lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

W lubelskim jeszcze cisza póki co. A w innych województwach się rusza. Tak jak pisałem wcześniej. Kolega dostał wezwanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flaber14    4

Czy prawdą jest że przez 5 lat jak trwa umowa nie można sprzedać maszyn które się zakupiło za przyznaną premie? Tylko w przypadku tzw. siły wyższej agencja daruje (kradzież, pożar) ale jeśli chcę na przykład po 2 latach sprzedać tą maszynę to już mi na to nie pozwolą. Tzn sprzedać mogę ale podczas drugiej kontroli lub kolejnej (jeśli np. będzie donos sąsiedzki :D) to kontrolerzy tego nie przepuszcza i ta maszyna która kupiłem za ich kasę ma być i basta (sprawdza się nr seryjny przykładowo). Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

A co myslales ze wezmiesz kase, kupisz maszyne i po kontroli ja opier**lisz przed uplywem 5 lat to tak to nie dziala

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flaber14    4
24 minuty temu, SZKOPSSON napisał:

A co myslales ze wezmiesz kase, kupisz maszyne i po kontroli ja opier**lisz przed uplywem 5 lat to tak to nie dziala

tak tylko po to chcę to kasę wziąć i nic innego mnie nie interesuje czy się to komuś podoba czy nie! Aczkolwiek w przeciwieństwie do ciebie to sprzedam te maszyny opier**** to można coś kradzionego...

Z resztą w poprzednim PROWie gdyby ktoś chciał sprawdzić dokładniej to jak myślisz ilu pseudo rolników i rolników wzięło kasę i ją przehulało? Teraz jest to samo z tą różnica że kasa jest już w większości dla tych co się poprzednio nachapali żeby mogli się jeszcze bardziej nachapać. Dla tych co chcą wejść ze stanem 0 jest o wiele trudniej jeśli w ogóle jest możliwe cokolwiek pozyskać... Przykład? Ci co wzięli kasę na agroturystyki i tym podobne. Chałupy stoją jak belwedery ale z pensjonariuszami to już tak średnio bo zawsze jak dzwonisz to słyszysz: "przykro mi mamy komplet" :D :D :D i nikt mi nie powie że jest inaczej...

Edytowano przez flaber14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Co innego brak klienta agroturystyka, usługi wszelakiego rodzaju, a co innego sprzedaż w trakcie trwania zobowiązań. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flaber14    4
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Co innego brak klienta agroturystyka, usługi wszelakiego rodzaju, a co innego sprzedaż w trakcie trwania zobowiązań. 

nie zgodzę się. Jeśli jest brak Klientów a skutkiem tego są nietrafione zakupy lub inwestycje to powinienem mieć dowolność w rozporządzaniu tym majątkiem. Bez znaczenia czy chcę go sprzedać po 1 miesiącu czy po 4 latach. Na przykład kupiłem za dużą koparkę a jednak potrzebowałbym mniejszą lub zamiast niej nie wiem sprzęt typu walec 😜 A tutaj wychodzi na to że jak się pomylisz to jesteś skazany żeby trzymać to 5 głupich lat. To jet trochę nie halo bo nikt nie da i nie ma gwarancji że biznes z tym czy innym pomysłem będzie trafiony.

Abstrahując już od tego czy można czy nie można. Nie sądzicie że nasz rząd to i tak są kretyni? Pieniądze które daje unia są tak na prawdę dla nas obywateli a oni dają takie Wymogi (rząd nie unia) że i tak cześć tej kasy będziemy oddawać bo nie wykorzysta się tego. Niech nawet ten chłop przepije ta kasę to i tak ona zostanie w polskiej gospodarce :D a nie u tych judaszy z Brukseli. To jest kuźwa polityk jeb... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Po to masz wymagany biznesplan. Gdyby była możliwość tak jak ty to widzisz to byłby jeden wielki pierdolnik. Każdy by tylko brał i sru do żyda i następne dofinansowanie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Co innego brak klienta agroturystyka, usługi wszelakiego rodzaju, a co innego sprzedaż w trakcie trwania zobowiązań. 

Agroturystyka to był dobry program na konkretny remont chałupy. U nas kilku to złapało z myślą o remoncie a nie agroturystyce. :D

44 minuty temu, flaber14 napisał:

nie zgodzę się. Jeśli jest brak Klientów a skutkiem tego są nietrafione zakupy lub inwestycje to powinienem mieć dowolność w rozporządzaniu tym majątkiem. Bez znaczenia czy chcę go sprzedać po 1 miesiącu czy po 4 latach. Na przykład kupiłem za dużą koparkę a jednak potrzebowałbym mniejszą lub zamiast niej nie wiem sprzęt typu walec 😜 A tutaj wychodzi na to że jak się pomylisz to jesteś skazany żeby trzymać to 5 głupich lat. To jet trochę nie halo bo nikt nie da i nie ma gwarancji że biznes z tym czy innym pomysłem będzie trafiony.

Abstrahując już od tego czy można czy nie można. Nie sądzicie że nasz rząd to i tak są kretyni? Pieniądze które daje unia są tak na prawdę dla nas obywateli a oni dają takie Wymogi (rząd nie unia) że i tak cześć tej kasy będziemy oddawać bo nie wykorzysta się tego. Niech nawet ten chłop przepije ta kasę to i tak ona zostanie w polskiej gospodarce :D a nie u tych judaszy z Brukseli. To jest kuźwa polityk jeb... 

To są też wymagania UE. Ale zważ na to że kupisz jakąś pierdołę która nie ma sensu i nie pasuje co całokształtu, a kontrola ma to z reguły w d.. aby się papiery zgadzały tabliczki znamionowe czy wymiary budynku i tyle.

Kasę spokojnie rozdysponują, jak im będzie zbywać i czas się kończył to ogłoszą program MR dotacja 200 tys. bez wymagania szkoły rolniczej, roztrąbią na AGROBIZNESIE i wszyscy studenci z Warszawy którzy są dziećmi rolnika staną się MR z 200 tys. na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

dzisiaj poprawki przyszły, mazowieckie, czyli coś się rusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afrom    0

Panowie mam kilka pytań... Czy w programie można kupować używane maszyny ?  Jakie jest prawdopodobieństwo, że kolejny nabór rzeczywiście będzie na trzy lata? Czy wycofanie wniosku obecnie i złożenie w kolejnym naborze może skutkować nieprzychylnym rozpatrywaniem?  I najważniejsze, czy w przypadku wybudowania domu w sąsiednim powiecie będę mógł przenieść działalność czy muszę pięć lat prowadzić ją pod starym adresem? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maszyn używanych nie kupimy. Co do wycofania wniosku i złożenia po nowych zasadach nie wiadomo jeszcze nic. Przeniesienie adresu pewnie owszem ale pod warunkiem, że zostaną zachowane warunki prowadzenia działalności na terenach wiejskich i nie spadniesz z punktami po ewentualnej różnicy za bezrobocie w powiecie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flaber14    4
3 godziny temu, afrom napisał:

  Jakie jest prawdopodobieństwo, że kolejny nabór rzeczywiście będzie na trzy lata? 

Mniej niż 0 :D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

tak to nie dziala tylko wybrane dzialy maja 3 letni czas trawania operacji, zwiazne ze szkopnictwem, reszta 5 lat. Co do przeprowadzki to jest zapis mowiacy ze dzialnosc musi byc w tej samej gminie w ktorej mamy wiekszosc dzialek rolnych na ktore pobieramy doplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afrom    0
3 godziny temu, SZKOPSSON napisał:

tak to nie dziala tylko wybrane dzialy maja 3 letni czas trawania operacji, zwiazne ze szkopnictwem, reszta 5 lat. Co do przeprowadzki to jest zapis mowiacy ze dzialnosc musi byc w tej samej gminie w ktorej mamy wiekszosc dzialek rolnych na ktore pobieramy doplaty

Gdzie jest zapis o tej samej gminie, ja uzyskałem inne informacje w agencji. Mógłbyś mi to podlinkować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po co przenosić DG. Po co się przemeldowywać? Adres korespondencji zmienić i nic więcej. 5 lat wytrzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41
4 godziny temu, afrom napisał:

Gdzie jest zapis o tej samej gminie, ja uzyskałem inne informacje w agencji. Mógłbyś mi to podlinkować? 

Napewno jest taki wymog wprowadzony zmienianym rozporzadzeniem poszukaj sobie w necie rozporzadzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianrks    1

w województwie mazowieckim zostało złożone około 400 wniosków. BP ARIMR w Wyszkowie obsługuje wszystkie wnioski z tego województwa .zaczęły się pierwsze poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lepiej jak miesiąc temu pierwsze byly.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulik123    0

Witam, mam kilka pytań.

W moim przypadku BRUKARSTWO. Mazowieckie- przyszły pierwsze poprawki. Zakładając, że wszystko pójdzie po mojej myśli i dostanę pierwszą pulę (80%) zastanawiam się czy wzięcie auta w leasing jest możliwe? A cała reszta na raty? Planuję kupno zagęszczarki, piły do betonu itd. Czy uda mi się to wszystko kupić i dostać fakturę a zakupy rozłożyć na raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z jakiego powiatu jesteś @bulik123 bo się rozglądam za brukarzem. Pow. Garwolin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23

Witam

Prowadzę gosp. rolne od x lat.

Zamierzam założyć działalność pozarolniczą  na tzw. podwójny krus.

Czy są lub " słychać" że będą jakies dofinansowania do założenia działalności.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli chodzi o premie na działalność pozarolniczą to będziesz musiał być ubezpieczonym w ZUS.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj