Skocz do zawartości
Rolnik1970

krowa zatrzymała mleko

Polecane posty

emattti    11

daj jej sruty przed dojeniem, jak zje to wtedy zaczynaj doic ;) ostatnio u siebie mialem taki przypadek ze nie chciala wszystkiego mleka oddac i to podzialalo. A jak nie pomoze to zglos sie do weterynarza

lemysz1    96

Zastrzyk z oksytocyną i da mleko

Edytowano przez lemysz1

Wiadomość z agroFakt.pl

SIEWCA    24

Tylko ostroznie z oksytocyną bo może się uzaleźnić a wtedy kicha, przerabiałem to :mellow:

michal1993    350

Kumpel miał taki przypadek, że wystarczyło krowę ukłuć i już oddawała mleko. Wcześniej oczywiście zastrzyki z oksytocyny.

kiszOn    0

czasami wystarczy dłużej posiedzieć przy krowie, spróbuj tak długo masować jej wymię aż mleko puści

nikolas29    167

mi jak dlugo żona masowala tez pusciło

Edytowano przez nikolas29

witold19861    6

Zastrzyk z oksytocyną i da mleko

kolega ma racje nazwa leku to inj. oxytocini do 3cm i leci mleczko srodek podawany do miesniowo czyli sam dasz rade

Mirek871    0

Witam. Mam także z tym problem. Masowanie wymienia odpada, godzinę masowałem i nic.  Oxytocinum też nie działa oraz te wstrzykiwane bezpośrednio w wymię my jet czy jakoś tak. Są jeszcze jakieś środki aby krowę przekonać by dała mleko?. Jak tak dalej pójdzie to zapalenie będzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez node3mer
      witam.
      Pilnie potrzebuję porady.
      Krowa nadepnęła na strzyk, wygląda to bardzo źle, przewód mleczny przerwany, końcówka strzyku wisi na włosku.
      Jeden wet przyjechał to rozłożył tylko ręce, dał jej środek o nazwie wetaxil i coś jeszcze po którym krowa prawie się przewróciła, co też mnie martwi bo właśnie ma się cielić
      można coś z tym zrobić, jakoś zaszyć? Może ktoś przerabiał podobne przypadki i wie jak najlepiej można jej pomóc