kotek0

Odsadki z Łotwy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
beowulf87    1

witam kupiłem stado z "Primarolu" sam wybieralem to co przywiozlem, poczatkowo bardzo duży apetyt, kukurydzy na oczy nie widziały, jak zaczelo coś sie dziac przeszczepilismy cale stado na plucne + odrobaczanie bo i tak to trzeba zrobic, teraz pojedyncze sztuki to jest w piatek byla jedna, teraz bede musial wziac nastepna antybiotyk na choroby plucne, apetyt caly czas bardzo duzy, w zasadzie napisalem to samo co "nikolajjj". Prz cenie 8.8 netto za jałówki rasowe mięsne, mam: limousine, simental, blekitna belgijska, w wieku 8-12 miesiecy przy wadze sredniej 260 kg, to i tak uwazam ze na pewno lepiej na tym wyjdziemy niz ci ktorzy kupuja HFy od krowiarzy za kosmiczne pieniadze, u mnie za malego teoretycznie polmiesnego 2tygodniowego byczka chca 1000zl, a tu jalowka miesna 10ms 2300 z transportem 260kg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

to jest koncowka mazowieckiego kierujac sie na wschod, wpisz sobie primarol w gogle, byki wtedy byly od 10,5 wzwyz wagi powyzej 250kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Obie firmy mieszczą się w północnej części woj. mazowieckiego i obie sprowadzają z Łotwy. Działają na podobnej zasadzie. Konkurują ze sobą.

U nas byki zdrowe na razie, od poprzednich szczepień. Odrobaczyliśmy jakiś miesiąc temu. Odrasta im sierść po linieniu i wycieraniu się.

 

@beowulf pobierali u twoich sztuk krew na chorobę niebieskiego języka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

od kilku sztuk z tych co mam pobierali, mam w ich papierach

 

ma ktos namiar na agraimpex do ludzi zajmujacych sie bydlem, na stronie jest tylko stacjonarny ktory nie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

mam stado hodowane dla agraimpexu kupione w primarolu, jeszcze lepsza partia niz sam wczesniej mialem, nie wiem jak wam to wychodzi ale mi nawet liczac wszystkie koszty, plus mialem takie jalowki ze poszly na Wlochy z tego bydla zostaja grosze, takze teraz trzymam jako podwykonawca i jak na razie jestem bardziej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaL    5

z ciekawości jak współpraca z Agraimpex?

 

dostaliśmy do przejrzenia umowę "współpracy" na odpas odsadków - powiem krótko, jeśli ktoś jest skłonny podpisać to co oferują, to chyba postradał resztki rozumu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Też jestem ciekaw tej umowy.Teściu kuzyna raz wziął z S......a tylko że takie 100kg to tylko raz bo po podliczeniu wszystkich kosztów to zostały grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaL    5

umowa liczy sobie 9 stron, kwiatek na kwiatku...

 

przy kład dla mnie jako płatnika VAT:

 

kupujesz od nich cielaki na fakturę (np. po 2700zł)

 

za 10 dni im je odsprzedajesz na fakturę po 3000zł/szt (i tu już chyba mógłby się skarbowy czepić, bo to zwykły handel a nie działalność rolnicza)

 

te 3 tys to jest na jakby zaliczka na opas, ale fizycznie na fakturze sprzedajesz im bydło i masz przepisać paszporty na nich

 

dalej - te 3 tys. to jest kredyt na zasadzie faktoringu, oprocentowany - oprocentowanie od tego kredytu płacisz im Ty na koniec opasu jak się rozliczacie (połowę oprocentowania pokrywa firma, połowę rolnik)

 

na koniec opasu odbierają swoje bydło, rozliczają poubojowo, rozumiem, że wtedy wystawiasz drugą fakturę za usługę opasu na kwotę jaką ci podadzą (i nijak ich sprawdzisz ;) )

 

jeśli coś ci zdechnie lub zachoruje - zwracasz im te 3tys + procent + 2tys kary umownej (ubezpieczenie stada to sprawa rolnika, pomimo, że fizycznie bydło nie jest twoje)

 

o zapisach typu obowiązek złożenia w formie aktu notarialnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji wraz ze zgodą współmałżonka oraz podpisania im weksla in blanco z klauzulą "bez protestu" nie wspomnę  :blink:

 

ja rozumiem, że firmy się zabezpieczają, ale ta umowa jest bardzo jednostronna, jakiś papug trochę nad nią posiedział

 

no i chyba dopłaty też na to bydło wziąć nie można, bo przez okres odpasu nie jesteś właścicielem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe ale Cwaniaczki,

na takiej zasadzie to i ja z chęcią wstawię bydło dla chętnego rolnik, czysty zysk bez jakiegokolwiek ryzyka i jeszcze dopłata do tego.

Mają chyba rolników za głupców, proponując im takie warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Jak jest z zyskiem przy opsie odsadów.? Czy da się wyjść na swoje kupująć odasdy 300kg po 10zł/kg netto? Sprzedając po 7,5zł za kg dorosłą sztuke 750kg to ok 5,6tys minus te 3,2tys za odsada zostaje 2,4tys. ile i czy wogóle może coś z tego zostać na czysto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

w czwartek 1 pazdziernika ma zejsc pierwsze stado dla firmy, bydlo w papierach jest moje, ja wystapilem o doplaty, zobaczymy ile z tego zostanie, ale jak mialem kredo na inne stadko, po sprzedazy na wolnym rynku po cenach rynkowych tez stwierdzilem ze g zostalo, znam faceta ktory ma dla  nich setki sztuk jakos nie narzeka, ogolnie nie jest to branza z ktorej sa pieniadze, to nie warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

5 jalowek wybilo sie w klasie U, 9 w R w rożnych przedziałach, jedna w O, za cale 14 miesiecy finansowania oddalem im 700zl netto odsetek od kwoty 50tys.

Takze akurat w tym wypadku wyszedlem na tym lepiej, niz jak bralem sam kredo na stado i potem szlo na wolny rynek, ale cudow nie ma i w tej branzy chyba nie moga byc, kupilem 8 ha kukurydzy wiec i tak jakies stado musze sciagnac, plus mam z 10ha slomy w zapasie, planuje kupic 40 jalowek tak 250-300kg na tych zapasach co mam dohowac, wszystko sprzedac i zakonczyc temat opasu. Niektorzy tna kukurydze w mojej okolicy zeby potem na wiosne sprzedac krowiarzom, ja tez bym mogl nie ruszac tej pryzmy i zaryzykowac na wiosne na handel ale jak dla mnie to zbyt niepewny temat.


pytanie do hodowcow, jak kupicie cielaka 1miesiac za tysiąc złotych i trzymacie go 2 lata to uważacie ze więcej wam zostaje, co jedynie wiecej obornika wam pod uprawy wyprodukuja, tak jak napisalem wczesniej jesli ktos  powiatu lipnowkiego to czyta, sprzedam pryzme 8ha kukurydzy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

przy obecnych cenach skupu dosroslej sztuki mysle ze nie zostaje faktycznie 500-800 zl na sztuce + obornik, nie wierze ze wiecej, jak przedawalem sztuki po 8,5 na zywa na export to bylo o czym rozmawiac a teraz jest jest, nie wiem po ile u was chodza dzierzawy, ale moj kolega pobil rekordwzial za: 2000+ doplaty+ krus+ podatek, takze najlepiej to wydzierzawiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Wczoraj spotkałem kolegę z sąsiedniej wioski i zgadaliśmy się o bykach to mówił że jego ojciec wziął 10sztuk bez kasy to od momentu wstawienia do momentu sprzedarzy szedł mu procent od tej kasy za te byki co nie zapłacił.Po rozliczeniu wszystkich kosztów to mało co mu zostało i więcej nie wziął.Wczoraj sąsiad sprzedawał bydło to chandlarz mu mówił że mógłby mu wstawić byki bez kasy jak by chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj