći było tylko sposobem na powiedzmy " doinwestowania gospodarstwa"

to nie muszę być vatovcem pozarolniczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Nie musisz,

ale nie wiem co masz na myśli doinwestowane gospodarstwa ? 

Ma to być działalność pozarolnicza więc nic związanego z gospodarstwem bezpośrednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Dokladnie.

Kupowane maszyny na gospodarstwo  rolne po 5 latach Vat się juz nie liczy. Masz maszyny na stanie i możesz je sprzedać na zwykłą umowę a Vat zwrócony przez US już nigdy nie musi być naliczony w momencie sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Jaki będzie budżet na działanie 6.2 w nowym naborze?

Znalazłem tylko informacje że mniej o 140mln EURO.

Lista z ostatniego naboru do dnia dzisiejszego sie nie pojawiła, zastanawiam się ile było wniosków i czy wszyscy dostali premie?

I jakie szanse są w nowym naborze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wniosków złożonych w 2018 było bodajże ok. 6500. Pytanie tylko ile z tych osób wycofa wniosek wiedząc, że w 2019 jest o 50 tyś więcej 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sporo jest wycofanych z 2018. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

Witam czy jest możliwość zakup ciągnika rolniczego z premi na rozpoczęcie działalności pozarolniczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kompaktowy myślę, że spoko większa moc ponad 100km dobre uzasadnienie i też powinno przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
1 godzinę temu, sony87 napisał:

Pisałem wniosek na ciągnik i przeszedł

Jakie pkd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie można znaleźć PKD na które można ubiegać się o dofinansowanie w nowym naborze?

Bo chciał bym sobie kupić jakieś porządne auto typu X5 więc muszę zawczasu pogłówkować pod co je podciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Jak by było coś z transportem osobowym to już jest banał. A na byle jakim przetargu wystawiając takie auto do wożenia "dygnitarzy" masz dużą szanse że go wygrasz. Swoją drogą sam myślę się wpieprzyć pod jakas sale bankietowa. Kasa x3 jak na taksówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to tak pół żartem pół serio, bo tu niektórzy się aż gotują gdy ktoś wspomni że dotację chce na auto :D

To mówisz że już nawet na wożenie dygnitarzy się przetargi robi? Ale czy to przypadkiem nie są ustawione przetargi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Nie są ustawione. Ostatnio w firmie A.. Z Garwo wygrał przetarg jakiś łebol i to tylko z insignia wersji a. Były szefo się zagotował :D

 

na Warszawie to może i tak ale u nas to raczej nie bo byle jaki łebol co se kupi superba B czy insignie woza ludzi z las wody czy innych tych droższych pensjonatów. Trochę jeździłem tu i tam po świecie to co nie co w tym temacie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurde, nawet nie miałem pojęcia że na to przetargi są.,,

A w A. myślałem że szefo ma dożywocie już zagwarantowane, że właśnie ma jakieś układy tam.

 

No i mówisz że BYŁY szefo? To gdzie ty teraz tylko w domu czy coś zmieniłeś i masz nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Są są. 

 

Na autobusy może i tak nie wiem nie wnikam nie mój biznes. 

 

W domu na razie, nie dam się w ch*ja robić za czapkę drobnych. Muszę godnie reprezentować to nazwisko :D trochę ściągam graty z zachodu może by postawił wszystko na jedną kartę... kto wie czas pokaże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
11 godzin temu, damianzbr napisał:

Gdzie można znaleźć PKD na które można ubiegać się o dofinansowanie w nowym naborze?

Bo chciał bym sobie kupić jakieś porządne auto typu X5 więc muszę zawczasu pogłówkować pod co je podciągnąć.

Przyłacze sie do pytania gdzie mozna znaleść kody PKD 

i czy np usługi dla rolnictwa typu siek kukurydzy prasowanie wchodzi w to czy 

zagospodarowanie budynku (zniana dachu, elewacja ogrodzenie i utwardzenie placu) i zakup wyposarzenia  do warsztatu naprawy i remontu maszyn rolniczych i aut cieżarowych?

czy takie działalnosci przejdą na to dofinansowanie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

@freetaxi

Nadal w tym naborze obowiązuje limit 15000 euro so czy to znieśli? Jeśli nadal jest to trzeba go utrzymać do końca zobowiązania , czy wystarczy na dzień składania wniosku mieć max 15 tys a później można zwiększyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj