lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

melon10641    1218

A czy zakładając taką działalność można potem pójść do pracy na etat lub pół etatu? Bo wiadomo, przez 5 lat trzeba prowadzić działalność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można i na cały etat.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Dzięki. To fajnie bo planuję dość sezonową działalność a przez zimę mam okazję dorobić na etacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
33 minuty temu, freetaxi napisał:

Jeżeli chodzi o premie na działalność pozarolniczą to będziesz musiał być ubezpieczonym w ZUS.

Nie nie 

chce zostać na krusie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak to jest z macierzyńskim na podwójnym KRUS? Ktoś korzystał z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No normalnie ci umorzą za jedną osobę, nie ważne czy podwójny KRUS czy zwykła stawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale co umorzą, to nie dają kasy z KRUS na macierzyńskie tak jak ZUS daje? Tylko coś umarzają? Jak to jest?

 

Tak z ciekawości pytam, Ciekawi mnie ile to kasy dają za macierzyńskie z KRUS.

 

Kiedyś z DG w ZUS można było przygarnąć z 80 tys czy coś koło tego w 1 rok macierzyńskiego 9_9.

A KRUS daje coś czy lipa po całej lini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flaber14    4
20 godzin temu, damianzbr napisał:

Ale co umorzą, to nie dają kasy z KRUS na macierzyńskie tak jak ZUS daje? Tylko coś umarzają? Jak to jest?

 

Tak z ciekawości pytam, Ciekawi mnie ile to kasy dają za macierzyńskie z KRUS.

 

Kiedyś z DG w ZUS można było przygarnąć z 80 tys czy coś koło tego w 1 rok macierzyńskiego 9_9.

A KRUS daje coś czy lipa po całej lini?

KRUS umarza ci tylko składki i dostajesz chyba jednorazowo 1000zł tzw. Kosiniakowe czy jakoś tak ale tego nei jestem pewien. co do składek ZUS to można było przytulić około 60k za macieżynskie płacąc tylko przez miesiąc najwyższą stawkę. Niestety taki rzeczy dostawiali tylko szczęśliwcy lub ci co mieli dobre znajomości w ZUS. Ewentualnie jak założyłbyś działalność gospodarczą z jakiego projektu unijnego i opłacił 1-2 wysokie składki i potem cyk papierek na L4 że jest się w ciąży to też by przeszło i ZUS miałby guzik do gadania - a szkoda... Teraz zasady się zmieniły i żeby dostać wysoki macieżyński to trzeba minimum rok płacić składki i zacząć je opłacać przed zajściem w ciążę. Kiedyś tak jak pisałem wystarczyła jedna składka i jak się j**anej urzędniczce nie chciało pisma wysyłać lub posmarowało w łapkę to nawet nie wnosili o uzasadnienie tylko wypłacali kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
Dnia 11.03.2019 o 10:45, rodman napisał:

Nie nie 

chce zostać na krusie

Chcieć to sobie możesz. Tyle, że formalnie nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
25 minut temu, Jarecki88 napisał:

Chcieć to sobie możesz. Tyle, że formalnie nie możesz.

Co ty opowiadasz.

Mogę równocześnie prowadzić gospodarstwo rolne i prowadzić działalność gosp.

I płacę kwartalnie 672 zł,chyba że przekrocze kwotę wolną od podatku (tj.3258zł chyba)

I dlatego pisałem że chce zostać na krusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Dobrze mówisz tylko wtedy nie możesz dostać premii. Tutaj rozmawiamy na temat założenia działalności i dostania dofinansowania ale wtedy jest obowiązek przez 5 lat opłacać ZUS. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
Dnia 12.03.2019 o 14:11, melon10641 napisał:

Dobrze mówisz tylko wtedy nie możesz dostać premii. Tutaj rozmawiamy na temat założenia działalności i dostania dofinansowania ale wtedy jest obowiązek przez 5 lat opłacać ZUS. 

Dokladnie tak jak kolega mowi.

@rodman@ takze albo zus albo d*pa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus21    0

Czytając to rozporządzenie wydaje mi się że Ci którzy brali udział w tym naborze będą mieli też 150 tys. Dotacji

Screenshot_20190314-214059.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

tak na szybko jak dobrze rozumiem to 150tys podstawa, możliwość skorzystania z zusu na start, coś tam z krusem jest że jak ktoś ma już firme to może złożyć na poszerzenie? ale nie zniesiony jest w ogole? skrócenie czasu na 2 lata dotyczy tylko utrzymania miejsca pracy poza samozatrudnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Wszystko teraz w rękach kierowników regionalnych ARiMR.  Tak jak napisał kopin@ . Wiązałoby  się to z wypełnianie na nowo poprawionych formularzy a czasu  zostało niewiele. Niecałe dwa miesiące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

A kwota na środki trwałe? Dalej min 70tyś?

Ale coś mi się wydaje ze zmiana do obecnych wniosków dotyczy tylko małego zusu, sankcji, paragrafów 13,16,18 a nie ma słowa o paragrafie 6 i 14 wielkość premi

 

 

Edytowano przez machtomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 I chyba tak będzie po przejrzeniu na szybko.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
1 godzinę temu, ŻemPitek napisał:

Wszystko teraz w rękach kierowników regionalnych ARiMR.  Tak jak napisał kopin@ . Wiązałoby  się to z wypełnianie na nowo poprawionych formularzy a czasu  zostało niewiele. Niecałe dwa miesiące. 

to jest jakiś nowy nabór teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. We wrześniu ma być. Na razie jest projekt nowelizacji rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
4 minuty temu, freetaxi napisał:

Nie. We wrześniu ma być. Na razie jest projekt nowelizacji rozporządzenia. 

ok dzięki

 a zus jest zwykły tzn 1300zł,czy jest jakaś zniżka na start i przez jaki okres trzeba prowadzic działalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24
21 minut temu, rodman napisał:

to jest jakiś nowy nabór teraz?

Te dwa miesięcy to czas na ogłoszenie list z naboru 10-11. 2018. Pewnie i tak zrobią nowelizację miesiąc przed nowym naborem i na nic się nią zalapiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj