Zaloguj się, aby obserwować  
daro602

Wał cambella

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kserkses    2

Godne polecenia. Mam komplet trzech połączonych, łączna szerokość 4,2 - kupiłem kiedyś niemal za grosze na przetargu w PGR. Można dołączyć jeden do pługa, do niego jakiś strunowy i na lekkiej ziemi można zaraz jechać siewnikiem. Wada takiego zestawu, kłopotliwy skręt w lewo.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

ciagam taki za plugiem i naprawde super sprawa, kruszy brylki, wyrownuje a przedewszystkim bardzo dobrze ugniata ziemie, tak ze bez problemu mozna uprawiac swiezo orane pole... ma jeszcze jedna zalete... wbija w ziemie kamienie  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

bez cambella nie jade orac pod ozimie. idealne rozwiazanie nalekkie gleby. podzielam opinie kolegów wciskakamienie przyspiesza osiadanie gleby jak dobrze zaorasz to możesz odrazu siac :D co do skretu w lewo prz pługu zegonowym rozwiazanie jest proste dorobic ramie jak w pacomacie kverdzia wypuszczone do tyłu po skosie i nakoncu hak i do tego na krótszym łancuch wał. jak orałem turem 5x40 do tego cambella 2metry jak pług był podniesiony do konca to mogłem zawracac w lewo i prawo jak chciałem i wał nie chaczyl pługa fakt cofac to nie da rady ;)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

jakie zabezpieczenia masz przy tym TURze, u mnie są spręzyny i ramię jest z samego przodu, bardziej z tyłu ciężko to przyczepić zresztą jak będzie przyczepione to bardziej z tyłu to nie skręci przy lekkim traktorze- takim jak MTZ, chyba że hamulcami.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Tura miałem na sprezynach. ramie do wału było mocowane tak jak orginalne zaraz nad belka zaaczepowa a poprzeczka wzacniajaca wychodzi z drugiego miejsca wiec pług nie został nawet drasniety. ramie ma długosc 3 metrów i wystawione jest tak ze wął brał pół przejadu p[oprzedniego. ramie stanowiła rama do skrobaków do brony wirnikowej wiec była dosyc stabilna tylko trzeba było odszlifowac skrobaki. ogólnie wygladało to bardzo podobnie do ramiena wału w kverneladach ked wał jest podnoszony razem z pługiem tylko ze tutaj na koncu jest hak


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

A co myślicie o campbellu na przedni tuz + agragat uprawowosiewny na tylnym tuzie i takim zestawem od razu siać na świeżo zaoranym polu? Czy campbell lepiej sie nadaje do zagęszczania gleby niż cambridge (chyba tak to sie pisze) mam trochę obawy że taki cmbell na lekkiej i suchej glebie wpadnie tylko w nią i nie bardzo zagęści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie masz się o co obawiać :unsure:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Na traktorpool są po 2 - 2,5tyś euro. Też myślę o takim rozwiązaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

C-360 to takiemu 4,2m powinien dać radę. Mam taki zestaw i jakiś czas ciągałem C-330, ale szkoda traktora.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

to wsztstko zależy jaki wał jest wyskoi, im wyższy tym mniejsze opory toczenia a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na koniki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Wał Cambella bardzo dobra rzecz kruszy ładnie bryłki. Ja mam wał cięzki gdyż kruszy bryłki gliny na polu rozkładany szerokośc 6,40 kupiłem za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

a czy ktoś z was ma wał cambella z Unii Grudziądz? Jak się spisuje i ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wały gładkie Służą do ugniecenia i wyrównania spulchnionej powierzchni gleby przed siewem drobnych nasion, lub po wysiewie, w celu lepszego ppodsiąkania wody.

Wały pierścieniowe Croskilla rozbijają grudy ziemi i wyrównują powierzchnię pola.

Wały Campbella działają wgłębnie, gdyż powodują dociśnięcie dolnej warstwy gleby do podskibia , gdy tymczasem warstwa górna pozostaje nie ugnieciona , a nwet dodatkowo spulchniona .

Wały Strunowe stosuje się w celu zagęszczenia powierzchniowej warstwy gleby bez jej ugniatania oraz dodatkowo kruszą bryły ziemi. :P:)


U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.com/user/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-user2482.html>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka    0

Krótko zwięzle i na temat. Wał Campbella to piekna rzez a jeszcze piekniejsza to w połączeniu z wałem kołeczkowym. A tak poważnie dobór Campbella uzalezniony jest od posiadanej gleby - duzo na ten temat jest informacji w necie, ja mam osobiscie 900 mm i o katu natarcia 45 stopni. Dobrze sie spisuje na tych moich lekkich ziemiach a ma cięższych ma tendencje do oklejania się i "chodzenia" po orce - braku ugniatania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka    0
a czy ktoś z was ma wał cambella z Unii Grudziądz? Jak się spisuje i ile kosztuje?

 

Wał Campbella to nie pług obojętnie z jakiej firmy spełnia taką samą funkcję a polecam używany sprzęt przedewszystkim o wiele tańszy a trochę farby i nowe łożyska i masz jak nówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Mialem pojedynczy i podwojny wal Cambella i pojedynczy chowal sie kilka razy przy podwojnym. Podwojny lepsza robote. Mialem je ale sprzedalem bo kupilem nowy plug a byl bez ramienia do walu. Teraz myslimy nad Packomatem lecz jest on lekki w porownaniu z Cambella


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Ja myślę, że jak ktoś ma dylemat, czy podwójny, czy pojedynczy cambell, to niech weźmie pojedynczy i do tego crosskil. Glebę zagęści i ubije, a do tego rozkruszy więcej bryłek. A pojedynczy to nie jest połowa podwójnego, ponieważ podwójny ma na każdej osi pierścienie co 20cm, czyli wychodzi przy dwóch wałach odstęp 10cm, a pojedynczy ma co 15cm. Jak dla mnie to super rozwiązanie, ale wiadomo każdy stosuje jak uważa. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
Wał Campbella to nie pług obojętnie z jakiej firmy spełnia taką samą funkcję a polecam używany sprzęt przedewszystkim o wiele tańszy a trochę farby i nowe łożyska i masz jak nówke

nikt nigdy nie namówi mnie na kupno urzywanego sprzętu,jeśli coś kupuje to chce mieć gwarancje że mi posłuży i niech to ładnie wygląda,a nie jakoś używana staroć!!!!!!!

 

Czy ktoś z agrofotowiczów posiada wał z Uni Grodziądz który nazywa się TERRA?? Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Jeśli można kupić pojedynczego cambella np 1.6m plus crosskil 1.6m i zapłacić za używany około 3tys to nie wiem czy jest sens kupować nowy za 11tys. W przypadku wałów ,a o tym mowa to naprawdę można kupić niezużyty sprzęt mało różniący się od nowego, a kasę przeznaczyć na inne cele.

Wiadomo, że używany można kupić również złom, ale wiele sprzętów jest w dobrym stanie.

Jedno jest pewne- nigdy nie kupiłbym używanego ciągnika. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj