Zaloguj się, aby obserwować  
jan1222

Zetor Forterra 12441. Problemy!!!

Polecane posty

jan1222    3

Witam. Mam problem z silnikiem podczas jazdy silnik się nagrzewa do tego stopnia że po prostu staje co to może być??? Przecież już nie mam siły go remontować. Przy ostatnim remoncie ( był to 3 remont silnika) było wymienione dosłownie wszystko: komplety cylindrowe, wał do szlifu, pompa paliwa, wtryski, turbo,wymiennik ciepła, pompa wody wraz z wentylatorem, regeneracja głowicy, wszystkie węże od płynu chłodzącego nawet kupiłem nową chłodnice zostały wyczyszczone kanały w bloku silnika. Termostat był wymieniany wiele razy, nawet jeździliśmy bez termostatu i nic to nie dało. Do pomocy mam ursusa 1734 i 1222, Zetor miał trochę zastąpić 1222 a tu taka sytuacja. Dodam tylko że jak go kupowałem W 2007 roku to było przez pa re lat dobrze dopiero teraz

ostatnie dwa lata tak się zaczęło robić i nie wiem co mam teraz ze sobą zrobić. Może wie ktoś jak ten sposób rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Olej Superol Milwus jak do każdego innego.

 

WTF???!!! :blink: Ja do swojego przedwiecznego Fendta leję orlenowski Platinum CG, a Ty do kilku letniego Superol, Milwus?? Jeszcze może ten z rozlewni... Nie szkoda ciągnika??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Milvus jest dobry z lotosu , ja turdus popieram jako olej .moim zdaniem moze byc cos ze smarowaniem tulei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan1222    3

 

WTF???!!! :blink: Ja do swojego przedwiecznego Fendta leję orlenowski Platinum CG, a Ty do kilku letniego Superol, Milwus?? Jeszcze może ten z rozlewni... Nie szkoda ciągnika??

Do ursusa 1734 leje ten olej od nowości i jeszcze się nic nie stało a ma już przeszło 18000 mth więc nie wiem co mogło by zetorkowi zaszkodzić. Ja ten olej leje do każdej maszyny i jakoś problemu z silnikami nie tylko ten zetor jakiś ma. Ale zetor przecież też chodził z 3 lata na superolu i mu nic nie było to się stało tak nagle.

 

ja go kupie i maszynka bedzie jak nowa

Ile dajesz :P

 

Zapomniałem dodać że serwis ręce rozkłada ale byłem u mechanika który kiedyś pracował w PGR-ach i twierdzi że to sprzęgło co załącza wentylator. Powiedział że najlepiej to zrobić na stałe bez żadnego sprzęgła, trzeba by spróbować najwyżej niech się dzieje co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Na serio ten olej lejesz do takiego ciągnika? Też mam ursusy i na takim oleju chodzą ale nowy traktor musi mieć olej o klasę wyższy, chyba że zmieniasz olej góra co 100 godzin to ten tyle wytrzyma.

Edytowano przez Burn001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

wszystko wymieniłeś a wiskoza, jak ma wiskotyczne sprzęgło od wentylatora i dobrze nie załapuje to po co te remonty silnika, ja w swoim z 2009 roku po dwóch latach wentylator na sztywno zrobiłem chodzi cały czas i tem pomiędzy 80-90. wymień tą wiskoze, jak silnik tyle razy robiony to pewnie się uszkodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ale zetor przecież też chodził z 3 lata na superolu i mu nic nie było to się stało tak nagle.

 

I po 3 latach widać efekty ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

raczej bym obstawiał wizkozę, zadzwoń do kalisza czt jest możliwość założenia zwykłego wentylatora jak np w proximie jest

pamiętam jak kiedyś byłem na bednarach i tez gość miał podobny problem to kazali mu zadzwonić do kalisza i ze jest możliwość montażu zwykłego wentylatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

ale co efekty jak remont kapitalny silnika robiony i nic nie pomogło,

 

No właśnie, sam sobie odpowiedziałeś REMONT KAPITALNY w nowym ciągniku ;) to są efekty


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

A podobno zetory i ursusy lepsze od zagranicznych. a tu w 5 letnim zetorze remont silnika robiony trzeci raz... szok


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko 3 razy i sam robił a w jd czy nh serwis robi i duzo drożej kosztuje i niech mi ktoś tu nie pisze ze nie bo juz widzialem jak nh po 6 miechach robil serwis 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan1222    3

Ja olej wymieniam co 150 mth i zawsze ma jeszcze taki brązowawy kolor. Dzisiaj zrobiliśmy wentylator na stałe i pojechałem po południu zetorem po kisząke na pole (mam kopiec na polu) i go odpaliłem i to była katastrofa odpalił praktycznie na dotyk ale silnik chyba się skończył po raz kolejny pierwsze dziwne zachowanie to turbina strasznie głośno pracuje gwizda tak głośno że słuchać go z kilometra w silniku coś puka ale dojechałem termostatu nie mam więc zmarzłem jak byk bo dzisiaj odziwo wcale nie chciał złapać temperatury ale to może z tego powodu że mocno zimno było albo zablokowanie tego wentylatora to była ta przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

nie rozumiem jednej rzeczy, jak padło visco i ciągnik był przegrzany to nic dziwnego że naprawa główna silnika, że ma 5 lat to nic nic nie znaczy bo może mieć mtg nastukane, sąsiad ma fendta o mocy 300 km i skrzynia po okołu 5 latach do wymiany, teraz ciągniki i samochody to wielkie g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAREK    22

no chyba jasne ,że jak masz w końcu działające chłodzenie i wywalony termostat to nie złapie temperatury ,szczególnie przy takich mrozach . Najważniejsze ,że przyczyna ,choć tak późno, została ustalona .Zupełnie nie rozumiem jak nikt nie brał pod uwagę awarii wentylatora przy objawach tu opisywanych.Robisz sam naprawy czy zlecasz mechanikowi, bo jak to drugie to zmień go ,bo na moje oko naprawia żeby mieć co naprawiać . Najgorsze stukanie w silniku i pewnie nie obejdzie się bez naprawy (oczywiście góry silnika najbardziej narażonej na przegrzanie)

Edytowano przez DAREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco82    0

kolego musisz poszukać dobrego mechanika z tego co czytam to robisz remonty bez dobrej diagnozy naprawiłeś usterki ale nie znalazłeś przyczyny awari ile masz mtg bo trzy remonty to troche za dużo jeżeli silnik się tak zagrzał że stanoł to masz następną kapitalke do zrobienia tuleje tłoki będą przytarte głowica do splanowania bo będzie krzywa ja miałem przegrzaną forterę 125 jeden raz to głowicę trzeba było planować 0.5 mm na całej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan1222    3

mój mechanik jest lepszy od serwisantów a wiesz dlaczego zacytuje słowa serwisanta " w tym przypadku będzie potrzebna wróżka" nic więcej nie będe mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAREK    22

serwisanci mogą mieć mniej doświadczenia niż zwykły mechanik chociaż jak ten ostatni przyznaje ,że nie jest w stanie sam naprawić to też może i dobrze bo nie naciąga Ciebie na zbędne koszty . Jest gdzieś zakłócony obieg płynu , trzeba to zlokalizować i wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj