Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcint19    3

Witam;)

Mam problem jakiś czas temu kupiłem ładowarkę JCB530-70 po jakimś czasie zauważyłem ze z uszczelniacza napędu delikatnie kapał olej ale z braku czasu jeździłem ładowarka często sprawdzając i dolewając olej do napędu aż jednego razu nagle ładowarka stanęła podczas pracy zaswiecila się kontrolka od ciśnenia oleju napędu i nawet nie ruszyła... wymieniłem filtr dla pewności ale to nic nie dało... jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc bo nie wiem od czego sie najprościej za to zabrać;) moze jakieś cewki gdzieś są żeby je sprawdzić? czy od razu brac sie za rozbieranie napędu? ale wolał bym sie za to zabrać na końcu gdyż wiąże to sie z koniecznością ściągania całego silnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie trzeba odkręcać silnika bo odkręcisz skrzynie od przekładni kątowej i wyjmiesz skrzynie.

 

Na początek czyściłeś filtr siatkowy na dnie skrzyni? pod klapką na dwie śrubki M8?? zaopatrz się w manometr i zmierz ciśnienia na skrzyni. Ale pewnie pompa padła jak kontrolka od ciśnienia świeci. zmierz ciśnienia to się wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

manometr wpiąć zamiast czujnika? w jakim przedziale powinno być "normalne" ciśnienie oleju?

 

a co do pompy to wydaje mi sie ze stało sie to zbyt nagle bo jak by to była wina pompy to chyba juz wcześniej była by słaba a tu ładowarka dobrze "ciągnęła"... ja sie zastanawiam czy tam moze jakies sprzegło sie nie rozsypało czy coś w tym stylu, jest to mozliwe?

Edytowano przez marcint19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mógł tryb jakiś polecieć. Albo zmiennik momentu szlak trafił. Powinny być porty do mierzenia, zazwyczaj mają nakrętkę na sobie. Coś podobnego jak przy ciągnikach wyjścia gdzie wąż się podłącza do pompowania kół.

 

Ciśnienie 12-13bar powinno być do 15 chyba nawet. przy 8-9 się chyba sprzęgła już ślizgają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no spoko coś już wiem;) na razie czekam na tuleje do wysiegnika takze jak to poskładam to już będe mógł odpalić ładowarkę i cos próbować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no własnie mógłbyś mi dokladnie wytłumaczyć gdzie ono jest? tam gdzies jak ta przekładnia pod spodem ładowarki? bo nie znalazłem tych śrub o których mówiłeś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no pod spodem masz skrzynie, musisz odkręcić osłonę jak masz, i będzie taka owalna metalowa osłona, albo na dnie albo z boku skrzyni, nie powiem Ci dokładnie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

już znalazłem ja mam z boku przykręcone ale niestety sitko jest ok i 0 brudu także to nie ten problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

jeszcze nie dopiero poskładałem tuleje do wysiegnika i umożliwiłem odpalenie maszyny ale skoro kontrolka cały czas świeci to obawiam sie że będzie niskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

problem rozwiazany na skrzyni rozleciał sie jeden pierścionek dystansowy i opiłki przedostały sie do pompy i ja zwyczajnie zatarły... koszt pompy nie jest taki wielki 660zł ale pierścionki i uszczelniacze co najmniej drugie tyle jeszcze mi nie powiedzieli dokładnie w serwisie... generalnie jak sie wie co rozbierać to nie jest tak żle ale ja jako początkujący sobie dałem radę to wydaje mi sie że każdy to zrobi teraz tylko czekam na części i będę składał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekabd    0

mam problem z ładowarkom jcb jak jest zimna niechce jechac do przodu do tyłu wszystkie biegi som odrazu jak sie rozgrzeje wtedy ruszy do przodu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Filtr siatkowy wyczyszczony?

 

Moja jak zimna to też nie jedzie. W instrukcji jest napisane żeby chwilę poczekać przed ruszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj