Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krzysio173

Volvo bm800 problem z kosą

Polecane posty

krzysio173    0

Czy jest jakaś regulacja, aby przesunąć kose o 3cm w lewo?

Proszę o pomoc i dziękuje za odpowiedź. kosa zle chodzi miedzy bagnrtami i nie docina zboza zapasowa kosa jest tak samo znitowana jak ta pracujaca na laczeniu targanca niema wielokliana tylko kwadrat

Edytowano przez krzysio173

mtracz    71

Nie znam dokładnie modelu, ale na pewno się da.

Przyjrzyj się targańcowi z przodu hedera, a dokładniej jego końcowi w miejscu mocowania główki łączącej go z kosą. Powinna być tam skręcana i chyba na wieloklinie. Rozkręć i przestaw o ząbek lub ile potrzeba.

Wiadomość z agroFakt.pl

wieslaw16    46

Witam,może być główka kosy wadliwa, w nitowana(w złych miejscach otwory na nitowanie do kosy) i zmieniło się położenie noży z bagnetami i się nie będzie zgrywać :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

bisio    0

a mi co około 1.5 ha ukręcało wałek hedera w volvo 800, wymieniłem wszystko sztangę, targaniec, wałek hederu ale problem nadal pozostał, a może być przyczyną krzywy heder ?

bolid20    35

@Krzysio 173 zwymiaruj kosę i zapodaj zdjęcie bo nie możliwe że oryginalnie kosa jest źle zrobiona ja Ci porównam ze swoją,

@bisio - Ja jak miałem już tępe bagnety i stalki to cały heder wpadał mi w wibrację i pękła kosa. Jeżeli po włożeniu kosy chodzi ona rękami luźno to musisz sprawdzić czy nie masz wytarte te dociskacze i bardzo ważne aby nie było żadnego luzu na kardańcu. Nie masz czasem luzu na tym łożysku od tego wałka co napędza kardaniec ???

-----

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez fd65
      czy są jakieś tarcze,noże lub coś w tym stylu dzięki czemu przy pomocy kosy spalinowej stihl FS 120 mógłbym kosic trawę na siano ? bo kosą ręczną nie umię a mam 40 arów na pochyłym sadzie i chciałbym to zebrać.
    • Przez krzysiu9814
      Bardzo proszę o tabelę pasów do Volvo BM 800 activ. W szczegulności proszę o wymiar głównego szerokiego pasa. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuję.
    • Przez michal97
      Witam.
      Posiada ktoś może kosę spalinową Florabest o mocy 1,8 km z Lidla?
      Jest to dobra kosa?
      Służyłaby ona do obkaszania traw wokół gospodarstwa czyli zbyt dużo pracy nie będzie miała.
      Jakiej jest ona produkcji? Bo widziałem na innych forach że niektórzy mówią że jest niemiecka jak większość rzeczy w Lidlu a niektórzy mówią że jest to składanka chińskich i japońskich części.
      Polecilibyście mi ją?
      Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez marik
      W zeszłym roku kombajn działał w miarę normalnie, zapowietrzał się najwyżej kilka razy dziennie. W tym roku silnik stawał co raz częściej, teraz udaje się przejechać najwyżej 50 metrów. Wymiana pompki, pobieranie ropy przewodem wprowadzonym do zbiornika z góry, z bańki 10 l, wymiana filtrów, dokręcanie przewodów paliwowych - nie pomaga nic. Nie ruszaliśmy tylko pompy paliwa, bo nie było kiedy. Druga sprawa: padł cały napęd. Tata odpowietrzył silnik i odpalił. Coś zatrzeszczało i teraz nie działa nic poza silnikiem, stoją wszyskie koła.
      Chodzi głównie o zapowietrzanie, kwestia napędu pewnie wyjaśni sie po rozebraniu maszyny. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, domyśla się co może nie grać to bardzo prosze o pomoc.
    • Przez ponadprawem1994
      Co może być przyczyną pojawienia się ziarna w wentylatorze powietrza w Volvo 800 aktiv???