kamilus1025

kombajn do jagodowych-opinie, jaki?

Polecane posty

kamilus1025    14

Czy ktoś użytkuje takie kombajny do zbioru jagodowych ( aronia, porzeczka i w przyszłości agrest takie jak JOANNA 4 z weremczuka, aronoic z karmaszu czy AREK 3 z sfamaszu ? Jak one sprawują się Wam, jak dokładnie zbierają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego ja mam KPS-3 kombajn to to samo jak werenczuk tylko ze starszy i umnie sie spisuje bardzo dobrze:):)w sezonie zrywa 50 ha porzeczek i 10 aroni .

Kupilem teraz nowy kombajn do Wisni i malin Korva 9000 Amerykanski bardzo fajna konstrukcjia Równiez Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilus1025    14

Myślałem właśnie też nad KPS-em, a nie grzeje się Ci on w dłuższej pracy, a jeszcze jak z awaryjnością u niego ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego jade nim od 6 do 20 praktycznie bez gaszenia i nigdy mi sie nie zagrzał nawet w najwikesze upały :)Bez problemu działa tylko uwazaj na tasmy i wytrzasacze jakbys kupował to tylko to sie wyrabia ja mam teraz w regeneracji wytrzasacze i kupilem 4 nowe tasmy i chodzi bez zarzutu :) rocznie jak u Nas zarabiam nim okolo 20-25 tys na usługach .Bardzo dobra maszynka w okolicy chodza takie 4 mszynki :) Ja bede swojego sprzedawał wiec jakbyc chcial kiedys kupic to mozna sie dogadac :):)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Prawda jest taka że KPS jest nie do zajezdżenia :D Jestem jednym z największych producentów Aronii w Polsce, mamy tego ponad 40ha i jak się trafia ziemia to dalej dosadzamy. Z tą opłacalnością przy 50gr to bym nie przesadzał, ale 1zł to już jest cena która jest OK i dla zakładów i dla plantatora.

 

Co do maszyn Weremczuka - obecnie nie ma alternatywy, a przynajmniej ja nie wiem nic o żadnej zagranicznej firmie produkującej kombajny aroniowe. Mam joanne-3 i Victora, oba działają spoko, co jakiś czas zdarzy sie jakaś awaria, ale dajemy rade obskoczyć wszystkie powierzchnie w ciągu sezonu tymi dwoma maszynami więc sprzęt musi działać w miarę ok :)

 

Powiem na koniec tak - jak macie sucho na plantacjach, i nie macie podlewania, Victor bedzie często stawał, zapychał się itp. Jak jest łądny, jędrny, ciężki owoc co pozwala na obniżenie obrotów na otrząsaczu, można jechać od 6 do 20 z przerwą tylko na ew tankowanie i rozładunek palet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goliat85    0

Myślę, że w internecie będzie najtaniej, trzeba szukać na allegro itp warto się też rozejrzeć po firmach rolniczych, często dają jakieś rabaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Napiszcie wszystko co wiecie o uprawie tej rosliny,jaka cena kilograma owoców,jaki plon z hektara itp itd..........
    • Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

      Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

      Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez DamianO1996
      Witam, czy ktoś z was miał do czynienia z uprawą aroni czarnoowocowej dostosowaną do zbioru kombajnem do porzeczek?
    • Przez AROSkierniewice
      Witam 
       
       
       
            Sprawa przedstawia się następująco:
      Rodzice przepisali na mnie działke budowlaną 1,5hektara i rolną 2hektary.
      Na rolnej obecnie została wsadzona aronia dzięki zakupionej sadzarce w Hortmaszu, 
      jak każdy wie nie jest to mały wydatek. Obecnie sadzarka wykonała swoje zadanie i czeka
      na wiosnę.
       
           Nasuneła mi się myśl o wynajmie maszyny dla innych rolników których nie stać na zakup sprzętu.
      Obecnie mam zagwostke na temat rozliczenia się z Zus-em i w jakiej formie wynajmować maszyne czy na umowe ???
       
      Czekam na propozycje.
      Pozdrawiam Krzysiek
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj