Gość Profil usunięty

Claas dominator 86

Polecane posty

PronarekP5    67

Z racji że temat ogólny trochę to zapytam tu bez zakładania nowego tematu. Koledzy mam takie pytanie czym się różnią ostatnie claasy 96/86 od normalnych, bo chcę jechać zobaczyć claasa 96 (wg. handlarza ostatni z modeli 96) a ciekawi mnie to że ma kabinę taka jak 98, czy te wersje francuskie tylko właśnie kabina nowszego typu, i tu właśnie mnie interesuje to czy były takie, a jeśli tak to po czym poznać że to ostatni wpust claasa 96 a nie np normalna 96 tylko mial przygodę z ogniem i kabinę zmienili? Pozdrawiam i czekam na pomoc 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

ostatni model 96 wyszedł w 85 roku, kabina moze byc przełożona, poszukaj dat produkcji na  elementach i róznych czesciach, moze coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

No tak ale jak 88/98 też szły od 85 roku to jak kabina będzie też z tego roku to czy jest taka możliwość że to oryginalnie montowana, i jakimi innymi elementami różni się ostatni 96 od poprzednich. 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

ostatnie wypusty czesciej na pewno miały klime i cofanie podajnika elektryczne, długa rura wysypu, zobacz sobie mojego, wg dat na róznych czesciach, felgach, wychodzi ze jest z 85 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ostatnie modele miały osłona paska napędu sieczkarni z tyłu taką jak ma 98(taka duża kwadratowa), miały hydraulicznie załączaną młocarnie, tuleje na podsiewaczu, koszu sitowym i stole pod wytrząsaczami to były metalowo gumowe niesmarowalne w starszych były inne no i były sita 3d choć może nie w każdym u mnie tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

właśnie u mnie są takie tuleje metalowo gumowe nie smarowane, ale młocarnie mam załączaną dzwignią ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Tani troche.... choć to nie przekreśla, ze jest zły... widac, że na górze cały malowany bo miedzy napisami nie jest pomalowane, rura też nie oryginalna. Wiadomo maszyna ma swoje lata..

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2017 o 08:53, wanczyk-1991 napisał:

Idzie jakoś sprawdzić czy wszystkie czujniki działają poprawnie? Światła nie działają i żadne nawiewy,  kable pourywane. Kilka zdjęć jak to wygląda. Jak by mi ktoś opisał w kabinie co od czego 

IMG_20171122_084351_336.jpg

Przenieś do galerii

 

 

Przenieś do galerii

 

IMG_20171122_084628_080.jpg

Przenieś do galerii

 

IMG_20171122_084707_132.jpg

Przenieś do galerii

 

IMG_20171122_084748_874.jpg

Przenieś do galerii

 

IMG_20171122_084812_708.jpg

Przenieś do galerii

 

 

Przenieś do galerii

 

 

Przenieś do galerii

 

 

Przenieś do galerii

 

 

Przenieś do galerii

 

Witam ponownie.

Bawię się z instalacją i troszkę juz wiem co do czego. 4 i 5 to kogut i swiatlo w zbiorniku , 7 i 8 to chyba jakieś dorabiane bo byly podlaczone jeden do chedera( nie wiem po co bo nic tam nie ma tylko sam kabel ucięty) a drugi do lampki z prawej strony kombajnu( zdjecie). Co do 14 to do końca nie jestem pewny za co jest odpowiedzialny ten przelacznik ale wiem dokad idą kable, moze cos podpowiecie. 14 jest przelaczana na 3 razy ( jak przelacznik kierunkowskazów) prawo lewo i środek wyłączone. Jedna strona leci do skrzyni podejrzewam ze jest to blokada mechanizmu różnicowego (zdjecie) a druga strona leci z lewej strony przy mlucarni ale kable sa urwane i podejrzewam ze powinny być w tym miesiącu( zdjecie). Przy silniku wychodza mi kable z zbiornika pewnie od poziomu ziarnia tylko nie ma do czego ich podłączyć,  ktoś wie w którym miejscu powinny być podłączone( zdjęcie)? Pytanie jeszcze odnosnie oświetlenia, czy wasze kombajny nie mają światła stop i swiatel drogowych ? Dodam jeszcze ze nie ma do nich wcale kabli.

15194726288881198923342.jpg

1519472666488-117831620.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez wanczyk-1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

14 przełączasz to co ma Ci na zegarze pokazywac, albo obroty wialni albo przyspieszacz, to co na zdjeciu to czujniki obrotów, jeden w skrzyni drugi co kable wyrwane to od wialni, ma byc nia nich jak dobrze pamiętam 2 czy 2,5v, gdzies na pewno o tym pisałem, swiateł stop moj nie ma i nie ma instalacji, idzie to zrobić w 30 minut, swiateł drogowych też nie ma bo i nie ma jak ich mieć, w lampach są zarówki h3, co do klabli ze zbiornika to wlasnie są one chyba od czujników poziomu ziarna, ale pewny nie jestem, musiałbym zobaczyc u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj