ursus-5314

Prasa łańcuchowa.

Polecane posty

morfi81    30

Przy dobrym zbiciu sianokiszonki to pręty się wyginają i potem trzeba je prostować. Na forum jest kilka tematów o sipmie i można poczytać komentarze ich użytkowników. U mojego sąsiada zdarzyło się że komora popękała na spawach. Były też przypadki przy dobijaniu beli sianokiszonki że haki na komorze puściły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

ja mam sipme z-279/1 bez rotora współpracuje z ursusem 5714 i nic w tej prasie jeszcze nie robiłem tylko łańcuch od napędu mieniałem bo stary się rozciągnął. Średnio na rok robię 700 beli.. A z dobijaniem beli nie ma problemu bele są ładnie zbite nawet z sianokiszonki... Nie wiem co w komentarzach inni piszą ale piszą może tacy co nie wiedzą o ten prasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Dobre zbicie beli to pojęcie względne i dla każdego inne. Trzeba by było zważyć bele po kilku różnych prasach, a najlepiej to widać jak się zdusi bele chwytakiem i jak się zrobi bela lekko jajowata to nie jest ona dobrze zbita. Ja u siebie miałem przypadek że foliarka miała problem z załadunkiem beli 120/125 3 pokosu a prasowałem bez noży i sianokiszonka nie była strasznie mokra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

Bele sianokiszonki są tak zbite że przy podnoszeniu nie robią się jajkowate. Inaczej jest ze słomą tam jest już inaczej że scisnieciem ale przy slomie nie jest chyba aż tak ważne. Ty a z jakiej firmy ta "foliarka"?? xD

 

5314 oczywiście że sipme można kupić do 30 tyś popatrz na allegro, tablica .

Edytowano przez Sobolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

Hahaha wiedziałem że to metal fac dobrze że ci się nie połamało to coś xD. Ja osobiście powiem że mam pronara z-245 i powiem że to jest prawdziwa owijarka waży 2070 kg. A metal fach tylko 900 kg. Wiesz tu porównuje xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

W pierwszych wypustach metalfacha rama pękała, a w tej już producent to poprawił i jest dobrze, oprucz tego noża i chwytaka folii. Kolega też już mi owija nowym pronarem i lepiej to idzie jak już doszedł do wprawy. To że ciężejsza nie znaczy lepsza bo na łąkach torfowych jest nieciekawie z takim pronarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

NH 560 ma inną regulację wysokości kółek podbieracza, haki na komorze są na sprężynach( w 544 i 548 jest siłownik z amortyzatorem hydr. tak samo jak w Krone roundpack 1250mc) pompka od smarowania jest w poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

wielkość beli tak sama bo to łańcuhcowa stałokomorowa prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Jak ma szeroki podbierak i siatkę to czemu nie, kwestia ceny i stanu technicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

NH jest ogólnie tańsza, ewentualnie stan tech. lepszy jak Krone za taką samą cenę. Jak swoją kupywałem to najpierw rozglądałem się za Krone 130s ale do 30 tys to same szroty były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

rozumiem a jak z prasowaniem słomy w nh bo głownie dlatego poszukuje nowejprasy. W obecnej prasie nawet gdy słoma jest wilgotna prasowanie po prostu nie idzie. Słoma wyrzucana iest z powrotem na podbierak owijało mieliło się zdarzało sie że ha prasowałem prawie 3h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj