tadzio

Wasze opinie Volvo bm s 830

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziom321    0

Chcę kupić volvo bm s830 czy one są dobre w gospodarstwie

i czy czzęść ne są drogie

 

...Proszę o szybką odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom321    0

Chcę kupić volvo bm s830 i mam pytanie:::: Jak się sprawują w polu i czy część nie są drogie

 

 

....Proszę o szybką odp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesen    0

Chcę kupić volvo bm s830 i mam pytanie:::: Jak się sprawują w polu i czy część nie są drogie

 

 

....Proszę o szybką odp....

 

 

mam taki kombajn kosiłem nim 2 sezony ogulnie bez zadnej awari pompke paliwowom wymieniłem ( 80 zł)jeden zaworek był uszkodzony i się zapowietrzał silnik

,pozatym ma małe spalanie 5 litruw na godz.np u mnie części jest dosyć do tego patrząc na alegro to stwierdziłem ze niesą drogie.


volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesen    0

ja mam w moim volvo 830 akumulator o pojemności 100 ah. :blink:


volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristopher    0

Witam!

 

Poszukuję oryginalnych wymiarów pasków do kombajnu Volvo S 830.

Potrzebne wymiary oryginalnych pasków "jezdnych" (obu) lub wymiary i nazwa firmy zamienników.

 

Jeżeli ktoś posiada informacje na ten temat lub posiada taki kombajn i może sprawdzić oznaczenia tych pasków proszę o pomoc.

 

Tutaj podaje wymiary innych pasków:

 

szer./dł./ gr. rodzaj:

 

- sieczkarnia (napęd) 22 x 8000 klinowy

- podajnik ziarnowy + żmijka (napęd) 22 x 1830 klinowy

- podajnik kłosowy (na heder / przód) 17 x 1000 klinowy

- żmijka "kłosowa" (dolna / napęd) 17 x 2187 klinowy

- podajnik słomy (przód / napęd) 22 x 2667 klinowy

- odrzutnik (napęd) 17 x 2000 klinowy

- wysyp zboża (napęd) 22 x 1524 klinowy

- pas napędowy (omłot) 80 x 3300 x 7 płaski

 

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReKrUt    0

Witam jest problem z ustawieniami sit w kombajnie volvo tutaj przesylam wam zalacznik musicie go przetlumaczyc najlepiej google.pl/tlumacz

Mam nadzieje ze wam sie przyda jak macie jakies pytania piszcie na gg 10501479

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dybi    0

Witam!

 

Poszukuję oryginalnych wymiarów pasków do kombajnu Volvo S 830.

Potrzebne wymiary oryginalnych pasków "jezdnych" (obu) lub wymiary i nazwa firmy zamienników.

 

Jeżeli ktoś posiada informacje na ten temat lub posiada taki kombajn i może sprawdzić oznaczenia tych pasków proszę o pomoc.

 

Tutaj podaje wymiary innych pasków:

 

szer./dł./ gr. rodzaj:

 

- sieczkarnia (napęd) 22 x 8000 klinowy

- podajnik ziarnowy + żmijka (napęd) 22 x 1830 klinowy

- podajnik kłosowy (na heder / przód) 17 x 1000 klinowy

- żmijka "kłosowa" (dolna / napęd) 17 x 2187 klinowy

- podajnik słomy (przód / napęd) 22 x 2667 klinowy

- odrzutnik (napęd) 17 x 2000 klinowy

- wysyp zboża (napęd) 22 x 1524 klinowy

- pas napędowy (omłot) 80 x 3300 x 7 płaski

 

 

Z góry dziękuję.

 

 

trafił mi się chyba składak s830 bo na sieczkarni pas j/w jest zbyt szeroki wg pomiaru pasowała by 17nastka pytanie tylko jaki klin bo wygląda na dłóższy

 

u mnie jest pasek na sieczkarni SPB 8000

Edytowano przez dybi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1monopol    0

trafił mi się chyba składak s830 bo na sieczkarni pas j/w jest zbyt szeroki wg pomiaru pasowała by 17nastka pytanie tylko jaki klin bo wygląda na dłóższy

 

u mnie jest pasek na sieczkarni SPB 8000

 

W trakcie poszukiwania części do tego kombajnu należy zwrócić uwagę na dokładną nazwę kombajnu BM VOLVO i VOLVO BM czy jakoś tak. Kombajny te były produkowane w tym samym czasie przez dwie firmy córki w firmie głównej VOLVO. Kombajny te prócz nazwy bardzo łatwo rozpoznać po napędzie kosy jeden ma na paski klinowe drugi z tego co pamiętam wałek. Kombajny te różnią się również szerokością hedera i innymi szczegółami technicznymi. Choć z wyglądu zewnętrznego nie wiele się różnią to jednak z doświadczenia wiem że przynajmniej niektóre wymiary pasków różnią się w jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodnik_1974    0
Witam przymierzam sie do kupna małego kombajnu i wybór padł na volvo 830 . W trakcie poszukiwan po okolicy kilkanascie sztuk już obejżalem i są różne troche lepsze troche gorsze ale w kazdym są mocne wycieki oleju z silnika . Caly spód jakby misy olejowe i cała dolna część komory gdzie jest silnik jest oblepione olejem . Ogólnie liczylem że silniki perkinsa sa dobre atu takie rozczarowanie . Czy te typy tak mają jeśli tak to z jakiego miejsca moga to byc przecieki ? Ja obawiam sie że to może byc uszczelnienie wału wiec remont silnika murowany i obawiać sie dużych kosztów remontu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

a nie lepiej jakiegoś mniejszego Claasa lub MF myślę ze będzie łatwiejszy dostęp do części bynajmniej w mojej okolicy łatwiej o takie czesci


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mam te bm volvo 830  wyciek z silnika to nic strasznego , walił olej z tyłu-silnika na wale to wymieniłem filc (bo nie ma symeringu) , walił z przodu to okazuje się że nie z simeringu tylko z uszczelki od rozrządu (luźne 2 śruby były) Gorzej jak pompa się rozszczelniła ciekła ropa po całej  w końcu musiałem kupić drugą

 

Z częściami nie taki problem (paski są ) łańcuch do gardzili też , pompa używana po roku się znalazła koło zwolnicy było ale teraz muszę szukać drugiego

 

wodnik_74 ten kombajn może być z twojego wieku 1970-1980 (poszukaj na konedata.net) problemy jego to przy szybszej jeździe luzująca się skrzynia a przez to utrata zębów na zwolnicy, silnik chodzi , reszta też , cepu na stałe nie wytłuczone (może szwedzka stal ;) )

 

Wady to wiek i jak długo stał za granicą korozja łatałem zbiornik pod podsiewaczem (spód kombajnu) też już licho , no i wydajność mała bo ok 2 t/h ,

 

więc jak kupujesz to zależy za ile bo jak w podobnej cenie są większe kombajny to bierz większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Dokładnie tak jak piszesz, wystarczy wymienić uszczelniacz na wale i po problemie, u mnie w galeri nawet jakieś zdjęcie z tej akcji mam.

wodnik_74 na ile hektarów chcesz go kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodnik_1974    0

Witam . Może wyda sie to śmieszne dla wielu ale kombajn na 6 do 10 hektarów i taki w granicach 3 m heder wystarczy. Ogólnie mechaniki sie nieboje i klucze nie gryzą  . Czemu volvo akurat to może dlatego ze krótszy niż  claas na przykład consul dłuższy od bizona a u mnie brak miejsca na schowanie. Wiem może przerób lepszy claasa . MF  znowu brak zbytnio ogłoszeń w mojej okolicy (mazury) a patrzyłem za MF187  . Co do volvo to orientuje sie jaki w jakim okresie produkowany no i są różne ich stany . Do najbliższych żniw jeszcze czasu jest . Części u handlarzy także sporo bo maja wiele ich rozebranych . Cenowo to do 16000 zł i dobry stan najlepiej z kabina bo i takie są. Blachy jak zadbane i garażowane to widać bo i rdzy mniej i farba mniej wypalona od słońca . Co jeszcze to w wielu spody hedra pod ślimakiem łatane są juz blachami . Jeszcze mam pytanie czy można znaleźć katalog części i montażu do volvo830 bo na necie nic nie mogę znaleźć  a podczas przeglądania u jednego handlarza w schowku pod siedzeniem był kompletny katalog gruba księga , wiec powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mazury :D to tak jak ja prawie ...  ja z warmii ;) . Wiesz patrząc na handlarzy to rzeczywiści chcą po 16 tyś chodź za tyle to masz co najmniej bizona. W okolicy na olx widziałem następce http://olx.pl/oferta/kombajn-volvo-bm-1130-CID757-IDce4e1.html#aaa7012e1b

zawsze parę lat mniej może coś utargujesz

 

a wracając do volvo s 830 to

1970-74 -BM volvo s 830 tak nazwa cechy szczególne tylne koła na łożyskach , przód zwolnice (duże koło) okrągłe

1974-79  volvo BM s 830         tylne koła przykręcane do piasty , przód takie wystające zwolniece jakby trójkąt , większy zbiornik

 

Na co ci katalog wszystko bardzo proste , przez 5 lat po 15-17 ha udało się nie wymienić ani jednego łożyska

 

Chyba że chcesz moje volvo  za ok 11 000 :huh: ( ale na razie do wymiany zwolnica)

 

 

Na 6 ha na pewno starczy no i na 10 zależy ile ci sypie bo wydajność to ok 2 t , raz kosiłem pszenżyto to i hektar na godzinę ale i 2 t/ha sypało ale przy 4-5 t/ha to już 2 godziny na hektar trzeba , a przy życie to i 3 h/ha jak sypie lepiej niż 4 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodnik_1974    0

A jak jest z napeden kosy bo czesc ma na pasek a inne oś ? Troche drogi juz ten z ogloszenia mimo ze nowszy . Sebe1033 jak wyglada twój jaki stan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

są 2 napędy jeden na pasek ale to stare tak mają ale odradzam a 2 ma targaniec takie coś jak w classie jest i to jest dobre rozwiązanie bo pasek będzie ci się ślizgał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no jak wyżej kolega mówi ten starszy s 830 ma na pasek i korbę , a nowszy na targaniec (ta oś)

 

ja mam ten starszy na pasek i nic się nie ślizga jedynie potrafi stanąć-zblokować się kosa ale to przy zielonym czy to perzu czy jakiś chwastach -_-

 

mój sprawny prawie trzeba z 1000 zł na tą zwolnicę skrzynia się poluzowała i ząbków paru brak :( , zbiornik połatałem i w hederze ma nową blachę (ale to taki kupiony) przód opony 90 % tył 4% bieżnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj