lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dirk41    63
@freetaxi to mówisz że trzeba będzie przez 5lat płacić po ponad 1200zl miesięcznie zusu? nie będzie się dało z tz. małego zusu? myślałem że przez pierwsze pół roku jedną ulga, przez 2lata połowa zusu, i jeszcze ten mały ZUS jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Źle zrozumiałeś. Dwa lata niższego zusu będzie. Ale ulga Morawieckiego niestety już nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saperxxx    1

A jak ostatecznie wyglada sprawa z opłacaniem składek ZUS z premii? Istnieje taka możliwość? Niestety w Agencji uzyskałem sprzeczne informacje na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
@freetaxi a to jest zapisane w agencji jakoś że nie można z tego skorzystać czy jak? bo rozumiem że nie mogę jak kogoś zatrudnię ale w jednoosobowej działalności gospodarczej powinno się dać. jakbyś mógł wyjaśnić to myślę że wielu tutaj się to przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

mój młody dzwonił do Agencji to mu to jasno wyjaśnili,bierzesz premię i masz z krus przejść na zus na 5 lat,a ulga Morawieckiego po prostu znosi obowiązek opłacania zus przez pierwsze pół roku,więc w tym okresie nie macie zusu,a skoro musi być to znaczy że z tej opcji nie można korzystać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W uldze Morawieckiego nie płaci się ubezpieczenia społecznego przez pierwsze pół roku. A jeśli chodzi o naszą premię to mamy obowiązek podlegać takiemu ubezpieczeniu od momentu założenia działalności. Więc tak to się wyklucza.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flaber14    4
Dnia 25.10.2018 o 18:08, freetaxi napisał:

@flaber14 z 6-7 jeśli dobrze pamiętam w poprzednim roku. W tegorocznym naborze już jeden był. Nawet chyba złożony.

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Cześć!

mam pewne wątpliwości co do tematu kodów pkd, a raczej ich ilości. We wniosku można podać 3 kody zawodów preferowanych, z tekstu rozporządzenia wynika jakoby miał być to jeden. Mam znajomego z wykształceniem zawodowym 'mechanik maszyn rolniczych'. Czy to znaczy, że jeśli wybierze jako jeden z tych 3 kodów mechanika ale doda np. 'produkcje piwa' (hipotetycznie) to może kupić maszyny browarnicze za premię a jednocześnie spełni wymagania wykształcenia w zawodzie, za które jest 3 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8
chce otworzyć salon kosmetyczny dla żony. Jak wpisać pkd aby ten salon był inowacyjny i dostać za to dodatkowy punkt. dzięki za odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba sprawdzić w aplikacji czy dana działalność jest innowacyjna na terenie gminy. Wtedy będą naliczone punkty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

Mam pytanie do freetaxi. A czy miałeś jakieś doświadczenie z VAT-em jako kosztem kwalifikowalnym w tym działaniu. Chodzi mi kwestię czy biorąc tą premię, mogę później od zakupionych w jej ramach środków trwałych- mówiąc potocznie- odliczyć sobie VAT. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Jeśli odliczasz VAT to musisz udokumentować wydanie 100 tys netto, jeśli Vatu nie odliczasz -brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
18 godzin temu, freetaxi napisał:

Trzeba sprawdzić w aplikacji czy dana działalność jest innowacyjna na terenie gminy. Wtedy będą naliczone punkty.

Gdzie to.można sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

Dzięki, Sony87, też tak myślałem, że tak będzie najbezpieczniej....choć przepis jest na tyle nieprecyzyjny, wyjaśnienie na stronie ARiMR również, że na dwoje babka wróżyła. Znasz to z praktyki, jeśli można zapytać? Bo niby jest ten par 3 pkt 6 Rozporządzenia premiowego, który stanowi, że:,, Inwestycji (...) nie finansuje się z innych środków publicznych", ale na jakiej podstawie interpretować to w ten sposób, że czynni podatnicy VAT, którzy pomniejszą podatek należny o wartość podatku VAT wynikającą z dokonanych inwestycji objętych premią na rozpoczęcie działalności pozarolniczej naruszą ww. przepis, tego już nie wiem. A nawet gdyby było naruszenie, to chyba nie przewidziano za tego typu naruszenie sankcji... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja jeszcze dopytam o zameldowanie. Obecnie nie jestem zameldowany w miejscu gdzie mam gospodarstwo tylko w mieście powiatowym. Nie doczytałem się, żeby był wymóg długości czasu meldunku. Rozumiem, że jak się na dniach przemelduję to będę spełniał wymogi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

tylko za długo nie rozważaj bo termin Ci śmignie koło nosa ze tylko otarcia zostaną 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@melon10641 nie ma określonego czasu jeśli chodzi o meldunek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4

Witam Panowie,

mam jedno pytanie odnośnie tego programu (może będziecie mi w stanie odpowiedzieć). Dwa lata temu rodzice prawnie przepisali mi gospodarstwo rolne. Ja jednak wciąż pozostaje na ubezpieczeniu ZUS i pracuję poza gospodarstwem, a rodzice póki co zajmują się prowadzeniem gospodarstwa. Pytanie, czy będąc na ZUS'ie mogę ubiegać się o to dofinansowanie?  Dodam, że mam skończone studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja i chciałbym założyć warsztat zajmujący się elektroniką samochodową.

Edytowano przez db09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Witam. Mam dwa pytania 1) Ile jest punktów za bezrobocie w powiecie radomszczańskim, łódzkie; 2) Czy nadal obowiązuje max dochód z gospodarstwa 15 000 euro rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Cześć i czołem, jakie są możliwości zmian w biznesplanie po otrzymaniu I raty płatności? Da się jeszcze coś zmienić z listy zakupowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj