lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Trzeba też pamiętać o założeniach biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Dontcry napisał:

@damianzbr wszystko picuś glancuś wiadomo że ciezarówka do czegoś innego ale jak przyjadą na kontrol i nie wykażesz dochodów z prowadzonej działalnoci??

Musisz najpierw poznać tajniki prowadzenia własnego biznesu poznać temat od kuchni w sferze podatków i rozliczeń z US, a później bierz się za dotacje bez zbędnych pytań. To są takie że tak powiem oczywistości i co ja ci tu będę tłumaczył jak się to robi...

Skończ jakiś podstawowy kurs księgowości poznaj co to jest VAT dochodowy koszt, przychód, dochód i będziesz wiedział że fakturkę z VATem do odliczenia każdy znajomy z chęcią przyjmie od ciebie.

 

Ja akurat trochę ludziom odśnieżałem więc mam udokumentowaną usługę bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Musisz najpierw poznać tajniki prowadzenia własnego biznesu poznać temat od kuchni w sferze podatków i rozliczeń z US, a później bierz się za dotacje bez zbędnych pytań. To są takie że tak powiem oczywistości i co ja ci tu będę tłumaczył jak się to robi...

Skończ jakiś podstawowy kurs księgowości poznaj co to jest VAT dochodowy koszt, przychód, dochód i będziesz wiedział że fakturkę z VATem do odliczenia każdy znajomy z chęcią przyjmie od ciebie.

 

Ja akurat trochę ludziom odśnieżałem więc mam udokumentowaną usługę bez niczego.

Cos nie cos tam wiem, chodzi tez jaki pkd wybrac zeby wystawiac te fakturki aby mogli je przyjmowac do odliczania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nie wybieraj PKD pod faktury tylko wybierz PKD takie jakie Ci interesuje i pod to co chcesz kupić/jaką działalność chcesz prowadzić a fakturę wtedy wystawisz.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, trzeba wiedzieć co się chce kupić, a następnie wybrać sobie PKD z możliwych w ARiMR, które mniej więcej będzie pasować do rzeczy która nas interesuje.

@Dontcry jeśli coś nie coś wiesz, to też wiesz że chyba każde większe mleczne gospodarstwo które jest na VAT chętnie wynajmie cię do odśnieżania placu pod warunkiem że wystawisz odpowiednią fakturę z VATem do odliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

CO z tego ze każdy ode mnie przyjmie fakturę z vatem do odliczenia skoro ja ten VAT muszę zapłacić. Wiec nie widzę dochodowości z lewych faltur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Ha ha typowe 😋 człowieku na jakim świecie ty żyjesz chodzi o udokumentowanie jakiegoś dochodu żeby nikt się nie przypier... Dla dobra ogółu czasami warto poświęcić parę groszy albo się podzielić. 

Kolega wziął na usługi sprzęt i co jakiś czas wypisał na mnie fakturę, VAT mu oddawałem a za to qq mi za free siał co roku. Trzeba z ludźmi żyć 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

O to to. Też bym wolał brać maszynę rolnicza na usługi ale tam jest chyba warunek posiadania firmy już 2 lata a takiego nie spełniam. Interesowałem się tutaj tym tematem z listopadowym naborem ale zrezygnowałem. Teraz większa kasa i zmiany w ZUS na nasz korzyść więc szykuje się do następnego naboru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nie typowe kolego , bo ja zrozumiałem poprzednie wypowiedzi w sensie takim ze wystawianie faktur jest dobrym interesem .

lewa fakturę żeby udokumentować przychód to żadna sztuka wystawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41
3 godziny temu, masa24 napisał:

Nie typowe kolego , bo ja zrozumiałem poprzednie wypowiedzi w sensie takim ze wystawianie faktur jest dobrym interesem .

lewa fakturę żeby udokumentować przychód to żadna sztuka wystawic

Sztuka bo zeby odliczyc Vat to twoj kontehent tez musi byc Vatowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@masa24 nie, nie źle zrozumiałeś.. Pedro dobrze mówi, miałem na myśli właśnie to co pedro napisał.

Ogólnie chodziło mi o to że ARiMR na w d*pie co to za cyrk i jakie tam małpy skaczą. Ich obchodzą papiery, masz papiery to gitara gra. A czy lewe czy nie lewe to ARiMR w to nie wnika bo od tego jest prokuratura i służba celno skarbowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

damian Ty chyba nic  nie masz do roboty  całymi dniami  siedzisz na forum wiec wątpię czy cos wogle fizycznie robisz  czy tylko figurujesz jako niby rolnik kiedy nie wejdę na jakieś forum to ty jesteś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zimą tylko w soboty pracuję przy gospodarstwie. Teraz wróciłem więc jestem.

Czy to źle że nie muszę robić fizycznie ? Jestem z tego powodu gorszy czy coś? Masz jakiś problem z tym?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

 

23 minuty temu, matek89121 napisał:

damian Ty chyba nic  nie masz do roboty  całymi dniami  siedzisz na forum wiec wątpię czy cos wogle fizycznie robisz  czy tylko figurujesz jako niby rolnik kiedy nie wejdę na jakieś forum to ty jesteś 

70% jest tylko figurantami jak ja na przykład i robi  na czarno...

Edytowano przez Dontcry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

cały czas komentujesz  czy masz pojecie to nie wiem  watpie 

 siedzisz na forum i mądrości wygłaszasz a  fizycznie to  nic  nie robiłeś pewnie wszystko dostałeś od rodziców 

a powiedz co zarobiłeś bez nich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Od paru lat siedzę na forum i akurat Damian jest jednym z nielicznych którzy rozumieją słowo pisane i wiedza co mówią 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja Damiana nie znam osobiście ale znam go z kilku tematów. I nie powiem, szanuje gościa. Także pisanie z Twojej strony, że on głupoty pisze to może jakoś bardziej to zaargumentuj? Poza tym czy przypadkiem nie jest tak że żal Cię za dupe ścisnął, że aż oczami łzy poszły? Co kogo obchodzi co kto robi albo co kto dostał? 
Ja też jestem rolnikiem weekendowym a bardziej sezonowym, pomagam jak mogę gdy mam czas. A tak to pracuję trochę w swoim zawodzie ale blisko rolników i że co od razu gorszy jestem albo głupszy bo rano obrządków nie muszę robić?

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

 Może dla niektórych jak ktoś codziennie gnoju nie musi wywalić to nie jest rolnik tylko leser. Ja teraz przy gospo nie robię nic bo niestety pola nie jest wystarczająco dużo i trzeba sobie dorabiać. BTW co do Damiana to wystarczy kilka tematów przeanalizować gdzie się gość wypowiadał i można szybko wywnioskować, że ma chłop łeb na karku i sporą wiedzę. Co prawda z niektórymi sprawami można się sprzeczać ale tak to wygląda i na tym to polega że każdy ma jakiś tam swój mały świat, robi po swojemu i rozmawia się o tym z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Panowie załóżcie sobie temat Opinie o forumowiczach ,i nie zaśmiecajcie tego bo wiadomości na temat w ostatnich postach nie ma żadnych 😉

Edytowano przez kopin
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flaber14    4

tak czytam ostatnie tematy i czy dobrze zrozumiałem. Czy po skorzystaniu z tej dotacji też kwalifikujemy się jako płatnik tego małego ZUS-u? Bo jakość mi się wydaje że coś było iż musimy płacić normalny ZUS czyli 2 lata można ten mniejszy a przez 3 lata już duży. A z waszych wypowiedzi wynika ze od razu można złożyć wniosek na nowe zasady płacenia ZUS-u? Coś nie chce mi się wierzyć ze nasze Państwo polskie od tak sobie zrezygnuje z odebrania poprzez ZUS przyznanej dotacji... Bo wykazać przez 3 lata dochód poniżej 60tyś to nie jest problem 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Nie mozna skorzystac tylko z ulgi na start 6 miesiecy bez placenia skladek emertalno-rentowych. Bo wtedy nie spelniamy wymogu uczestnictwa w ZUS w pelnym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Dokładnie ulga 100% odpada. Czyli przez pierwsze dwa lata płacisz 50% ZUSu. Potem składasz wniosek o naliczanie składek od dochodu i kolejne 3 lata na tym ciągniesz, o ile nie zmienią przepisów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

A jak to wyglada z tym ZUS jakby zatrudnic 3 osoby w tym samozatrudnienie? Jak te ulgi wygladaja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flaber14    4
18 godzin temu, melon10641 napisał:

Dokładnie ulga 100% odpada. Czyli przez pierwsze dwa lata płacisz 50% ZUSu. Potem składasz wniosek o naliczanie składek od dochodu i kolejne 3 lata na tym ciągniesz, o ile nie zmienią przepisów. 

o a to ciekawe co piszesz :) Czyli jak do tej pory nie miałem działalność to przez pierwsze dwa lata jestem traktowany jako nowicjusz który założył firmę i jest na preferencyjnej stawce ZUS. Po dwóch latach składam wniosek że nie osiągam wystarczających dochodów i jak się załapie to płace też niski ZUS w zależności od dochodu. Tak to by wygalało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj