Skocz do zawartości
Raptor

Renault 103.54 hamulce a hydraulika

Polecane posty

Waldi91    0

Hamulce chyba naprawione. Faktycznie był płyn hamulcowy w obudowie hamulców, i tak jak to zauważył "OveerDRIVE" wystarczyło odkręcić korek spustowy i wyleciał najpierw płyn hamulcowy a następnie olej. Co do samej ilości oleju, to wypłynęło go dla mnie około 8l z każdej obudowy, także nie wiem co jest grane.

Powodem rozszczelnienia się tłoczka był zapewne brud jaki znajdował się w układzie hamulcowym, ponieważ po dokładnym wyczyszczeniu cylinderków z całego szlamu, oraz konkretnym odpowietrzeniu problem zniknął. Bynajmniej jak na razie :) Po złożeniu wszystkiego do kupy, na następny dzień nie widziałem  w okienku rewizyjnym (tym co służy do odpowietrzania hamulców) aby cylinderek się spocił, albo cokolwiek z niego wyciekało. Póki co Renia hamuje jak żyleta :D

Co do tego smaru na felgach tylnych to może był to jakiś smar, który poprzedni właściciel zastosował za dużo, i może po prostu od wysokiej temperatury (ciepły dzień, słonce) po prostu się stopił ? Bo nie wygląda mi to na uszczelniacz półosi, ponieważ w takim przypadku cały czas by coś ciekło.

A teraz Panowie mam jeszcze inne pytanie, trochę z innej beczki, co to za czujnik jaki znajduje się niedaleko obudowy hamulców w skrzyni biegów ?

post-192159-0-37606400-1475647982_thumb.jpg

Edytowano przez Waldi91

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się