lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

dirk41    63

że nie trzeba być ubezpieczonym społecznie na początku i zaświadczenie o tym dopiero na drugim wniosku o płatność a nie pierwszym, o zmniejszeniu procentowej sankcji w razie gdyby była potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Według harmonogramu w sierpniu będzie nabór ze strefy ASF ale to dotyczy czerwonej czy czerwonej i żółtej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Punkty do mgr doliczali z każdej strefy obszaru asf więc pewnie i tu to samo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ściągnij wniosek o płatność. Znajdziesz tam listę załączników.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

freetaxi ,masz może jakiś pomysł poza rezygnacją z poprzedniego naboru,i pisaniem jeszcze raz wniosku żeby wejść na nowe warunki ,czyli np 150 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Brać 100 tyś z zeszłorocznego naboru.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

też tak myślimy,ale zanim się złoży wniosek o płatność warto popytać,bo szkoda czasem coś zgapić 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To już zależy od beneficjenta.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Nie czytałem wszystkich postów, to zdam szybkie pytanie. Czy przechodząc na działalność pozarolniczą z tą premią mogę nadal uprawiać ziemię i brać dopłaty bezpośrednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
Dnia 13.06.2019 o 14:05, kopin napisał:

też tak myślimy,ale zanim się złoży wniosek o płatność warto popytać,bo szkoda czasem coś zgapić 😉

Myślałeś coś o przejściu na pozarolniczą działalność?  Mają być nowe zasady i myślę żonkę na krus wrobić i żeby coś spróbować w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no ja nie mogę  tak jak i Ty na razie 😉

syn pisał wniosek na pozarolniczą,już dostal decyzję 

15 minut temu, GRZES1545 napisał:

Myślałeś coś o przejściu na pozarolniczą działalność?  Mają być nowe zasady i myślę żonkę na krus wrobić i żeby coś spróbować w przyszłym roku.

A tak powaznie ,to jak masz pomysł to działaj,bo 150 drogą nie chodzi a pozmieniali trochę warunków na plus

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

@kopin Niestety tak szybko nie mogę musi minąć 12miesięcy żonie w  krusie, a chłopaki moje za małe jeszcze :)

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

wiesz,czasem w KRUS można zapłacić ZALEGŁE składki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

Kurcze ale wtedy macierzyńskie musiała by zwrócić🤔 Muszę czekać do przyszłego roku raczej. Powiedz mi czy syn zostanie na krusie czy przechodzi na zus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

musi przejść na zus,tyle że jest zmiana nie musisz być na zus przed 1 ratą,bo zmienili że jak o 2 występujesz musisz już być na zus,a poza tym na początku działalności masz mały zus

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Jeśli nie musze  być na zus przed drugą rata czyli powiemy rok to rozumiem że dopiero od miniecia  tego roku liczą 5 lat ( bo dalej muszę prowadzic działalność na zus przez ten okres?) a jeśli tak to co z odliczeniem vatu od ewentualnie zakupionych maszyn muszę być na zus czyli nic nie wygra na zwlekaniu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

łba sobie nie dam uciąć,ale zawsze jest 5 lat od wypłaty pierwszej raty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

czyli będąc na krusie i nie będąc na VAT mogę założyć firmę i niby do drugiej raty być na krus odliczyc VAT bo chyba coś nie rozumiem ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Tak, będąc na KRUS możesz założyć firmę i pozostać w KRUS do 2 raty. Jeśli zostaniesz vatowcem to będziesz mógł odliczyć VAT ale wtedy musisz wydać równowartość premii w kwocie netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj