Zaloguj się, aby obserwować  
vitoma

Kola 10x15 przód a zwezenie przodu

Polecane posty

vitoma    52

Witam

 

Czy ktoś jezdzi na kolach 10x15 z przodu w C330 ?

 

U siebie robiłem juz przymiarki (pozyczyłem takie koła od C360) i przod ma z nimi szerokosc 173cm, podczas gdy tyl ma 153cm.

 

Gdzie najlepiej urwac te 10cm na strone z przodu ? schowanie polosi az do oporu (do spawu) i nawiercenie w niej nowych otworów da mi tylko ok 5cm na strone. Mysle o tym zeby skrocic os i nawiercic w niej głebiej te 2 otwory pod sruby trzymajace polosie. Dobra idea ??

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Ja przerobiłbym felgi.Wyciął środek na spawach przesunął ile trzeba.jak brakuje metalu to coś dospawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52
Powiedz w jakim celu przerabiać porządny firmowy ciągnik? Żeby „lepiej” wyglądał? Nie rozumiem tego.

 

Ciągnik jeżdzi głownie w sadzie, a przednie koła 6.00 formuja eleganckie koleiny w miedzyrzedziach gdy jest mokro na wiosne. Na szerokich oponach bedzie lepiej jeśli o to chodzi, a i utopic ciągnik bedzie trudniej.

 

Niestety zmartwie Cie tym ze bede montował także wspomaganie - bedzie to kolejna ingerencja w orginalność tego sprzetu. Ale dla mnie to plus ze unowocześnie ten ciągnik, i nie bede sie musiał zapierac tylkiem o fotel przy kazdym mocniejszym skrecie (uprzedze pytania - układ kierowniczy mam obecnie w 100% sprawny).

 

 

Ja przerobiłbym felgi.Wyciął środek na spawach przesunął ile trzeba.jak brakuje metalu to coś dospawał.

 

Nie zrobie tego. wiem co to znaczy spawana felga - kiedys miałem taka na przodzie w C360 - biła jak cholera mimo ze spawał ja niby profesjonalista.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

k5eb.jpg

 

ag8b.jpg

 

vvyb.jpg

 

orgj.jpg

 

Tu widac efekty przymiarki moich kół z C360 - przod był szerszy od tyłu o 20cm, a przod dało by się zwęzić góra 4cm/strona z powodu kolizji kół z konstrukcja widlaka przy max skrecie ...poszerzenie tyłu nie wchodzi w gre (ciągnik do sadu). Wiec jestem zmuszony zrezygnować z 10x15 :( :( .

 

Ale jeśli ktoś nie ma takiego masztu to jak najbardziej 10x15 z przodu da się ładnie spasować także w C330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes83    0

Witam!

 

Również posiadam tego typu podnośniki na c 330 i zastanawiam się jak kolega radzi sobie z kręceniem kierownicom skoro waga samego podnośnika to jakieś 370 kg doliczając do tego wagę jednej skrzyniopalety z jabłkiem daje nam to ok 700 kg lub więcej na przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj