tadzio

Wasze opinie Volvo bm s 830

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tadzio    11

zamierzam kupić volvo bm s 830, chciałbym się dowiedzieć, jaka awaryjność, wydajność, na co zwrócić przy zakupie. z góry wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Ja mam Volvo BM 830 od 5 lat.Sprawuje się dobrze, co do czyszczenja to trzeba się troche przeciwić żeby dobrze ustawić sita. Jak się idealnie ustawi to grama ziarna nie zgóbi i niema śmieci w zbiorniku.

A co do awaryjności to praktycznie niema z nim problemów, jakiś pasek pęknie ze starości albo trzeba wymienić łańcuch.Co do łańcuchów to największy problem jest gdy się zerwie ten który wygarnuje zboże z plewami z pod młocarni i wyrzuca na sita.Niema tam podsiewacza tylko łańcuch zastępuje ten podzespuł. Silnik jest bardzo oszczędny nawet z sieczkarnią. Jest równierz ciekawy pasek który ma kształt sześciokąta ale nie trzeba się go obawiać bo można go zastąpić normalnym. Widziałem taki przypadek i super spełnja swoją role. Pasy niesą strasznie drogie i jak równierz inne części. Kupuj śmiało SUPER maszyna aby tylko nie przepłać.


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

ja zamierzam kupić claasa consula ale zastanawiam sie nad jakimś volvo ale mam obawy co do części bo jestem z okolic koszalina(zachodniopomorskie)i nie wiem jak bedzie z częściami.

zubron2048 co możesz powiedzieć na temat tego kombajnu(volvo s83000) mam 10 ha ile ty kosisz swoim? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Około 30 ha i zero awari.

eeeeeeeeeee to nieźle, za ile kupiłeś i skąd jesteś bo ja jak już pisałem z zachodniopomorskiego i moje obawy są takie za jak mi coś walnie to nie będę miał skąd części brać :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Jestem z lubelskiego z nad Wisły. Ja swojego kupiłem w firmie z pod Lublina i przyjechał on z Szwecji. Z częściami nie ma problemu, wszystko jest dostępne, paski i inne rzeczy. Ja nie miałem wiekszych wydatków na częśći, wiadomom żę psaki trzeba wymieniać. Niedaleko Lublina jest sklep z częściami. Ale ty masz troche za daleko. ^_^


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Jestem z lubelskiego z nad Wisły. Ja swojego kupiłem w firmie z pod Lublina i przyjechał on z Szwecji. Z częściami nie ma problemu, wszystko jest dostępne, paski i inne rzeczy. Ja nie miałem wiekszych wydatków na częśći, wiadomom żę psaki trzeba wymieniać. Niedaleko Lublina jest sklep z częściami. Ale ty masz troche za daleko. ^_^

no tak i to jest problem bo nie znalazłem jeszcze sklepu w Koszalinie czy w jego okolicach z częściami do volvo :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszekk    0
Ja mam Volvo BM 830 od 5 lat.Sprawuje się dobrze, co do czyszczenja to trzeba się troche przeciwić żeby dobrze ustawić sita. Jak się idealnie ustawi to grama ziarna nie zgóbi i niema śmieci w zbiorniku.

A co do awaryjności to praktycznie niema z nim problemów, jakiś pasek pęknie ze starości albo trzeba wymienić łańcuch.Co do łańcuchów to największy problem jest gdy się zerwie ten który wygarnuje zboże z plewami z pod młocarni i wyrzuca na sita.Niema tam podsiewacza tylko łańcuch zastępuje ten podzespuł. Silnik jest bardzo oszczędny nawet z sieczkarnią. Jest równierz ciekawy pasek który ma kształt sześciokąta ale nie trzeba się go obawiać bo można go zastąpić normalnym. Widziałem taki przypadek i super spełnja swoją role. Pasy niesą strasznie drogie i jak równierz inne części. Kupuj śmiało SUPER maszyna aby tylko nie przepłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetes66    0

Szukam katalogu części koimbajnu BM VOLVO Aktiv 1000, lub jakich kolwiek informacji o tym kombajnie.

Kupiłem niedawno i najbardziej potrzebne mi są rozmiary pasków i łożysk. Jak ktoś zna jakieś linki do stron z opisem lub posiada katalog niech pisze .

 

pozdrawiam wszystkich AForumowiczów

p.s. chciałem założyć nowy temat ale coś tu nie lubicie nowych :D, jakieś karencje czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

no więc kolega mojego taty ma takiego i koszą więcej jak 5 ha w dzień a za awaryjnością jest spoko mało awaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr111    0

Mam volvo od 4 lat. Jesli chodzi o parametry tego kombajnu to zużywa 6-8 litrów paliwa na godzine, jej wydajność to ok 2 ton pszenicy w ciagu godziny, jesli chodzi o awaryjnosc to jest problem z dostepem do cześci zaminnych, najczesciej trzeba dorabiac lub stosowac zamienniki. jest malo prawdopodobe ze dostaniesz orgilnalne poniewaz trzeba sprowadzac co podnosi koszty, a producent zaprzestał podukcji czesci. Silnik sie sprawuje dobrze najwieksze klopoty sprawiaja przyrzad tnacy, tasma przesuwu omłotu i hydraulika. ogolnie kombajn sprawuje sie dobrze jej wada jest mala wydajnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz84    0

Witam serdecznie!

 

Czy ktoś wie jaki akumulator kupić do kombajnu Volvo BM S830? Na zużytym nie ma żadnych oznaczeń. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Ja w 900-tce mam 12-tkę na 75 ah silnik perkins osiemdziesiąt kilka koni i kręci bez problemu to i do twojego na pewno taki wystarczy A propos 900-tki albo w ogóle VOLVO może ktoś zna jakiś link żeby co nieco dowiedzieć się nt. tego kombajnu Dodam że tydzień temu go kupiłem i nie mogę nic w necie znależć o nim może pomożecie z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gacho    0

mam volvo 830 i nie mogę ustawić sit albo leci szajs do zbiornika albo czyste ale dużo zostawia z tyłu co robić jaki jaki wiatr i tak dale ma ktoś może taki kombajn proszę pilnie o pomoc na forum lub na e-mail gacho@go2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munktell    0

Ja także kupiłem niedawno VOLVO tylko s830 i ustawiłem niby go dziś ale nie do końca - trochę jednak zboża leciało.. - tam jest kąt ustawienia młynka regulowany i sita - coś w tym kierunku ustawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munktell    0

Witam - dzisiaj siadła mi kompletnie hydraulika. Miałem wyciek z pompy hydraulicznej. Zmieniłem simering odpaliłem i działało dobrze na zimnym oleju. Jade w zboże - raz w koło i hydraulika siada - tz. wspomagania zero - heder sie nie podnosi. Przy gruntownym przeglądzi ekombajnu zaraz po zakupie dolałem oleju hydraulicznego a teraz gdy go spuściłem oddzielil się od siebie. Na górze jest ciemny na dole beżowy/jasny. Czym spowodowana może być awaria hydrauliki - zły olej? simering wymianiałem już 4 razy i za każdym to samo - chwilę pochodzi i koniec. Wyje hydraulika a za chwile zero.

Proszę o parady i jeśli to możliwe to o odpowiedź jakiego oleju używacie do hydrauliki. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dybi    0

witam !! trzeci sezon młócę moim volvo. przymierzam się do założenia sieczkarni (oryginał ) jakie wymiary ma pasek napędzający sieczkarnie ktoś może ma założony nowy i by odczytał numery długość i rodzaj klina. zakładać chcę jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik61    0

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć, gdzie( w jakim miejscu) w kombajnie volvo S830 można zobaczyć rok produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Szukaj na felgach. Lepiej żebyś nie wiedział bo to już są stare maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj