Zaloguj się, aby obserwować  
riordian

Case JXU 105 czy Forterra 100?

Polecane posty

riordian    0

Witam jak w temacie,

który ciągnik wybralibyście jaki główny ciągnik w gospodarstwie? Case JXU 105 czy Forterre 100? Ciągnik na około 60-70 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam z tych dwoch marek zdewcydowanie wybral bym case. Ze wzgledu na to ze ten ciagnik jest dokladniej wykonany i komfortowy, no i dluzej pochodzi niz zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

z tym ile pochodzi to nigdy nie wiadomo .. ale i tak case zetor sie ceni a szału nie ma tylko ze chyba jxu juz nie ma w ofercie sprzedazy tak mi sie wydaje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riordian    0

Byłem dzisiaj u dilera i zaoferował mi w full opcji JXU 105 za 196brutto ostatni jakiego mają. Wiecie może jakie tam jest sprzęgło? Bo forterra ma suche i to mnie trochę odstrasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ty nnie patrz na sprzedło tylko bierz jak chcesz póki jest okazja bo już wiecej takiej nie bedzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riordian    0

tak rewers ma ;) Jeden półbieg, przycisk od sprzęgła w gałce od biegów ;p ale minus też to że krótki jest ;/ a miałby pracować z zestawem uprawowo-siewnym i pługiem obrotowym 4 skibowym na kołku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to dokupisz mu przedni tuz na to obciążniki i ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Byłem dzisiaj u dilera i zaoferował mi w full opcji JXU 105 za 196brutto ostatni jakiego mają. Wiecie może jakie tam jest sprzęgło? Bo forterra ma suche i to mnie trochę odstrasza

Sprzęgło tarczowe mokre wspomagane hydraulicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam to samo, ale w wersji niebieskiej. 3 lata, ponad 1000 godzn żadnej awarii. Chodzi z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To jest ciągnik pomocniczy, nie orze nim, a pługa nie podniósł, bo waży 1720 kg. W turze z obrotami do 1200 spalił 2,4 l/h, opryskiwacz jakieś 5 l/h talerzowaniu 3 metrową talerzówką 18 l/h ale robił 3 ha na godzinę z prędkością 15 km/h,

W transporcie z nową przyczepą ponad 12 ton ładunku, to do 35 km nie che więcej się bujność.

Crosem XL 3 m na dobre 15 cm to ponad 6 km/h

Szkoda ze ma jeden półbieg,niestety, ale ma 3 ustawienia skrzyni, na szybkość reakcji, przy ruszaniu. Sprzęgło w guziku rewelacja. Szczerze to raczej nie mam zastrzeżeń do tego ciągnika, polecam go z całą odpowiedzialnością. Żebyś tylko zaczep transportowy wzioł automatyczny, bo to moja największa bolączka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riordian    0

Nie podniósł czy nie próbowałeś? ;) Dzięki kolego na odpowiedź, wolę się dowiedzieć dokładnie co i jak bo to ciągnik jako główny będzie a kupić byle co nie jest trudno ;) Ale myślę że w Akpilu KM80 3+1 da sobie spokojnie rade na szerokości 4x40. Ogólnie klasy ziemi IV-V więc ciężko nie powinien mieć. Znajomy Pronarem 82SA ciągał Ibisa L, 4 korpusy. Mam też propozycje u tego samego dilera w tej samej cenie Forterre 100 ale diler mówi że lepszy będzie ten JXU ;) I wszystko wskazuje na to że właśnie na niego postawie.

A jeszcze mam jedno pytanie, jak myślisz przedni TUZ opłaca się zakładać za 6tyś.? U mnie on by był wgl nie wykorzystany tylko do obciążenia i ewentualnie zimą do odśnieżania podwórka ale nic pozatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Za 6 tysięcy to jak za fabryczny to warto. Masz na nie go gwarancję i w ogóle. Naprawdę warto. Bo dokładasz ciężarek lub jak mówisz do odśnieżania zimowego. A ten tuz jakiej firmy jeśli wiesz. A co do tego pługa to da śmiało radę. Na pokazach JXU 105 targał Unie IBIS 3+1 bez problemów. Tylko miał mało ciężarków na przedzie.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

JXU to może stary model ale sprawdzony,pojemność silnika odpowiednia do mocy ,a nie jak nowych farmalach 105 u,mała poj.silnika,jak ci nie zależy na wyglądzie i modelu (że stary model) to JXU bedzie lepszy od zetora.JXU nie ma filtra cząstek stałych tak jak nowe modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Próbowałem go podnieść, bardziej dla jaj, nic nie dźwignął, ale wcale nie dziwię się, bo to 5 skib Vario, chodzi przy ciągniku 150 km,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riordian    0

Ah, no to nie dziwie się że nie dźwignął ;) ty masz tego Crossa XL półzawieszanego? Nie przeszkadza mi to że stary model i wgl ;) Tylko bardziej wymiary, jest ponad 0,5m krótszy od Forterry ;/ no i niższy troszkę. Ogólnie Forterra jest masywniejsza. Farmall U widać że bardziej masywny jest ale dużo droższy i pojemność mniejsza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak pół zawieszany Cross.

JXU to model T w NH, dawniej TL, który był produkowany już kupę lat, i teraz tylko silnik i kabinę mu zmienili, bo musieli, a skrzynia i most dalej ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riordian    0

Okej, dzięki ;) A orientujesz się może coś z tematu "dofinansowania na działalność nierolniczą"? ;)

Myślę że postawimy właśnie na tego JXU. Na nasze potrzeby powinien wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszalot    0

Dołączając się do dyskusji mam pytanie dotyczące posiadaczy JXU zauważyłem, że wszyscy są zadowoleni z ciągnika ale nikt nie wykorzystuje go jako ciągnika głównego czyli właściciele nie używają go do orki pługiem 4 skibowym, zestaw agregat aktywny 2,5 metra+ siewnik, 3 metrową broną talerzową i w ciężkim transporcie a wiem, że zerory forterra radzą sobie z takim sprzętem bez większych problemów. Dlatego chciałem zapytać czy moja uwaga jest słuszna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albinkolano    0

Zetor zawsze dobrze sobie radzil z paliwem .Ten ciagnik do agregatu czy plugu sie nie nadaje ze wzgledu na jego zle wywazenie.Nawet jak mu dociazysz przod to i tak go podnosi.Porownujac stare modele zetora to o wiele lepiej wypadaja niz te nowe pod tym wzgledem.Kolejna sprawa to ze sa awaryjne i mulowate. Niestety fortera czy proxima mialy byc lepsze od popszednich modeli a tu wielka poraszka.Daleko im do zachodnich ciagnikow i dla tego wybral bym case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj